Úvod > Aktuality > S Národním divadlem proti koronaviru – Protančíme tím
Kultura

S Národním divadlem proti koronaviru – Protančíme tím

  • Vydáno11. dubna 2020
V Národním divadle jsou si vědomi přínosu, které divadlo pro společnost vždycky mělo a i nyní v této paradoxní situaci má. Divadlo má přesah, komunikuje, ovlivňuje, je duchovní nadstavbou. Poskytnout emoční zážitek, dávat krásu se snažíme nyní i přes to, že nehraje. Umělci ND chtějí povzbudit společnost, která se nyní vyrovnává s řadou potíží – a to nejen přímo zdravotních, ale i psychických a sociálních. Pro diváky proto připravili Baletní Gala z Národního divadla – Protančíme tím. Přímý přenos se na ČT Art uskuteční v neděli 12. 4. ve 20 hodin.
ND koronavirusV neděli 12. dubna pořádají umělci Národního divadla benefiční přímý přenos Baletního Gala z ND – Protančíme tím. Na toto Gala se vstupenky neprodávají, nicméně vy můžete přispět na jinou dobrou věc okolo sebe. Celá společnost bude potřebovat naši pomoc: a to nejen ve zdravotnictví, ve stavu nouze se ocitne kultura, neziskový sektor… Gala bude mít proto benefiční charakter.

Živý přenos gala představení Baletu ND k vám domů by neměl být jen uměleckým zážitkem, ale také dokumentem o poslání umění a způsobu žití v těžké době. To je nakonec i poselství, které díky společným chvílím chce Národní divadlo předat – Buďme stateční a neztrácejme naději. Baletní gala proběhne za přísných hygienických opatření. Navíc vám ukáže, jakým způsobem tanečníci zkoušeli. I v Národním divadle se dodržují vládní nařízení, vše je desinfikováno a tančí se v rouškách


Tančit pro vás budou sólisté a členové Baletu ND

Národní divadlo koronavirusTaké v dramaturgické linii tohoto večera se odráží paradoxy v čase koronaviru: uvidíte buď sólové výstupy a nebo spolu budou tančit ti, kdo mohou – bydlí spolu doma. Půjde tak o neopakovatelné momenty.

Tančit pro vás budou sólisté a členové Baletu ND: Roger Cuadrado, Giacomo De Leidi, Mathias Deneux, Ayaka Fujii, Patrik Holeček, Federico Ievoli, Tudor Moldoveanu, Alexandra Pera, Jakub Rašek, Giovanni Rotolo, Francesco Scarpato, Aya Watanabe, Adam Zvonař a Radka Zvonařová. Na klavír bude hrát Martin Levický, violoncello rozezní Petr Nouzovský. Večerem vás provede Radúz Mácha, člen Činohry ND.

Baletní Gala z Národního divadla bude v přímém přenosu vysílat ČT Art v neděli 12. dubna od 20 hodin na televizních obrazovkách, a v iVysílání. Živý stream poběží na facebookové stránce Baletu Národního divadla.
Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Národní divadlo v Praze – Zlatá kaplička

Pokud patříte mezi milovníky kulturního dění, rozhodně byste neměli vynechat návštěvu některého z divadelních představení Národního divadla v Praze, které tvoří tři umělecké soubory – opera, činohra a balet. Vybrat si můžete z lákavé nabídky programů.

Další aktuality

Na pražském Výstavišti budou o víkendu vánoční hrnčířské a řemeslné trhy

Již osmnáctiletou tradici mají naše vyhlášené, vánoční hrnčířské a řemeslné trhy na Výstavišti v Praze 7, v Holešovicích. I letos se na setkání s vámi těší ve dnech 3. a 4. prosince na 130 uměleckých řemeslníků, kteří se do Prahy sjedou z různých krajů republiky, i ze zahraničí, aby vám představili bohatou nabídku na vkusné a hodnotné dárky. Jako každý rok zde najdete výběr těch nejlepších, tradičních, ale i nevšedních řemesel, inspiraci a předvánoční pohodu.
Praha | Zážitky

Kam v Praze na dobrý svařák? 10 tipů pro sváteční pohodu

Vánoční čas a vůně svařeného vína patří k sobě. Ať už trávíte adventní víkendy či vánoční svátky v Praze jako turista nebo jste v hlavním městě doma, určitě se vám budou hodit tipy, kam vyrazit na dobré svařené víno, případně i punč. Užijte si advent a Vánoce v Praze! Kudy z nudy napoví, kde vám vánoční svařák bude chutnat!
Praha | Gurmánská turistika

30 let od zápisu Prahy na Seznam UNESCO: připomeňte si výročí pěknou procházkou

V neděli 4. prosince uplyne přesně 30 let od zápisu historického centra Prahy – spolu s historickými centry Českého Krumlova a Telče – na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Historická jádra těchto měst byla vůbec našimi prvními památkami, zapsanými na tento prestižní Seznam. Oslavit toto významné výročí můžete pěknou procházkou po historických koutech hlavního města. Kam se vydat vám poradí Kudy z nudy.
Praha | Památky

Nenechte si ujít Czech Space Week – největší tuzemský festival kosmických aktivit

Za hranice Česka a ještě dál se vydá letošní festival kosmických aktivit Czech Space Week, který pořádá Ministerstvo dopravy společně s agenturou CzechInvest, Hvězdárnou a planetáriem hl. m. Prahy Planetum a dalšími partnery, a to pod záštitou českého předsednictví v Radě EU. Festival odstartoval dnes 28. listopadu v prostorách Kongresového centra Praha a potrvá až do pátku 2. prosince. Nabídne bohatý program pro firmy, investory, startupy, studenty, děti a ostatní fanoušky vesmíru.
Praha | Zážitky