Úvod > Aktuality > S jedničkami na výlet do Prahy zdarma

S jedničkami na výlet do Prahy zdarma

Vydáno 29. června 2018 Zážitky
Všem dětem, které přinesou vysvědčení nabízí Muzeum hl.m. Prahy vstup zdarma do budovy muzea na Florenci, do Podskalské celnice na Výtoni a areálu Ctěnice. Také Zoologická zahrada přivítá každého, kdo bude mít letos na vysvědčení jedničku z prvouky, přírodovědy, přírodopisu nebo biologie v pátek za vstupné 1 korunu a vstup zdarma také mají jedničkáři na výsavu Mumie světa.

Jedničkáři za korunu v Zoo

Zoo PrahaPoslední školní den oslavují v Zoo Praha komentovanými krmeními zvířat a vstupem pro děti s jedničkou z přírodovědy za 1 korunu. Vstup za korunu platí pouze v pátek 29. června. Pokud byste sem nestihli dojít, nevadí. I o víkendu se v zoo zabízí spousta zajímavého. I zvířatům totiž začínají prázdniny. Po celý víkend, v sovotu i neděli, si užijete v 11:30 a 14:30 speciální program s ukázkou cvičení zvířat (amfiteátr Rezervace Bororo).

 

Všichni žáci mohou zdarma do Muzea hl. m. Prahy na Florenci

Muzeum hlavního města PrahyPřijďte si zlepšit náladu nebo oslavit dobré výsledky. V Muzeu hl. m. Prahy se známky neřeší. Stačí, když přinesete 29. a 30. června vysvědčení! Ta patří muzeu už od nepaměti a ty se tak můžeš projít aktuálními výstavami nebo stálou expozicí od pravěku až po novověk.

Že vás zrovna tohle moc nebaví? Nevadí, s vysvědčením dostanete vstup zdarma i v Podskalské celnici na Výtoni. Tam si prohlédnete modely vorů, lodí a parníků. Díky mechanicko-elektronickému simulátoru vyzkoušet plavbu legendárními Svatojánskými proudy, které museli po staletí voraři překonávat při plavení vorů do Prahy.

Nebo si udělejte s rodinou či kamarády výlet do Zámeckého areálu Ctěnic – tam vás kromě vstupného zdarma čekají expozice o středověkém řemesle, o historii ctěnického panství nebo jen procházka zámeckým parkem.
 

Za jedničky zdarma na Mumie

Mumie světa PrahaAž do 22. července můžete dostat odměnu za vysvědčení a absolvovat Cestu za pokladem Mumií. Od 30. června přiveďte svoje děti s aktuálním vysvědčením, a jsou-li na něm samé jedničky, má dítě vstup zdarma. Ty děti, které tak skvělých výsledků nedosáhly, nemusí být smutné. Všechny děti, které přinesou vysvědčení, a jejich rodič uzná, že je dobré, dostanou dárek z výstavy.

Od soboty 23. června je výstava rozšířena o dětskou trasu Cesta za pokladem Mumií. Na té se děti hravým způsobem dozví zajímavé informace, vyplní zábavný kvíz a odhalí tajemné heslo, které je dovede k pokladu. Navíc jim zůstanou velké desky se spoustou doplňujících hádanek a obrázků, které si budou moci vyplnit doma.

Akce vysvědčení na výstavě platí od posledního dne školy do konce výstavy, tedy do 22. července 2018.
Muzeum hlavního města Prahy

Muzeum hlavního města Prahy

V depozitářích Muzea hlavního města Prahy je uloženo velké bohatství sbírkových předmětů, dokumentujících dějiny hlavního města. Počet jednotlivých kusů z oborů historie, historie umění a archeologie dnes přesahuje číslo jeden milion.

Podskalská celnice na Výtoni

Podskalská celnice na Výtoni

Budova bývalé celnice na Výtoni čp. 412, na dnešním Rašínově nábřeží, je vedle raně barokního původního farního kostelíka sv. Kosmy a Damiána posledním zachovaným zbytkem starobylé osady Podskalí.

Zámek Ctěnice - romantika na okraji Prahy

Zámek Ctěnice - romantika na okraji Prahy

Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. V areálu zámku najdete také romantické ubytování v bývalé sýpce.

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Další aktuality