Úvod > Aktuality > Ruční papírna ve Velkých Losinách láká na Podzimní ateliér
Ruční papírna ve Velkých Losinách láká na Podzimní ateliér
">
Životní styl

Ruční papírna ve Velkých Losinách láká na Podzimní ateliér

  • Vydáno2. října 2017
Na 7. říjen pro vás připravila Ruční papírna Velké Losiny možnost vytvořit si podzimní dekoraci z ručního papíru s názvem "Podzimní ateliér". Malí i velcí mohou papírnu za tímto účelem navštívit od 10 do 16 hodin.
PapírnaRuční papírna ve Velkých Losinách připravila pro své návštěvníky na 7. 10. 2017 den podzimního tvoření. Od deseti do šestnácti hodin si můžete přijít se svými ratolestmi vyrobit originální podzimní dekoraci z ručního papíru. Velkolosinská manufaktura dnes patří k nejstarším doposud pracujícím podnikům svého druhu ve střední Evropě. Výrobu zahájila někdy v rozmezí let 1591 až 1596.

Ruční papír se v papírně stále vyrábí tradičním postupem z bavlny a lnu. Pro svou vysokou kvalitu a staletou trvanlivost se používá zejména ve výtvarném umění, pro významnou osobní či firemní korespondenci nebo reprezentační účely.

Ve Velkých Losinách můžete navštívit také renesanční zámek, unikátní termální park
nebo Areál zdraví. Nachází se zde také jedna z nejstarších moravských léčeben. První zmínka o Lázních Velké Losiny pochází z roku 1562, kdy dal Jan mladší ze Žerotína postavit vedle již existující dřevěné lázeňské budovy nový dům k ubytování hostů.
Ruční papírna Velké Losiny – Muzeum papíru

Ruční papírna Velké Losiny – Muzeum papíru

Původně žerotínská manufaktura na výrobu papíru pracuje ve Velkých Losinách nepřetržitě od konce 16. století až do dnešních dnů. Je jedním z posledních evropských svědků starého papírnického řemesla, jediná svého druhu v České republice.

Renesanční zámek Velké Losiny

Renesanční zámek Velké Losiny

Státní zámek Velké Losiny leží na jižním okraji stejnojmenné obce v údolí řeky Desné. Charakteristickým znakem, kterým je zámek nejznámější, jsou trojpodlažní arkády trojkřídlého areálu tzv. vysokého zámku. Místo je proslulé také čarodějnickými procesy.

Termální park – Termály Losiny

Termální park – Termály Losiny

Unikátní spojení relaxace, regenerace, odpočinku a blahodárné termální vody – jedinečný termální park, který v České republice nemá obdoby. Venkovní areál termálního parku nabízí čtyři venkovní bazény a vevnitř naleznete dalších pět. Jako jediný u nás nabízí bazény napuštěné přírodní termální vodou.