Úvod > Aktuality > Pražská paroplavební společnost zve na poslední Hodinovou plavbu
Pražská paroplavební společnost zve na poslední Hodinovou plavbu
"> "> ">
Zážitky

Pražská paroplavební společnost zve na poslední Hodinovou plavbu

  • Vydáno25. října 2019
Tento víkend 26. a 27. 10. 2019 čeká loď Andante Pražské paroplavební společnosti poslední Hodinová plavba z Rašínova nábřeží. Vydejte se prozkoumat nejznámější pražské památky z jiné perspektivy. Uvidíte centrum Prahy možná tak, jak jste jej už dávno nespatřili. Loď odplouvá z Rašínova nábřeží od 11:00 do 17:00 každou hodinu.

loď AndanteNa Hodinové plavbě Prahou na vás čeká poutavý výklad, napínavé proplutí zdymadly Mánes u Šítkovské vodárenské věže a ten nejkrásnější výhled na Tančící dům a Národní divadlo. Loď se pak otáčí přímo pod Vyšehradem. Na palubě lodi si můžete zakoupit drobné občerstvení a k dispozici máte na výběr jak horní otevřenou palubu, tak spodní uzavřenou palubu, z které můžete obdivovat centrum Prahy v teple skrz veliká okna.

Přístaviště lodí PPS včetně parníků Vltava a Vyšehrad se nachází na Rašínově nábřeží mezi Jiráskovým a Palackého mostem. V kanceláři na nástupišti č. 2 si můžete zakoupit jízdenky nebo vyzvednout rezervace. Plavba stojí 290 Kč pro dospělé, 150 Kč pro děti a rodina zaplatí 730 Kč.
 

Parníky Vyšehrad a Vltava jsou kulturní památky

Parníky VltavaPražská paroplavební společnost má dlouholetou tradici v oblasti osobní vodní dopravy. Byla založena roku 1865 primátorem Františkem Dittrichem a patří tak mezi jednu z nejdéle fungujících ryze českých společností.

Provozuje dva historické restaurační kolesové parníky, Vltavu a Vyšehrad, které byly roku 2013 prohlášeny za kulturní památky. Oba zrekonstruované a plně funkční parníky plují na pravidelných linkách Prahou, na letních výletních plavbách na Slapy a Mělník a jsou oblíbeným místem firemních i soukromých akcí.

Parník Vyšehrad – nejstarší parník na Vltavě

Parník Vyšehrad – nejstarší parník na Vltavě

Historie parníku Vyšehrad sahá až do roku 1938, kdy byl 1. května slavnostně pokřtěn za přítomnosti ministra průmyslu, obchodu a živnosti a spuštěn na Vltavu. V roce 2013 byl parník prohlášen za kulturní památku České republiky.

Výtoňská náplavka na Rašínově nábřeží

Výtoňská náplavka na Rašínově nábřeží

Rašínovo nábřeží je v současné době nejatraktivnější, nejceněnější a společensky nejživější prostor u řeky Vltavy. Nachází se v úseku mezi výběžkem vyšehradské skály u Výtoně a Jiráskovým mostem u Žofína. Je zde krásný prostor na procházky, jízdu na kole konají se zde velmi oblíbené Farmářské trhy.

Plavby parníky a loděmi v Praze po Vltavě

Plavby parníky a loděmi v Praze po Vltavě

Zažijte den na palubě parníku! Nabízíme vyhlídkové a okružní plavby po Vltavě, výlety parníkem z Prahy do zoo a restaurační lodě. Plavba historickým kolesovým parníkem k soutoku dvou největších řek u nás v Mělníce nebo na Slapy je překrásným zážitkem.