!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > SázavaFest útočí na všechny generace - ohromí i pobaví

SázavaFest útočí na všechny generace - ohromí i pobaví

Vydáno 24. července 2019 Kultura
A je to tady! Od 25. do 27. července 2019 se rozezní v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou první tóny 19. ročníku festivalu Sázavafest. A je se opravdu na co těšit! Pořadatelé pro tento rok nachystali nejen spoustu skvělých koncertních show, ale také bohatý doprovodný program.

SázavaFestNa oblíbený festival Sázavafestdo krásného zámeckého lesoparku městečka Světlá nad Sázavou, přijedou špičkové hvězdy nejen kytarové a popové, ale i taneční scény.

Po loňském úspěchu letos do Světlé zavítá opět legendární kapela Kryštof včele s Richardem Krajčem. Nemohou chybět ani populární Tři sestry, Rybičky 48, David Koller, Jelen, Marek Ztracený, Mirai, Škwor, Wohnout, UDG či Marpo & Troublegang. Po vyprodaném lednovém koncertu v O2 aréně se na hlavní stage představí také kapela Divokej Bill. Jako zástupce zahraniční scény lze uvést kapelu mnoha národů, N.O.H.A..

Twenty 4 SevenV pátek se představí hvězda devadesátých let, kapela Twenty 4 Seven z Nizozemí. Z Maďarska nás navštíví také divoši Firkin, z Německa Wally Warning a zazpívá nám také Adam Leon ze Spojeného Království. Od našich sousedů ze Slovenska přijede slavice Jana Kirschner, I.M.T. Smile a Majk Spirit. Na Muzikus stage se můžete opět těšit na několik vystoupení Na Stojáka, autorské čtení Michala Viewegha i vystoupení mnoha talentovaných zpěváků, zpěvaček či kapel.

KoncertPro milovníky tanceje připraven Dance house. Zde se budou o zábavu po celou noc starat ti nejlepší DJs. Ze sedaček diváky zvedne například DJ Andrea Pomeje, DJ Pavel Cejnar, DJ Enrico nebo Tommy Rogers & Peet. Nový obří taneční stan skapacitou až 1000 osob byl vyroben speciálně pro Sázavafest na míru. Bude k dispozici po celé 3 noci, pro všechny návštěvníky, kteří se nespokojí s celým dnem plným skvělého programu a skákání s oblíbenými interprety, ale touží se odreagovat a protančit také všechny noci.

Rodinky s dětmi jistě potěší tradiční Family Fun Zóna, kteráse postará o skvělou zábavu nejen vašich ratolestí. Po loňském úspěchu se zde můžete potkat opět s My Little Pony, vyfotit se s postavami ze Star Wars a dalšími. Letošní novinkou bude aktuální hit od Disney, sochy Avengers. Po celou dobu se o vás postarají naši milí moderátoři, kteří mají připravený bohatý program a spoustu soutěží pro vaše děti.www.denik.cz/hudba/letosni-sazavafest-startuje-uz-pristi-ctvrtek-a-nabizi-opravdu-nabity-program-20150724-tipg.htm

Zámek Světlá nad Sázavou

Zámek Světlá nad Sázavou

Poprvé v historii zámek ve Světlé nad Sázavou otevřel své brány veřejnosti. Můžete zde navštívit Expozici historického evropského skla, Expozici historických hodin a zbraní, obrazů a soch, Království panenek a pohádkový okruh Na Sázavě.

Sázavafest 2020

Sázavafest 2020

20. ročník hudebního festivalu Sázavafest se koná 23. – 25. července v zámeckém lesoparku ve Světlé nad Sázavou.