Úvod > Aktuality > SázavaFest zve všechny generace do Světlé nad Sázavou
Kultura

SázavaFest zve všechny generace do Světlé nad Sázavou

  • Vydáno20. července 2023
Od 20. do 22. července 2023 se rozezní zámecký lesopark ve Světlé nad Sázavou 21. ročník populárního festivalu Sázavafest. A je se opravdu na co těšit! Pořadatelé pro tento rok nachystali nejen spoustu skvělých koncertních show, ale také bohatý doprovodný program. Vystoupí například Mirai, Michal David, Doga, Dymytry, Chinaski, Monkey Business, Jelen, Katarína Knechtová, Kryštof, Trautenberk... a dalších 60 účinkujících!

SázavaFestNa oblíbený festival Sázavafestdo krásného zámeckého lesoparku městečka Světlá nad Sázavou, přijedou špičkové hvězdy nejen kytarové a popové, ale i taneční scény. Letošní jedenadvacátý ročník festivalu nabídne našlapaný program – nebude na něm chybět Michal David, kapela Mirai, Chinaski, Monkey Business, Jelen, Kryštof nebo Katarína Knechtová. Divácky oblíbené jsou také vystoupení mladých a nových kapel a projektů, hraná divadla, promítané filmy nebo autorská čtení. Součástí festivalu je tzv. Family Fun zóna, která je určená především pro rodiny s dětmi.

Brány zámeckého lesoparku se otevřou ve čtvrtek 20. července ve 13 hodin. V tento den se můžete těšit na Michala Horáka, Traktor, Mirai, Veronu, ale také Olgu Lounovou, Michala Davida nebo Dogu. Na Muzikus stage si užijete Šouflšou, Jirku Schmitzera, Mrakopraš a další skvělé interprety.
 

To nej z pátečního a sobotního programu

sázava festV pátek 21. července vtrhne na pódium Hitrádia Vysočina Dymytry a Chinaski, na Muzikus stage se můžete opět těšit na několik vystoupení Na Stojáka i vystoupení mnoha talentovaných zpěváků, zpěvaček či kapel. Epet stage nabídne písničky kapely Jelen, Monkey Business a Lou Bega. Dance House stage roztančí DJs Pavel Cejnar, Michael C a LeeMac.

Poslední den Sázavafestu, sobota 22. července, nabídne další zvučná jména, jako je například Kryštof, Eclipse a Reflexy na Hitrádio Vysočina stage; Katarína Knechtová, Raego a Trautenberk na Epet stage a Leon, Patrik Malý či Šufunky Gang na Muzikus stage. Milovníky taneční scény nenechá v klidu DJs Michael C, Andrea Pomeje nebo Styx. Po celou dobu se o vás postarají také milí moderátoři, kteří mají připravený bohatý program.z/hudba/letosni-sazavafest-startuje-uz-pristi-ctvrtek-a-nabizi-opravdu-nabity-program-20150724-tipg.htm

Zámek Světlá nad Sázavou

Zámek Světlá nad Sázavou

V zámku ve Světlé nad Sázavou můžete navštívit expozici historického evropského skla, expozici historických hodin, okruh První republiky a v podzámčí expozici věnovanou obchodu, službám a řemeslu.

Další aktuality

Česko mezi řádky: Jaroslav Hašek a Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války

14. března 1921 začali Jaroslav Hašek (1883–1923) a jeho kamarád Franta Sauer (1882–1947) po žižkovských hospodách prodávat první sešit Osudů dobrého vojáka Švejka za světové války. Dva roky poté Hašek v necelých čtyřiceti letech zemřel, aniž by svůj slavný román dokončil. Kdo tehdy mohl tušit, že se dílo dočká překladů do téměř šedesáti jazyků, milionů prodaných výtisků a i po sto letech bude bavit, provokovat a nabízet nové souvislosti a interpretace?
Kraj Vysočina | Zážitky

Na vrchu Křemešník opět teče zázračná voda

Zázračná studánka (někdy nazývaná také Zlatá) vyvěrá periodicky na vrchu Křemešník u kaple sv. Jana, nedaleko Pelhřimova. Nyní má opět dostatek vody a pramen tak do studánky teče. Zdejší voda obsahuje stopy stříbra a nikdy se v lahvích nekazí. Podle legend dokázala léčit i mor a vyvážela se nejen do zemí českých, ale vyplouvali s ní i rakousko-uherští námořníci z Terstu na širé moře.
Kraj Vysočina | Příroda

50 tipů, kam na výlet v okolí Jihlavy

Kam na výlet v Jihlavě a okolí? Lomy, skály, přírodní zajímavosti, lesy a k tomu jako bonus úžasné památky, zříceniny hradů a zámecké expozice. Pokud máte tohle všechno rádi, vydejte se určitě na Vysočinu a do okolí Jihlavy. Hledáte inspiraci pro svůj příští výlet na Vysočině? Nehledejte nic jiného a vyberte si z našich tipů!
Kraj Vysočina | Zážitky

Selfie místa Třebíčska: Objevte nejkrásnější místa moravské Vysočiny

Turistická destinace Třebíčsko připravila pro milovníky focení tucet nejkrásnějších míst moravské části Českomoravské vrchoviny v Třebíči a okolí. Jedná se o turistickou oblast s velkým počtem menších obcí rozmístěných mezi rybníky, potoky, louky, lesy a remízky. Zdejší malebná krajina ukrývá řadu úžasných zajímavostí. Tady si to zamilujete kdykoliv v roce!
Kraj Vysočina | Zážitky

V Třebíči oslaví židovský svátek Purim

Oslava nejveselejšího židovského svátku proběhne předposlední březnovou sobotu 23. 3. 2024 v Zadní synagoze a Domě Seligmanna Bauera v Třebíči. Těšte se na dílničky, průvod masek i tematické prohlídky.
Kraj Vysočina | Zážitky

V Bystřici nad Pernštejnem objevíte svět miniatur i alej pohádek

Těsně u Bystřice nad Pernštejnem na Vysočině naleznete úplně jiný svět – minisvět. Bystřický park miniatur vznikl kolem zdejšího potůčku jako kopie údolí Svratky se zhruba dvacítkou betonových modelů hradů, klášterů a jiných památek v měřítku 1:50. V sousedství miniatur pak děti nadchne i Pohádková alej s desítkou pohádkových postav. Obě atrakce jsou přístupné celoročně a zdarma.
Kraj Vysočina | Zážitky

Poznejte Vysočinu: tipy na procházku do přírody

Plánujete víkend nebo máte před sebou volný den a přemýšlíte, kam vyrazit na výlet? Líbit se vám bude určitě na Vysočině! Zdejší lesy a malebná údolí lákají k procházce přírodou a na své si přijdou i milovníci památek – objeví zde jak starobylé hrady, tak impozantní zámky nebo tiché kláštery. Tipy, kam na Vysočině vám přináší Kudy z nudy.
Kraj Vysočina | Letní sporty

Tipy na výlety po stopách hravých soch Michala Olšiaka nejen na Vysočinu

Vydejte se na putování po sochách Michala Olšiaka. Jeho specifické sochy zvířat a bájných tvorů, které jsou na první pohled dobře rozpoznatelné, naleznete na mnoha místech Vysočiny, nejvíce je jich u sochařova rodného města Žďáru nad Sázavou. Destinační společnost Koruna Vysočiny připravila turistickou hru, která vás provede tímto regionem. Seznámí vás se všemi sochami Michala Olšiaka na Vysočině i mimo ní.
Kraj Vysočina | Zážitky