Úvod > Aktuality > S jedničkami na výlet do Prahy zdarma

S jedničkami na výlet do Prahy zdarma

Vydáno 26. června 2019 Zážitky
Všem dětem, které přinesou vysvědčení nabízí Muzeum hl.m. Prahy vstup zdarma do budovy muzea na Florenci, do Podskalské celnice na Výtoni a areálu Ctěnice. Také Zoologická zahrada přivítá každého, kdo bude mít letos na vysvědčení jedničku z prvouky, přírodovědy, přírodopisu nebo biologie v pátek za vstupné 1 korunu.

Jedničkáři za korunu v Zoo

Zoo PrahaPoslední školní den, v pátek 28. června 2019 oslavují v Zoo Praha komentovanými krmeními zvířat a vstupem pro děti s jedničkou z přírodovědy za 1 korunu. Vstup za korunu platí pouze v tento den.

Pokud byste sem nestihli přijít, nevadí. I o víkendu se v zoo zabízí spousta zajímavého. I zvířatům totiž začínají prázdniny. Po celý víkend, v sobotu i neděli, si užijete v 11:30 hodin speciální program s ukázkou cvičení zvířat (amfiteátr Rezervace Bororo).
 

Všichni žáci mohou zdarma do Muzea hl. m. Prahy na Florenci

Muzeum hlavního města PrahyPřijďte si zlepšit náladu nebo oslavit dobré výsledky. V Muzeu hl. m. Prahy se známky neřeší. Stačí, když přinesete 28. června vysvědčení! Ta patří muzeu už od nepaměti a ty se tak můžeš projít aktuálními výstavami nebo stálou expozicí od pravěku až po novověk.

Že vás zrovna tohle moc nebaví? Nevadí, s vysvědčením dostanete vstup zdarma i v Podskalské celnici na Výtoni. Tam si prohlédnete modely vorů, lodí a parníků. Díky mechanicko-elektronickému simulátoru vyzkoušet plavbu legendárními Svatojánskými proudy, které museli po staletí voraři překonávat při plavení vorů do Prahy.

Nebo si udělejte s rodinou či kamarády výlet do Zámeckého areálu Ctěnic – tam vás kromě vstupného zdarma čekají expozice o středověkém řemesle, o historii ctěnického panství nebo jen procházka zámeckým parkem.
 

Sladká tečka na konec školního roku

VysvědčeníO víkendu mezi 28. a 30. červnem se s dětmi zastavte do muzeí Chocotopia a oslavte tam konec školního roku. Všichni školáci zde dostanou něco sladkého zdarma a ti nejšikovnější se samými jedničkami dokonce vstupenku do muzea! Vše co musíte udělat je přijít se svým vysvědčením.

Ochutnejte příběh čokolády na dvou patrech ve zcela nové expozici Chocotopia v Celetné 15. Dozvíte se o historii čokolády, jak s ní souvisí krvavé obětní rituály Mayů a Aztéků, jak se kakaové boby dostanou z plantáže přes továrnu až k vám do pusy a z čeho a jak se dělá ta nejlepší čokoláda.
Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.

Muzeum hlavního města Prahy

Muzeum hlavního města Prahy

V depozitářích Muzea hlavního města Prahy je uloženo velké bohatství sbírkových předmětů, dokumentujících dějiny hlavního města. Počet jednotlivých kusů z oborů historie, historie umění a archeologie dnes přesahuje číslo jeden milion.

Podskalská celnice na Výtoni

Podskalská celnice na Výtoni

Budova bývalé celnice na Výtoni čp. 412, na dnešním Rašínově nábřeží, je vedle raně barokního původního farního kostelíka sv. Kosmy a Damiána posledním zachovaným zbytkem starobylé osady Podskalí.

Zámek Ctěnice - romantika na okraji Prahy

Zámek Ctěnice - romantika na okraji Prahy

Ve Ctěnicích, na severovýchodním okraji Prahy, najdete romantický zámecký areál, který je ideálním cílem pro cyklisty a rodiny s dětmi. V areálu zámku najdete také romantické ubytování v bývalé sýpce.

Chocotopia - Choco-Story Muzeum čokolády

Chocotopia - Choco-Story Muzeum čokolády

Vše, co jste si kdy přáli vědět o čokoládě. V muzeu se ponoříte do vzrušujícího světa čokolády a za pomoci všech smyslů se vydáte na cestu časem. Seznámíte se s neuvěřitelnou historií čokolády a zažijte nejsladší hodinu dějepisu! Věděli jste, že čokoláda je spojena s krví, násilím a snobstvím?