Úvod > Aktuality > Rozsviťte to při videomappingu a na festivalech světla!
Životní styl

Rozsviťte to při videomappingu a na festivalech světla!

  • Vydáno13. září 2023
Videomapping: slovo donedávna neznámé, které nyní slibuje prvotřídní zážitky a skvělou podívanou. Její čas přichází koncem léta, když se dny krátí, večery prodlužují a stmívat se začíná každý den dřív. Kde si tedy v následujících týdnech užijete fantaskní světelná představení? Podívejte se na tipy Kudy z nudy.

Festival světel ve Valašském Meziříčí

festival světla valmezV pátek 15. září proběhne na náměstí ve Valašském Meziříčí pátý ročník Festivalu světel. Letos vás čeká přes třicet instalací a videomapipingů, 10 živých vystoupení a v neposlední řadě zážitky, které vše kolem rozsvítí. Hlavní hudební stage vyroste na náměstí, mezi učinkujícími vystoupí David Koller, který obsatrá slavnostní zahájení v 19 hodin. 

O pár desítek metrů dále, se zámek Žerotínů opět stane místem hlavního dějiště největší videomappingové show. Přilehlé ulice, od zámku až po tržnici pod mostem, ožijí třemi desítkami světelných objektů z tvorby nejen českých předních umělců. Vstup na festival Světlo Valmez je zdarma.
 

Odkaz Karla Gotta

Unikátní premiéra nového videomappingu Odkaz Karla Gotta, autorská umělecká audiovizuální projekce na přední fasádu Rudolfina, se koná 3. října od 20:00 – 22:00 hodin. Celý projekt je podkreslen skladbou Žít, skladatele Karla Svobody a textaře Karla Šípa. Obrazové scény, které promlouvají k oslavě života, míru a zdraví naší planety Země, jsou protkány náročnými počítačovými efekty a animacemi. Akce je poctou Karlovi Gottovi.

 

Pražský Signal festival

Ulice a veřejná prostranství Prahy, její nejznámější historické památky i méně známá zákoutí se během čtyř říjnových večerů, od 12. do 15. října, promění pod taktovkou českých i světových osobností světelného designu v umělecké objekty a prostory, které netradičními formami zachycují různé tváře současné i historické Prahy.

Signal Festival v loňském roce oslavil již 10 let své existence. Celou jednu dekádu propojuje umění, městský prostor a moderní technologie. 

Letošním tématem je příroda, technologie, společnost, kultura – to vše spolu tvoří ekosystémy, v nichž žijeme a hledáme stopy radosti, krásy i vzrušení z nových objevů. 

Prozkoumat letos můžete největší galerijní zónu v historii se 7 unikátními instalacemi českých i zahraničních umělců a dalších 13 volně přístupných děl včetně dvou videomappingů.  Ty rozsvítí budovu Městské knihovny na Mariánském náměstí a kostel sv. Cyrila a Metoděje na Karlínském náměstí. Jedenáctý ročník nabídne dvě trasy a dvacet festivalových lokací.
Odkaz Karla Gotta – videomapping u Rudolfina

3.10.
Odkaz Karla Gotta – videomapping u Rudolfina

Premiéra nového videomappingu Odkaz Karla Gotta, unikátní autorská umělecká audiovizuální projekce na přední fasádu Rudolfina, která se koná 3. října od 20:00 – 22:00 hodin.

Signal festival 2023

12.10.
15.10.
Signal festival 2023

Jedenáctý ročník Signal Festivalu proběhne v termínu od 12. do 15. října 2023. Tématem je příroda, technologie, společnost, kultura – to vše spolu tvoří ekosystémy, v nichž žijeme a hledáme stopy radosti, krásy i vzrušení z nových objevů. Nebudou chybět umělecké instalace, videomapingy a projekce.

Další aktuality

Za Svatováclavským vinobraním se vydejte na Pražský hrad

Co víte o historii a současnosti vinařského řemesla v Praze? A která pražská vinice je ta vůbec nejstarší? Předposlední zářijovou sobotu 23. 9. 2023 přijdete všem těmto a i dalším otázkám na kloub v areálu Svatováclavské vinice a Richterovy vily na Pražském hradě.
Praha | Gurmánská turistika

100 tipů, kam za moderní architekturou nejen do slavné vily a roztančeného domu

Zajímá vás moderní architektura? Navštivte některou ze známých českých vil, které vznikali podle návrhů významných architektů v minulých stoletích. Poznejte secesi, modernu i funkcionalismus na budovách, které sloužily (nejen) rodinnému životu.
Praha | Památky

Ochutnejte skvělá vína během Vinobraní na Grébovce

Tradiční vinobraní v Havlíčkových sadech, známých také jako Grébovka, letos bude již pošestnácté! Jeden z nejkrásnějších pražských parků opět pohostí moravské vinaře a stánky s dobrým jídlem 22. a 23. září 2023 od 12 do 22 hodin. Akce je dvoudenní, v pátek probíhá na Náměstí Míru, v sobotu pak v Havlíčkových sadech neboli v Grébovce. Na akci bude možné zakoupit nejen víno a burčák, ale i nealkoholické občerstvení a pokrmy.
Praha | Gurmánská turistika

Báječné vyhlídky, pikniky a skvělé jídlo: vyzkoušejte neobvyklé vyhlídky z pražských střech

Ano čtete správně! Tentokrát vás neprotáhneme přes rampu u Pražského hradu k Hanavskému pavilonu, abyste si vychutnali nejkrásnější vyhlídková místa, nebudeme vás nutit šplhat do věží kostelů a vynecháme i Petřínskou rozhlednu. Naším cílem budou kavárny, střešní zahrady a další lákadla přímo v centru Prahy.
Praha | Životní styl

Národní galerie Praha zahajuje Openingem 2023 novou sezónu

Ve čtvrtek 21. září 2023 spustí Národní galerie Praha podzimní uměleckou sezónu. Opening 2023 NPG otevřený široké veřejnosti zahájí výstavy Akvarel mezi Prahou a Vídní a Fotograf Festival Hypertension23. Součástí Openingu 2023 bude také oficiální zahájení festivalu Prague Art Week.
Praha | Kultura

Bílá Hora opět zažije rekonstrukci bitvy roku 1620

Přijďte se podívat na rekonstrukci bitvy na Bílé Hoře! Čeká vás velkolepá podívaná – stovky vojáků a dalších účinkujících z celé Evropy, jezdci na koních, dobové zbraně, vše navíc doplněno epickou hudbou a pyroefekty. Nenechte si ujít věrnou kopii bitvy, která se stala zlomem pro České země! Kdy a kde? 23. a 24. září na Bělohorské pláni – Vypichu v Praze 6.
Praha | Zážitky

Tipy na víkend v Praze a okolí

V Praze a okolí se pořád něco děje! Hledáte kulturní akce na víkend a zajímavé výlety a novinky? Máme pro vás spousty kulturních a volnočasových akcí v Praze a okolí. Stačí si vybrat a vyrazit na výlet za zábavou i poznáním o víkendu 23. a 24. září 2023.
Praha | Zážitky

Závodišti v Chuchli je 117 let a do konce sezony chystá dostihové i parkurové závody

Skoro se tomu nechce věřit, ale na dostihy do Velké Chuchle chodíme už 117 let. Právě tolik let totiž, 28. září, uplyne od prvních závodů, které se v roce 1906 pořádaly na tehdy zbrusu novém okruhu. Podívejte se s portálem Kudy z nudy do historie závodu a i na akce, které se ještě v Chuchli do konce roku budou konat. Víte, kde jinde po republice najdete další závodiště?
Praha | Letní sporty