Úvod > Aktuality > V pátek se ve Valticích znovu otevře Salon vín
V pátek se ve Valticích znovu otevře Salon vín
"> "> "> "> "> ">
Gurmánská turistika

V pátek se ve Valticích znovu otevře Salon vín

  • Vydáno3. února 2022
Salon vín České republiky ve Valticích představí už v pátek 4. února sto nejlepších moravských a českých vín pro rok 2022. Nejlepší stovka oceněná Zlatou medailí Salonu vín bude až do poloviny prosince letošního roku prezentována tradičně ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku. Od soboty 5. 2. bude platit pravidelná otevírací doba Salonu vín.
Salon vínSalon vín České republiky představuje kolekci 100 nejlepších moravských a českých vín pro rok 2022, která uspěla v konkurenci 2400 vín. Od pátku 4. února budou tato vína po celý rok prezentována ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku. V kolekci samozřejmě nechybí ani letošní absolutní Šampion – Chardonnay barrique No. 79, 2019, řada EGO, výběr z hroznů, číslo šarže 9428 ze Zámeckého vinařství Bzenec.

Ocenění titulem Salon vín neznamená jen prestiž a osobní úspěch vinaře, ale také významnou obchodní příležitost, protože Salon vín je garance výjimečné kvality vína, o které nikdo nepochybuje.
 

Nejlepší vína pro tento rok

vínoV kategorii bílých suchých a polosuchých vín porota ocenila EGO No. 79 Chardonnay barrique, výběr z hroznů, 2019, č.š. 9428 – Zámeckého vinařství Bzenec s.r.o.

V kategorii bílých polosladkých vín porota nejvýše ohodnotila Ryzlink rýnský, pozdní sběr, 2015, č.š. 5/15 – Marcuswine Trading a.s./Mega Production a.s.

Jako nejlepší v kategorii bílých sladkých vín porota ocenila Rulandské šedé, výběr z cibéb, 2018, č.š. 1817 – Annovino vinařství Lednice s.r.o

V kategorii růžových vín a klaretů uspělo Rosé Trkmanska, VOC Modré hory, 2020, č.š. 920 – Víno J.Stávek

vinař s vínemVítězství v kategorii červených suchých a polosuchých vín se stalo Cabernet Sauvignon barrique OAK, pozdní sběr, 2017, č.š. 761 – Vladimír Tetur

V kategorii jakostních šumivých vín si nejvyšší ocenění vysloužilo víno Louis Girardot brut, jakostní šumivé víno, 2015, č.š. 16028C – Bohemia Sekt, Starý Plzenec

Cenu za nejlepší kolekci vín získala společnost Vinařství Mikrosvín Mikulov a.s.
 

TOP vína ČR ochutnáte v Salonu vín

vínoSalon vín ČR je prestižní ocenění sta nejlepších vín, navazující na nejvyšší Národní soutěž vín v ČR, která zastřešuje systém nominačních podoblastních soutěží. Na vlastní soutěž navazuje celoročně otevřená veřejná degustační expozice nejlepších sta vín, umístěná ve sklepních prostorách státního zámku Valtice.

Běžná otevírací doba veřejné degustační expozice je od úterý do čtvrtka 9:30 – 17:00 hodin, v pátek a sobotu 10:30 – 18:00. Od června do září je otevřeno také v neděli 10:30 – 17:00. Otevřeno je celoročně kromě ledna, kdy probíhá příprava expozice nového ročníku. Návštěvy větších skupin a řízené degustace doporučujeme objednat na telefonu 519 352 744.

vínoSoučástí sklepních prostor Salonu vín je také naučná expozice o našem vinařství a vinařských oblastech, síň slávy vinařství ČR a také recepce s prodejnou dárkových obalů na láhve, vinařské literatury, degustačních skleniček, sommelierských potřeb, pochutin k vínu atd. V expozici Salonu vín naleznete aktuálně zastoupeno 52 vinařství z Moravy i Čech, od malých vinařů, přes střední vinařství až po větší firmy. U každého vinařství si můžete jeho krátký profil a kontaktní údaje a odkaz na jejich vína oceněná zlatou medailí Salonu vín ČR.
Vinařství Mikrosvín Mikulov

Vinařství Mikrosvín Mikulov

Vinařství Mikrosvín Mikulov se řadí k prestižním butikovým vinařstvím, jehož největším pokladem jsou viniční tratě v těch nejšpičkovějších lokalitách mikulovské podoblasti. Naše prestižní vína můžete ochutnat v naší nově zrekonstruované degustační místnosti v Dolních Dunajovicích.

Perlivý svět Bohemia Sektu

Perlivý svět Bohemia Sektu

Přijďte se ponořit do tajuplných hlubin bublinek sektu, které jsou plné alchymie chutí a vůní šumivých vín značky Bohemia Sekt. Dvouhodinový program je určený skupinám od 6 do 25 osob, během které návštěvníci ochutnají skvělé sekty a poodhalí tajemství výroby šumivých vín.

Rodinné vinařství Jan Stávek v Němčičkách

Rodinné vinařství Jan Stávek v Němčičkách

Víno J. Stávek je rodinné vinařství situované v němčičském Vinařském dvoře, který byl postaven pradědečkem Františkem v roce 1929. Specializuje se na fortifikovaná, růžová a cuvée vína.

Salon vín České republiky – ta nejlepší moravská a česká vína

Salon vín České republiky – ta nejlepší moravská a česká vína

Skvělá moravská a česká vína a romantické prostředí hradů a zámků vytváří znamenitou kombinaci, která okouzlí snad každého návštěvníka jižní Moravy. Nádherně zrekonstruovaný a na míru uzpůsobený sklep zámku Valtice ukrývá 100 nejlepších vín z celého Česka pro aktuální sezónu.

Vinařství Vladimír Tetur – přívlastková vína z Velkých Bílovic

Vinařství Vladimír Tetur – přívlastková vína z Velkých Bílovic

Ochutnejte jakostní a přívlastková vína z Velkých Bílovic. Přijďte se podívat na moderní vinařství a seznámit se s výrobou vína. Uvidíte špičkové zařízení na výrobu červených a bílých vín, degustační zónu, ležení vín v nerezových tancích i speciální místnost pro ležení červených vín.

Zámecké vinařství Bzenec

Zámecké vinařství Bzenec

Po celou historii jsme pevnou součástí zámeckého areálu ve městě Bzenec, ve východním cípu Jihomoravského kraje. Citlivě, s důrazem na efektivitu a ekologii, obhospodařujeme 540 hektarů vinic ve vinařských podoblastech slovácké, mikulovské a znojemské.

Annovino – rodinné vinařství Lednice

Annovino – rodinné vinařství Lednice

Budova vinařství je postavena z mušličkového vápence tvořeného zkamenělinami prehistorických moří a je zapsána do knihy Českých rekordů.

Další aktuality

3.7.
2022
Znáte jeskyni Blanických rytířů v Rudce?

Znáte jeskyni Blanických rytířů v Rudce?

Jihomoravský kraj | Letní sporty
3.7.
2022
Muzea a památníky železné opony: kde je najdete?

Muzea a památníky železné opony: kde je najdete?

Jihomoravský kraj | Památky
2.7.
2022
Velké Pavlovice se o víkendu stanou městem meruněk

Velké Pavlovice se o víkendu stanou městem meruněk

Jihomoravský kraj | Gurmánská turistika
2.7.
2022
Dopřejte si romantickou vyjížďku kočárem

Dopřejte si romantickou vyjížďku kočárem

Jihomoravský kraj | Letní sporty