Úvod > Aktuality > iQlandia zve na venkovní šifrovací hru Via da Vinci
iQlandia zve na venkovní šifrovací hru Via da Vinci
"> "> "> "> "> ">
Zážitky

iQlandia zve na venkovní šifrovací hru Via da Vinci

  • Vydáno18. května 2022
iQLandia Liberec připravila pro rodiny s dětmi nebo partu kamarádů od 12 let venkovní šifrovací hru na motivy slavného malíře, přírodovědce a vynálezce Leonarda da Vinciho. Hru zakoupíte na pokladně iQlandie nebo iQshopu a pak už můžete vyrazit do ulic Liberce rozluštit společně Leonardova tajemství!
via davinciiQLandia v Liberci připravila pro milovníky šifer a hádanek poutavou venkovní hru s názvem Via da Vinci. Kdo vůbec byl talentovaný Leonardo da Vinci a jaké jsou zajímavosti z jeho života? Proč na tržištích kupoval ptáky? Proč byl průkopníkem v horolezectví a jaký byl jeho postoj k válkám? To a mnohem víc vám vysvětlí právě nová šifrovací hra, ve které každého účastníka čeká procházka těmi nejatraktivnějšími místy Liberce.

Hru lze zakoupit na pokladně nebo e-shopu a odehrát kdykoliv, v libovolně početném týmu. Na každém stanovišti luští tým šifru, jejíž řešení prozradí pozici dalšího zastavení. Součástí je i povídání o příslušné liberecké lokalitě a též zajímavé informace ze života Leonarda da Vinciho, který je v celé hře průvodcem. Některé šifry jsou jednoduché, jiné složitější, proto je součástí hry i systém nápověd, který vám v případě nouze vytrhne trn z paty. Na své si tak přijdou rodiny s dětmi i zkušení luštitelé.

Šifrovačka je doporučená pro tým složený ze šesti hráčů, mohou si jí ale zahrát i méně početné skupiny. Hra je vhodná pro děti od 12 let, celková délka trasy, kterou při luštění ujdete je cca 5 km. Start je u budovy iQLandie. Za hru zaplatíte 490 Kč.
Šifrovací hra Via da Vinci v Liberci

Šifrovací hra Via da Vinci v Liberci

iQLandia v Liberci připravila pro milovníky luštění šifer a hádanek venkovní šifrovací hru na motivy slavného malíře, přírodovědce a vynálezce Leonarda da Vinciho.

Science centrum iQlandia s planetáriem

Science centrum iQlandia s planetáriem

Supermoderní science centrum otevřelo své brány prvním návštěvníkům v březnu roku 2014. Hlavním tahákem je humanoidní robot Thespian, první v České republice, a také špičkové Planetárium. Velký zájem je i o další interaktivní exponáty, kterých tu je více než ž čtyři stovky.