Úvod > Aktuality > SázavaFest zve všechny generace na jubilejní 20. ročník do Světlé nad Sázavou
Kultura

SázavaFest zve všechny generace na jubilejní 20. ročník do Světlé nad Sázavou

  • Vydáno21. července 2022
Od 21. do 23. července 2022 se rozezní zámecký lesopark ve Světlé nad Sázavou 20. ročník populárního festivalu Sázavafest. A je se opravdu na co těšit! Pořadatelé pro tento rok nachystali nejen spoustu skvělých koncertních show, ale také bohatý doprovodný program. Vystoupí například Marek Ztracený, Nico Santos, Junge Junge, Rednex, Rybičky 48, Divokej Bill, Tomáš Klus, Mirai, No Name, Olympic, MIG 21, Monkey Business, Ben Cristovao, Pokáč, Vašo Patejdl, Xindl X, Vypsaná fixa, Poetika, Mňága a Žďorp, Sto zvířat, Kapitán Demo, Lucie, Olga Lounová... a dalších 60 účinkujících!

SázavaFestNa oblíbený festival Sázavafestdo krásného zámeckého lesoparku městečka Světlá nad Sázavou, přijedou špičkové hvězdy nejen kytarové a popové, ale i taneční scény. Letošní dvacátý ročník festivalu nabídne ten nejnašlapanější program letošních festivalů. Nebude na něm chybět současný slavík Marek Ztracený, kapela Lucie, Mirai, Rybičky 48, Tomáš Klus nebo exkluzivní zahraniční hosté Nico Santos, skupina Rednex a slavné německé DJ´s duo Junge Junge.

Brány zámeckého lesoparku se otevřou ve čtvrtek 21. července ve 13 hodin. V tento den se můžete těšit na Vašo Patejdla, Mirai, Rybičky 48, ale také Sto zvířat, Vypsanou fixu nebo Maniac.
 

To nej z jubilejního programu

sázava festV pátek 22. července vtrhne na pódium Hitrádia Vysočina Lucie a Divokej Bill, na Muzikus stage se můžete opět těšit na několik vystoupení Na Stojáka i vystoupení mnoha talentovaných zpěváků, zpěvaček či kapel. Epet stage nabídne Olgu Lounovou, Olympic, Bena Cristovao a Junge Junge. Dance House stage roztančí DJs Michael C, Pavel Cejnar a LeeMac.

Poslední den Sázavafestu, sobota 23. července, nabídne samá zvučná jména, jako je například Tomáš Klus, MIG 21 a Nico Santos na Hitrádio Vysočina stage, Pokáč, Redmex, No Name a Xindl X na Epet stage a Michala Viewega, Leon či Šoulet na Muzikus stage. Milovníky taneční scény nenechá v klidu DJs Michael C, Andrea Pomeje nebo Miquel. Po celou dobu se o vás postarají také milí moderátoři, kteří mají připravený bohatý program.nik.cz/hudba/letosni-sazavafest-startuje-uz-pristi-ctvrtek-a-nabizi-opravdu-nabity-program-20150724-tipg.htm

Zámek Světlá nad Sázavou

Zámek Světlá nad Sázavou

V zámku ve Světlé nad Sázavou můžete navštívit Expozici historického evropského skla, Expozici historických hodin a zbraní, obrazů a soch, Dětské Království a expozici První republika. Pro náročné návštěvníky je připravena i kombinace dvou hlavních prohlídkových okruhů.

Sázavafest 2023

20.7.
22.7.
Sázavafest 2023

21. ročník hudebního festivalu Sázavafest se koná 20. – 22. července v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou.

Další aktuality

Advent ve stylu UNESCO: co zažijete v předvánoční Telči, Třebíči a ve Žďáru nad Sázavou?

Tři krásná místa, tři památky UNESCO a k tomu advent a vánoční programy: portál Kudy z nudy vás tentokrát zve na Vysočinu, a to do Telče, Třebíče a do Žďáru nad Sázavou. Poradíme vám, kde navštívíte ty nejkrásnější vánoční trhy, živý betlém anebo kde se vyplatí zastavit se s dětmi.
Kraj Vysočina | Památky

Hrad Kámen zve na adventní prohlídky, poté se na čtyři roky uzavře

Hrad Kámen nedaleko Pelhřimova čeká dlouhá rekonstrukce s razantní změnou expozic. Ta měla původně probíhat už vloni, ovšem nakonec se správa hradu rozhodla termín posunout. Návštěvníkům je hrad ještě otevřen během adventních prohlídek do 18. prosince 2022, poté se na čtyři roky zcela uzavře kvůli úplné rekonstrukci.
Kraj Vysočina | Památky

Návštěvu v Zoo Jihlava si užijete v zimě i za tmy

Zoo Jihlava je otevřená každý den po celý rok, tedy i v zimě. Počátkem listopadu pouze začaly platit zimní změny v otvírací době a vstupu do zoo. Nejvýraznější z nich je ta, že od začátku listopadu do konce února je otevřen pouze hlavní vstup do zoo! To znamená, že spodní pokladna – od města, nebo lesoparku Heulos, se na zimu uzavírá. Hlavní pokladna je otevřena v období od listopadu do března včetně, od 9 do 16 hodin. I po zavření hlavní pokladny v 16:00 hodin mohou návštěvníci v areálu zoo setrvat minimálně další dvě hodiny.
Kraj Vysočina | Příroda

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava zve na včely, Dalajlámu i etiku

Mezinárodní festival dokumentárních filmů Ji.hlava nabídne od 25. do 30. října 2022 tři stovky filmů a přinese objevnou retrospektivu americké oscarové avantgardistky Shirley Clarke, sondu do partnerských vztahů od režisérky Jany Počtové, filmovou esej o včelách dokumentaristy Miroslava Janka nebo snímek o neobvyklém přátelství mezi duchovním vůdcem Tibetu Dalajlamou a jihoafrickým arcibiskupem Desmondem Tutu. Chybět nebude ani reflexe ruské agrese na Ukrajině nebo konference věnovaná etice v dokumentu.
Kraj Vysočina | Zážitky