Úvod > Aktuality > Rozsviťte to při videomappingu a na festivalech světla!
Rozsviťte to při videomappingu a na festivalech světla!
"> "> "> "> "> "> "> "> ">
Životní styl

Rozsviťte to při videomappingu a na festivalech světla!

  • Vydáno7. září 2022
Videomapping: slovo donedávna neznámé, které nyní slibuje prvotřídní zážitky a skvělou podívanou. Její čas přichází koncem léta, když se dny krátí, večery prodlužují a stmívat se začíná každý den dřív. Kde si tedy v následujících týdnech užijete fantaskní světelná představení?

Vary září v září

Karlovy VaryJedinečná koncepce Festivalu světel v Karlových Varech kombinuje nejzajímavější současné technologie s neopakovatelnou architekturou lázeňského města. Sedmý ročník se ve dnech 9. až 10. září ponese v rytmu svobodného snění. Svoboda je klíčová věc pro jakoukoli tvorbu. Na hlavní trase od Alžbětiných lázní po Grandhotel Pupp bude k vidění spousta světelných instalací, statických projekcí, videomappingy a další show. Od konce srpna je letošní trasa zveřejněna v aplikaci SmartGuide. Jednoduše si pomocí QR kódu, který najdete v programu akce, stáhněte světelnou trasu přímo do mobilu a nechte se vést. V papírové podobě je k dostání na pobočce Infocentra města Karlovy Vary na adrese Lázeňská 14.
 

Festival světel ve Valašském Meziříčí

festival světla valmezV pátek 23. září proběhne na náměstí ve Valašském Meziříčí čtvrtý ročník Festivalu světel. Letos vás čeká 35 instalací a videomapipingů, 8 živých vystoupení a v neposlední řadě zážitky, které vše kolem rozsvítí. Hlavní hudební stage vyroste na nově zrekonstruovaném náměstí. Zde se také uskuteční slavnostní zahájení festivalu, na nějž naváže koncert kapely Mňága a Žďorp, jež vystřídá místní parta Gorilpop a závěru se ujme hudební producent, skladatel, textař a zpěvák Jiří Burian alias Kapitán Demo. O pár desítek metrů, se zámek Žerotínů opět stane místem hlavního dějiště největší videomappingové show. Skupina 3APES pro letošek připravila 270 stupňový 3D mapping, který bude v průběhu večera k vidění celkem ve třech opakováních. Přilehlé ulice, od zámku až po tržnici pod mostem, ožijí třemi desítkami světelných objektů z tvorby nejen českých předních umělců. Část programu Světla Valmez se uskuteční také v Hospůdce Přístav, kde vyroste Letní kino, které mimo jiné promítne klip Markéty Irglové Among The Living pod režijní taktovkou Anni Ólafsdóttir. Vstup na festival Světlo Valmez je zdarma.
 

Pražský Signal slaví 10 let

signal festival prahaUlice a veřejná prostranství Prahy, její nejznámější historické památky i méně známá zákoutí se během čtyř říjnových večerů, od 13. do 16. října 2022, promění pod taktovkou českých i světových osobností světelného designu v umělecké objekty a prostory, které netradičními formami zachycují různé tváře současné i historické Prahy. Signal Festival slaví v roce 2022 už 10 let své existence. Celou jednu dekádu propojuje umění, městský prostor a moderní technologie. Letošní výroční program je nabitější než kdykoliv předtím. Návštěvníky čeká velká galerijní zóna, živá vystoupení, přednášky, workshopy, nové lokace, nové spolupráce. Desátý Signal je Signal X. Připravey budou dvě festivalové trasy, které vás provedou centrem Prahy, Vinohrady Vršovicemi. Třetí, virtuální trasa Signal AR, vám i letos představí Karlín v jiném světle. Celých 15 dechberoucích uměleckých instalací, bohatý doprovodný program a zatím největší galerijní zóna, kterou jste se Signal Festivalem mohli zažít. Letošní 10. ročník představí díla Refika Anadola, Shoheie Fujimota nebo francouzských studií Collectif Scale a AV Extended. České umělce zastoupí Maxim Velčovský, Ondřej Zunka, nebo Pavla Beranová s Terezou Bartůňkovou.
Signal festival 2022

13.10.
16.10.
Signal festival 2022

Desátý ročník Signal Festivalu je Signal X. Návštěvníky čeká velká galerijní zóna, živá vystoupení, přednášky, workshopy, nové lokace, nové spolupráce. Samozřejmě nebudou chybět umělecké instalace, videomapingy a projekce.