Úvod > Aktuality > Safari běh se v sobotu ve Dvoře Králové poběží pro nosorožce

Safari běh se v sobotu ve Dvoře Králové poběží pro nosorožce

Vydáno 5. dubna 2019 Příroda
V sobotu 6. dubna bude v Safari Parku Dvůr Králové odstartován 35. ročník Safariběhu ČSOB. Jako jediný závod v České republice nabídne tratě vedoucí Africkým nebo Lvím safari. Veškerý výtěžek ze závodu bude věnován na převoz nosorožců ze dvorského safari parku do Rwandy, který proběhne už letos v létě.
safari-beh.jpgV sobotu 6. dubna pořádá Safari park ve Dvoře Králové již 35. ročník běhu Safari, jehož celý výtěžek bude věnován na převoz nosorožců ze Dvora Králové do Afriky. Závodníci si budou moct vybrat mezi třemi druhy běhů. Hlavním závodem je běh na 10 km, kterému bude předcházet kratší běh na 5 km. Účastníci Safariběhu ČSOB 2019 nepřijdou ani o oblíbený rodinný běh na 2 km, jehož trasa vede Lvím safari.

RhinoTřicátý pátý ročník závodu je pořádán na podporu návratu dvorských nosorožců do volné přírody. V létě tohoto roku se uskuteční dosud největší přesun nosorožců z Evropy do Afriky, který organizuje dvorský Safari park společně s několika dalšími institucemi. Cílem cesty je národní park Akagera ve Rwandě, kde by měla tato pětice nosorožců založit novou chovnou skupinu. Nosorožci Jasmína, Many a Jasiri pocházejí ze dvorské zoo a Mandela a Olmoti z dalších dvou evropských zahrad. Závodníci na transport přispějí celou výší svého startovného a rovněž ho mohou podpořit nákupem trička ze speciální kolekce Nechci být poslední.
Safari běh 2020

Safari běh 2020

Přijďte si zazávodit do dvorského safari parku! Do diáře si už nyní můžete zapsat sobotu 4. dubna 2020, kdy bude odstartován další ročník oblíbeného Safariběhu ČSOB.

Safari Park Dvůr Králové - Afrika na dlani

Safari Park Dvůr Králové - Afrika na dlani

Rádi vzpomínáte na své dětství a výlety do zoo? Ukažte i svým dětem svět plný vzrušujících zážitků. Nebo vyrazte sami a užijte si Safari Park! Nechte se unést iluzí Afriky při pohledu na velká stáda zvířat. Můžete se dokonce stát ošetřovatelem v zoo nebo bydlet ve stylovém hotelu či kempu.

Další aktuality