Úvod > Aktuality > RunCzech běžecká liga je kompletně zlatá
RunCzech běžecká liga je kompletně zlatá
"> "> ">
Letní sporty

RunCzech běžecká liga je kompletně zlatá

  • Vydáno7. března 2016
Země běhu zaslíbená. Takovým přívlastkem se může oprávněně pyšnit Česká republika. Všech sedm závodů RunCzech běžecké ligy se totiž od letošního roku může pyšnit zlatou známkou Mezinárodní asociace atletických federací (IAAF). Nejvyšší ocenění silničních závodů mají tři závody v Praze a čtyři v regionech.
Praha RunczechZlatou známkou IAAF se pro rok 2016 může pyšnit pouhých 35 měst na celém světě, Mezinárodní asociace atletických federací IAAF jich celkem udělila 43. Sedm z nich připadá na sedmičku závodů RunCzech běžecké ligy. Zlaté známky tak řadí české závody mezi nejprestižnější běžecké akce na světě. Zlaté známky totiž dostávají závody do elitního klubu světových běhů označených touto certifikací.

K udělení zlaté známky IAAF je třeba splnit celou řadu přísných kritérií a závody RunCzech běžecké ligy je splňují. Série běžeckých závodů RunCzech se stala již tradiční událostí ve sportovní nabídce nejen Prahy, ale i dalších měst v České republice. Ocenění prestižními sedmi zlatými známkami, které tento seriál obdržel, vypovídá o jeho kvalitě a výrazně přispěl k titulu Evropské hlavní město sportu, jehož nositelem je v roce 2016 hlavní město Praha.

Mattoni ÚstíTrojici tradičních pražských akcí (Sportisimo 1/2Maraton Praha 2.4., Volkswagen Maraton Praha 8.5. a Birell Grand Prix Praha 10.9.) oceněných zlatou známkou IAAF doplnily běhy v řadě dalších míst naší republiky - Mattoni 1/2Maraton Karlovy Vary (21.5.), Mattoni 1/2Maraton České Budějovice (4. 6.), Mattoni 1/2Maraton Olomouc (25. 6.), Birell Grand Prix Praha (10. 9.) a Mattoni 1/2Maraton Ústí nad Labem (17. 9.). I letos je mohou diváci sledovat v přímém přenosu České televize. Informace o soutěžích znovu doplní i běžecký magazín přinášející inspiraci, rady trenérů i lékařů, vzájemnou výměnu zkušeností, reportáže, tipy i zábavu.

Sedmička závodů není to jediné, co RunCzech v Praze organizuje. V letošním roce přidává zcela nový závod – O2 Pražskou štafetu 4x5, která se poběží ve Stromovce v úterý 19. dubna. Juniorský maraton už podvacáté rozeběhne studenty středních škol a díky Running Mallu nebo pětikilometrovým trasám Mattoni FreeRun se může aktivně hýbat kdokoliv a kdykoliv.