Úvod > Aktuality > Rozjeďte to ve Valachách – z běžek rovnou do wellness!

Rozjeďte to ve Valachách – z běžek rovnou do wellness!

Vydáno 10. ledna 2019 Životní styl
Běžkování zažívá v České republice neuvěřitelný boom. A to je dobře. Podle odborníků se totiž jedná o jednu z nejkomplexnějších pohybových aktivit, která dobře kompenzuje sedavý způsob života a prospívá milovníkům sportu všeho věku. Jedním z míst, kde najdete ty nejdokonalejší podmínky pro běžkaře u nás, jsou Velké Karlovice v Beskydech.
Běh na lyžích je u nás stále více populární a není se čemu divit. Není to totiž nijak extrémně náročná aktivita a přitom má velmi pozitivní vliv na naše zdraví. Hodí se pro všechny věkové kategorie – od předškoláků až po nejstarší generaci. Právě ve Velkých Karlovicích jsou vhodné terény jak pro začátečníky či rodiče s dětmi, kteří ocení spíše nenáročné rovinky s možností zastávek v hospůdkách podél stopy, tak i pro zkušené sportovce, kteří mohou vyrazit na okolní hřebenovky.
 

Běžkařský ráj ukrytý na Valašsku

Běžky ValašskoZázemí pro běžkaře je ve Velkých Karlovicích opravdu ideální. Přímo v obci, která patří svou rozlohou k největším v republice, je v zimě k dispozici více než 40 km strojově upravovaných a pečlivě značených tras ve 12 okruzích. Ty se navzájem prolínají tak, že můžete běhat na lyžích klidně celý den, a přitom ani neopustíte hranice obce.

Dalších 50 běžeckých tras s krásnými výhledy do Chráněné krajinné oblasti Beskydy čeká na milovníky bílé stopy na okolních hřebenech. Stopy tu pravidelně udržuje sdružení místních obcí. Po výletu na běžkách nabízejí Velké Karlovice také spoustu míst k ochutnání tradiční valašské gastronomie nebo odpočinek v termálních bazénech a saunovém světě relaxačního centra Wellness Horal.
 

Škola běžeckého lyžování spojená s wellness zážitky

Z běžek do wellness saunové rituályPokud si chcete zlepšit svou běžkařskou techniku, přihlaste se na Školu běžeckého lyžování. Ve čtyřdenním kurzu, který probíhá od 27. do 30. 1. 2019, se zdokonalíte v technice klasického běžeckého lyžování i tzv. bruslení na běžkách pod dohledem zkušených instruktorů, kteří se vám budou individuálně věnovat včetně videoanalýzy vašich tréninků. Na kurzu se také dozvíte, jak správně mazat lyže na klasiku i bruslení, a můžete si zapůjčit a vyzkoušet špičkové modely běžek Rossignol. Novinkou 2019 je bezplatný shuttle servis mezi hotely LanternaHoral 6x denně!

Po výuce budete mít k dispozici relaxační centra Wellness Horal a L-Spa. Právě v luxusním Spa hotelu Lanterna budete po 3 noci ubytováni, a to včetně polopenze. Cena kurzu je 8 250 Kč při rezervaci nejpozději do 20. 1. 2019. 
 

A co si dát noční závod na běžkách?

valachy_z_bezek_do_wellness_07_WEBSIZEV zimě se ve Velkých Karlovicích koná jeden z populárních závodů Ski Tour s názvem Zimní karlovská padesátka. Poběží se 15. a 16. 2. Velmi oblíbený je i večerní 15kilometrový závod Noční stopa Valachy, který už má stanovené datum konání – 9. 2. 2019. Nechcete-li si tenhle výjimečný zážitek s nádechem tajemna nechat ujít, pořiďte si funkční čelovku, která je při tomto závodě povinná. Zázemí, start i cíl závodu jsou u hotelu Galik. Běží se klasickou technikou s intervalovým startem. Až dojedete do cíle, doporučujeme vydat se relaxovat do wellness. 
 

Moře v Beskydech

SpaCo může být příjemnějšího, než si po výletě či závodě na běžkách zaplavat v teplé vodě, uvolnit se v sauně a dopřát namoženým svalům a kloubům masáž? Ve Velkých Karlovicích si můžete užívat relaxaci a vodní radovánky kdykoli po celý rok.

