Úvod > Aktuality > Šárecké údolí rozezní Dvě vdovy Bedřicha Smetany
Šárecké údolí rozezní Dvě vdovy Bedřicha Smetany
"> "> Zdroj foto: František Vlček / MAFRA / Profimedia "> "> "> "> "> ">
Kultura

Šárecké údolí rozezní Dvě vdovy Bedřicha Smetany

  • Vydáno1. září 2022
V přírodním divadle v pražské Divoké Šárce se v neděli 4. září 2022 uskuteční tradiční operní představení pod širým nebem. V letošním roce potěší diváky Dvě vdovy Bedřicha Smetany, která je napsaná jako adaptace francouzské veselohry Jeana Pierra F. Mallefilla Les deus veuves. Představení uvede Přírodní divadlo v Šárce v rámci předsednictví České republiky v Radě EU.
Opera v ŠárceOpera Dvě vdovy bude již sedmnáctým představením v novodobé historii původního Přírodního divadla v Šárce. v režii Jany Divišové a Renée Nachtigallové pod taktovkou dirigenta Jana Chalupeckého. Původní česká opera bude uvedena od 14:00 hodin, libreta budou jako vždy samozřejmě k dispozici.

Opera má dvě jednání, mezi nimiž bude přestávka. Celkem bude představení trvat před 3 hodiny. Vstup na představení je zdarma. Nezapomeňte deky na sezení, případně pláštěnky.

opera dvě vdovyPřístupové trasy jsou celkem tři - z konečné tramvají Divoká Šárka (od Mc Donaldu) do šáreckého údolí buď přes hradišťata, nebo (pouze pro fyzicky zdatné!) údolím kolem koupaliště, zahradní restaurace Dívčí skok a u Čertova mlýna lesní cestou do strmého kopce cca 200 m). Cesty budou viditelně značeny, počítejte však s minimálně půlhodinovou procházkou.

Představení začne ve 14:00 a skončí přibližně v 17:30. Je nutno počítat s tím, že autem se na místo nelze dostat. Cesta pěšky trvá okolo 20 minut, lze však jít od stanice metra Nádraží Veleslavín nebo od konečné tramvají v Divoké Šárce. Trasy k místu představení budou značeny.
Divoká Šárka – oáza v ruchu velkoměsta

Divoká Šárka – oáza v ruchu velkoměsta

Romantické skalnaté údolí spojované s legendou o Šárce a Ctiradovi, která se údajně ve zdejších lesích odehrála. Rozlehlá lesní oblast na území Prahy působí jako oáza v ruchu velkoměsta a každého nového návštěvníka překvapí nečekanou přírodní scenérií.