Úvod > Aktuality > Rumburská Loreta opět ožívá ve večerních hodinách
Rumburská Loreta opět ožívá ve večerních hodinách
"> ">
Památky

Rumburská Loreta opět ožívá ve večerních hodinách

  • Vydáno23. července 2016
Tradiční večerní prohlídky při svíčkách pořádá o letních prázdninách Loreta Rumburk. Srpnové termíny se chystají na 2. 8. a 16. 8. 2016 od 20.00 do 21.30 hodin a nabízí prožitek varhanní hudby, duchovních skladeb, ticha, tmy, svitu svíček a stovky let starých příběhů.

Za svitu svíček, zpěvu duchovních písní a varhanní hudby je připravena devadesátiminutová prohlídka areálu ze 17. a 18. století. Zájemci se zaposlouchají do ticha barokního poutního místa a všemi smysly ochutnají poklidnou a tajuplnou večerní atmosféru.

Při prohlídce si prohlédnete kapucínský klášterní kostel sv. Vavřince, loretánskou kapli Panny Marie, křížovou chodbu a poutní kapli Svatých schodů. K vidění bude milostná socha Černé Matky Boží loretánské, v rokokové poutní kapli Svatých schodů se představí restaurované nástropní malby a výjimečná sochařská galerie.

Rezervace je možná na +420 604 555 922. Vstupné je 100 a 60 Kč.

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

Loretánská kaple s ambitem v Rumburku

V areálu bývalého kapucínského kláštera v Rumburku se nachází loretánská kaple, která patří k architektonickým skvostům severních Čech. Loreta Rumburk je významným poutním místem Českého Švýcarska. V Loretě Rumburk se celoročně pořádají netradiční prohlídky, výstavy, koncerty a mše svaté.

Kaple Svatých schodů v Rumburku

Kaple Svatých schodů v Rumburku

Kaple Svatých schodů v ambitu Lorety Rumburk připomíná pašijový příběh Ježíše Krista o odsouzení, utrpení a ukřižování. V Rumburku byl Ježíšův příběh zasazen do podmanivých, divadelně pojatých kulis. Jedná se o nejmladší poutní kapli Svatých schodů v českých zemích.

Expozice církevního umění v Loretě Rumburk

Expozice církevního umění v Loretě Rumburk

Prohlídka česko-německé expozice nabízí zážitek pro všechny smysly. Výstavní prostory v mariánském poutním místě Loreta Rumburk jsou zpřístupněny od roku 2013.