V relaxačním centru Spa hotelu Lanterna mají hosté k dispozici krytý bazén s vodními atrakcemi, whirlpool s teplou slanou vodou, finskou saunu nebo parní lázeň. Za vyzkoušení rozhodně stojí také některá z bohaté nabídky exotických masáží a obličejových ošetření. O unavené svaly se postarají maséři z Thajska, Srí Lanky, Bali, Filipín a Indie. Běžkařům doporučujeme speciální ayurvédskou nebo thajskou masáž nohou, vynikající na únavu je také například thajská olejová masáž celého těla. A na závěr si pak dopřejte relaxaci na odpočinkové terase s krásnou vyhlídkou u šálku čerstvého bylinkového čaje.

wellness horalZa návštěvu rozhodně také stojí termální bazény nedalekého relaxačního centra Wellness Horal, který je partnerským hotelem Lanterny. Dokonale se tady zrelaxujete ve slané vodě vyhřívané až na 36° C. Bazény se plní vodou z vlastního vrtu z hloubky 100 metrů, která se jen nepatrně chemicky upravuje a následně vyhřívá na teplotu termálních pramenů. Voda obsahuje minerální látky, které mají příznivé účinky na kůži. Vyhlášené jsou také zdejší saunové rituály, které se konají až devětkrát denně.

Zrelaxovaní se pak můžete vydat do zážitkové restaurace Spa hotelu Lanterna, kde můžete hýčkat i své chuťové buňky, protože na vás čeká romantické posezení u šestichodových menu snoubených s vyhlášenými víny.

Tip: Pod Spa hotelem Lanterna, přímo u běžkařské stopy, najdete půjčovnu lyží, kde jsou k zapůjčení i běžky. Můžete tedy na Valašsko vyrazit zcela nalehko...
Valachy tour - seriál závodů ve Velkých Karlovicích

Valachy tour - seriál závodů ve Velkých Karlovicích

Seriál Valachy tour, který zahrnuje pět závodů různých sportovních disciplín pořádaných v okolí beskydských Velkých Karlovic, vstoupí do příštího, sedmého ročníku s několika novinkami. Tou nejzajímavější je rozšíření legendárního triatlonového závodu Valachy man, jenž bude nově dvoudenní.

Termální bazény Wellness Horal -

Termální bazény Wellness Horal - "moře" na Valašsku

Nyní už vás v Beskydech nezaskočí ani obleva v zimě nebo deštivé počasí v létě. Wellness Horal s termálními bazény v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích přináší relaxaci i zábavu ve slané vodě vyhřívané až na 36°C po celý rok.

Jedinečná relaxace ve Spa hotelu Lanterna

Jedinečná relaxace ve Spa hotelu Lanterna

Komfortní Spa hotel Lanterna ve Velkých Karlovicích právem patří k nejvyhledávanějším cílům wellness a romantických pobytů. Relaxujte a nechejte se hýčkat v intimním prostředí jednoho z nejmodernějších hotelů v Beskydech.

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik - cyklistika, turistika i lyže ve Velkých Karlovicích

Hotel Galik ve Velkých Karlovicích je ideálním výchozím bodem řady turistických, cyklistických i běžkařských tras uprostřed CHKO Beskydy. Díky příznivým cenám ubytování i stravování je nakloněn rodinám, seniorům, studentům a nenáročným cestovatelům. Nabízí služby pro cyklisty včetně půjčovny kol.

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Wellness dovolená v hotelu Horal ve Velkých Karlovicích

Užijte si dovolenou nabitou zážitky i relaxací. Wellness hotel Horal ve Velkých Karlovicích je ideálním místem pro aktivní dovolenou i pobyty rodin s dětmi. Popularitu si získal díky možnosti celoročního koupání v termálních bazénech se slanou vodou. V areálu je i golfové hřiště a tenisový kurt.

Další aktuality

13.5.
2019
Víkend ve Velkých Karlovicích bude ve znamení sýrů

Víkend ve Velkých Karlovicích bude ve znamení sýrů

Východní Morava | Životní styl
11.3.
2019
Rožnov láká o víkendu na Josefský jarmark

Rožnov láká o víkendu na Josefský jarmark

Východní Morava | Životní styl
13.2.
2019
Vydejte se do světa s legendární dvojicí Hanzelka & Zikmund

Vydejte se do světa s legendární dvojicí Hanzelka & Zikmund

Východní Morava | Životní styl