Úvod > Aktuality > Růže a tulipány provoní pražské Karolinum
Růže a tulipány provoní pražské Karolinum
">
Příroda

Růže a tulipány provoní pražské Karolinum

Vydáno 15. března 2019
Po loňském úspěchu první výstavy Svět růží se v Karolinu i letos chystá pestrobarevná podívaná na stejném místě. Výstava s názvem Florea v Karolinu se koná od pátku 15. 3. do neděle 17. 3. 2019. I letos vás zavede do kouzelného a voňavého světa květin a v historických prostorách pražského Karolina vám poodhalí zajímavosti ze světa růží, a nově i tulipánů.
Růže výstavaDruhý ročník výstavy Florea v Karolinu, úspěšné výstavy řezaných růží, tentokrát rozšířený o tulipány se letos koná od 15. do 17. března. Tisíce čerstvých květin tak provoní a rozzáří historické prostory pražského Karolina.
 
Výstava odpoví na spoustu otázek. Například jaké jsou ty nej odrůdy růží, jak probíhá proces šlechtění nového kultivaru a jaké by ty nejkvalitnější růže měly mít vlastnosti. Dozvíte se také jak správně dodržovat květinovou etiketu podle L. Špačka či jak funguje fairtrade prodej růží.

Novinkou letošního ročníku je posílení sortimentu růží o další oblíbený druh květin, tulipány. Dozvíte se, jak funguje nizozemská květinová burza, kdy vlastně v Nizozemsku začala tulipománie a jaká jsou nejzajímavější jména růží a tulipánů.
Karolinum – historické sídlo Univerzity Karlovy v Praze

Karolinum – historické sídlo Univerzity Karlovy v Praze

Karolinum je národní kulturní památkou, symbolem Univerzity Karlovy. Od 14. století se zde nacházelo sídlo nejstaršího domu pražské univerzity – Karlovy neboli Veliké koleje (Collegium Caroli), kterou založil Karel IV. pro dvanáct mistrů pražského vysokého učení.

Expozice historie Univerzity Karlovy v Praze

Expozice historie Univerzity Karlovy v Praze

U příležitosti 667. výročí založení univerzity byla znovu otevřena stálá výstava ve sklepních prostorách Karolina. V expozici je možné si prohlédnout listiny vztahující se k založení univerzity či kopie univerzitní pečeti a žezla.