Úvod > Aktuality > S pololetním vysvědčením přijďte zdarma do Zoo Zlín
S pololetním vysvědčením přijďte zdarma do Zoo Zlín
"> "> "> "> "> ">
Příroda

S pololetním vysvědčením přijďte zdarma do Zoo Zlín

  • Vydáno30. ledna 2022
Dárek pro všechny děti školou povinné připravila k příležitosti pololetního vysvědčení Zoo Zlín. Všichni školáci, kteří dorazí do zoo od pátku 4. do neděle 6. února, budou mít vstup zdarma. V Zátoce rejnoků panuje „letních“ 27 stupňů, při krmení a hlazení rejnoků rádi odložíte teplé oblečení. Na nevlídné zimní počasí se rychle zapomene i v tropické hale Yucatan, v pavilonu slonů a žiraf.
Oslavte vysvědčení v zoo ZlínTato akce je určena všem žákům základních škol i středoškolákům bez ohledu na jejich studijní výsledky. Jedinou podmínkou je předložit pololetní vysvědčení či jeho kopii v pokladně zoologické zahrady. 

Oslava vysvědčení ve zlínské zoo má dlouholetou tradici a pokaždé se setkává s velkým ohlasem návštěvníků. V posledních letech nabízí zoo Zlín volný vstup za pololetní vysvědčení bez ohledu na studijní výsledky.

Procházku zimním areálem by si návštěvníci neměli nechat ujít. Ve venkovních výbězích uvidí slony, nosorožce, tygry, lachtany, velbloudy, africké antilopy, klokany a další exotická zvířata. Dvakrát denně probíhá krmení tučňáků. Doporučujeme také zavítat k expozici pand červených v asijské oblasti zoo. Pokud by náhodou při procházce areálem prochladli samotní návštěvníci, stačí vejít do tropické haly Yucatan. Bez ohledu na to, kolik stupňů pod bodem mrazu teploměr ukazuje, je v hale stále kolem 21 stupňů.

Pro návštěvu lze stále využít snížené zimní vstupné, které platí až do konce února 2019. Vstupenka pro dospělé tak činí 100 Kč, pro studenty a seniory 80 Kč, pro děti od 3 do 15 let 60 Kč. Děti do 3 let mají vstup do zoo po celý rok zdarma. ZOO Zlín je otevřena každý den v roce. Do konce února je otvírací doba od 8.30 do 16.00 hod., v březnu pak do 17.00 hod.
Japonská zahrada Mu-Shin ve zlínské zoo

Japonská zahrada Mu-Shin ve zlínské zoo

Ve zlínské zoo najdete jednu z nejrozsáhlejších japonských zahrad v Česku. Na ploše téměř 1000 m² můžete obdivovat typickou suchou kamennou horskou zahradu. Jejími dominantními prvky jsou tři stoleté exempláře borovice drobnokvěté dovezené přímo z Japonska.

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Zoo Zlín – jedno z nejkrásnějších míst celé Moravy

Navštivte zlínskou zoologickou zahradu a nebudete litovat! Nachází se 4 km od Zlína směrem na Holešov a patří k nejnavštěvovanějším zahradám České republiky. Originalitou zoo je členění areálu podle kontinentů.

Zámek Lešná – pohádkový zámek ve Zlíně

Zámek Lešná – pohádkový zámek ve Zlíně

Pohádkově vyhlížející zámek patřil rodu Seilern-Aspangů, kteří jej vybudovali koncem 19. století podle návrhu vídeňského architekta Johanna Micka. Nachází se ve Štípě, místní části Zlína, v areálu místní zoologické zahrady. Nádherné interiéry zámku patří mezi nejkrásnější v České republice.

Další aktuality