Úvod > Aktuality > Na Pražský triatlon se letos chystá řada známých osobností

Na Pražský triatlon se letos chystá řada známých osobností

Vydáno 21. července 2018 Letní sporty
Sdružení H-Triatlon letos pořádá již sedmý ročník amatérského silničního triatlonového závodu, který se letos uskuteční v neděli 22. července 2018v pražských Horních Počernicích. Cyklistická část závodu povede opět po uzavřené pozemní komunikaci stejnou trasou jako v předchozích ročnících. Závod je určen pro všechny věkové a výkonnostní kategorie včetně dětí. Závodníci si mohou vybrat z několika délek a obtížností tratí.
Běžci na tratiKe konci července se v Praze uskuteční již třetí letošní triatlon, pořádaný v rámci bodované série H‑Triatlon Tour 2018. Závodníci se mohou těšit na profesionálně připravenou závodní trať, která letos povede tradičně přes Horní Počernice. Cyklistická část bude opět bez automobilů na stejné trase jako v předchozích letech.

Chybět nebudou ani oblíbené doprovodné aktivity. Na své si přijdou všechny věkové kategorie – na místě bude hudba, ukázky první pomoci a hasičské techniky, děti se mohou zabavit na skákacím hradu, přetahovat se lanem, nechat si malovat na obličej a dospělí si mohou vyzkoušet pohled na svět přes alkobrýle.

Již tradičně bude část výtěžku ze startovného a prodeje triček věnováno na charitativní účely, konkrétně výtěžek podpoří Srdcerváče, což je kampaň Nadačního fondu na podporu zaměstnávání osob se zdravotním postižením. Sdružení H-Triatlon v letošní sezóně navíc podporuje hendikepovaného triatlonistu Zbyňka Švehlu, prvního Evropana, který dokončil Havajského Ironmana v kategorii handcycle, sedminásobného Ironmana a dvojnásobného mistra světa na polovičních tratích.