Úvod > Aktuality > V sobotu se ve Valticích znovu otevře Salon vín

V sobotu se ve Valticích znovu otevře Salon vín

Vydáno 29. ledna 2019 Gurmánská turistika
Salon vín České republiky ve Valticích představí v sobotu 2. února sto nejlepších moravských a českých vín pro rok 2019. Nejlepší stovka oceněná Zlatou medailí Salonu vín bude až do poloviny prosince letošního roku prezentována tradičně ve stejnojmenné degustační expozici v historickém sklepení valtického zámku.
Salon vínJiž 19. ročník Salonu vín České republiky bude poprvé otevřen široké veřejnosti první únorovou sobotu 2. 2. 2019 od 10:30 do 18:00 hodin. V tento den můžete poprvé ochutnat novou kolekci 100 vín oceněných zlatou medailí Salon vín České republiky 2019.

Šampionem Salonu vín 2019 se stalo Rulandské bílé Collection 1508 pozdní sběr, ročník 2017 ze Zámeckého vinařství Bzenec. Letošní šampion uspěl v konkurenci 2196 moravských a českých vín přihlášených do soutěže. Vítězné víno má barvu lipového květu se zelenkavými odlesky. Ve vůni najdete zralé žluté ovoce a citrusy. Chuť je příjemně šťavnatá, plná, s živou kyselinkou a na patře doprovázená dochutí kandovaných pomerančů.
 

Nejlepší vína pro tento rok

VínoV kategorii bílých polosladkých vín porota nejvýše ohodnotila Pálavu, výběr z hroznů 2017 z vinařství Hanzel s.r.o. Jako nejlepší v kategorii bílých sladkých vín porota ocenila Ryzlink rýnský, pozdní sběr 2017 z Vinařství U Kapličky s.r.o.

V kategorii růžových vín a klaretů uspělo Rulandské modré rosé, výběr z hroznů 2017 z vinařství Štěpán Maňák.

Nejlepším vínem mezi červenými suchými a polosuchými se stalo Rulandské modré, výběr z hroznů 2015 z vinařství Jiří Radocha.

V kategorii jakostních šumivých vín si nejvyšší ocenění vysloužilo víno Louis Girardot brut, jakostní šumivé víno s.o. 2013 ze společnosti Bohemia Sekt s.r.o. Cenu za nejlepší kolekci vín získala společnost Vinselekt Michlovský, a.s.
 

TOP vína ČR ochutnáte v Salonu vín

VínoSalon vín ČR je prestižní ocenění sta nejlepších vín, navazující na nejvyšší Národní soutěž vín v ČR, která zastřešuje systém nominačních podoblastních soutěží. Na vlastní soutěž navazuje celoročně otevřená veřejná degustační expozice nejlepších sta vín, umístěná ve sklepních prostorách státního zámku Valtice.

Běžná otevírací doba veřejné degustační expozice je od úterý do čtvrtka 9:30 – 17:00 hodin, v pátek a sobotu 10:30 – 18:00. Od června do září je otevřeno také v neděli. Otevřeno je celoročně kromě ledna, kdy probíhá příprava expozice nového ročníku. Návštěvy větších skupin a řízené degustace doporučujeme objednat na telefonu 519 352 744.

Součástí sklepních prostor Salonu vín je také naučná expozice o našem vinařství a vinařských oblastech, síň slávy vinařství ČR a také recepce s prodejnou dárkových obalů na láhve, vinařské literatury, degustačních skleniček, sommelierských potřeb, pochutin k vínu atd.
Zámecké vinařství Bzenec - víno přímo ze zámku

Zámecké vinařství Bzenec - víno přímo ze zámku

Zámecké vinařství Bzenec je jedno z mála vinařství v ČR, jehož výrobní prostory jsou situovány přímo v areálu zámku. Základem filozofie tohoto vinařství je úcta k přírodě a jejím zákonitostem – vyrábí víno z nejlepších hroznů z odrůd vhodných pro pěstování v dané lokalitě.

Vinařství U Kapličky v Zaječí - relax uprostřed vinohradů

Vinařství U Kapličky v Zaječí - relax uprostřed vinohradů

Vinařská obec Zaječí je odpradávna zajímavá svou polohou na rozhraní dvou největších vinařských podoblastí "Velkopavlovická" a "Mikulovská". Zdejší kraj je zcela protkán vinařskými stezkami a určitě nadchne každého milovníka vín. Zdejší sklepy skrývají mnohdy nádherná a zajímavá vína.

Vinařství Maňák – vynikající vína z Kyjovska

Vinařství Maňák – vynikající vína z Kyjovska

Z hlinitopísčitých vinic ve slovácké oblasti poblíž Kyjova získává vinařství Maňák už dvacet let kvalitní přívlastková vína bílých i červených odrůd. Vyrábí se zde i slámová, ledová i ovocná vína. Specialitou je 100% višňové víno. Lahve s etiketou vinařství Maňák se dostala do celého světa.

Vinselekt Michlovský - kvalitní vína z Rakvic

Vinselekt Michlovský - kvalitní vína z Rakvic

Miloš Michlovský založil svoji firmu roku 1993. Od samého počátku se zaměřil na produkci velmi kvalitních vín nejvyšších jakostních stupňů. Vsadil na citlivou péči o vinice, dlouholeté zkušenosti, precizní zpracování hroznů a využití nejmodernějších technologií.

Perlivý svět Bohemia Sektu

Perlivý svět Bohemia Sektu

Přijďte se ponořit do tajuplných hlubin bublinek sektu, které jsou plné alchymie chutí a vůní šumivých vín značky Bohemia Sekt. Dvouhodinový program je určený skupinám od 10 do 45 osob, během které návštěvníci ochutnají skvělé sekty a poodhalí tajemství výroby šumivých vín.

Salon vín České republiky - ta nejlepší moravská a česká vína

Salon vín České republiky - ta nejlepší moravská a česká vína

Skvělá moravská a česká vína a romantické prostředí hradů a zámků vytváří znamenitou kombinaci, která okouzlí snad každého návštěvníka jižní Moravy. Nádherně zrekonstruovaný a na míru uzpůsobený sklep zámku Valtice ukrývá 100 nejlepších vín z celého Česka pro aktuální sezónu.

Další aktuality

15.10.
2019
Vydejte se o víkendu na Pálavu za gulášem

Vydejte se o víkendu na Pálavu za gulášem

Jižní Morava | Gurmánská turistika
15.10.
2019
Za nejlepšími guláši se vydejte na Pálavský gulášfest

Za nejlepšími guláši se vydejte na Pálavský gulášfest

Jižní Morava | Gurmánská turistika
1.10.
2019
Kofeinový nápoj opojí Brno na celý týden

Kofeinový nápoj opojí Brno na celý týden

Jižní Morava | Gurmánská turistika