Úvod > Aktuality > Rozhlédněte se z bývalého skokanského můstku na Zadově
Rozhlédněte se z bývalého skokanského můstku na Zadově
"> "> ">
Příroda

Rozhlédněte se z bývalého skokanského můstku na Zadově

  • Vydáno12. července 2020
Díváte se rádi na svět svrchu? Pak se musíte vypravit na výlet k bývalému skokanskému můstku na šumavském Zadově. Naprosto unikátní stavba rozhledny přestala sloužit svým účelům již v polovině 90. let a od roku 2015 je po rekonstrukci v bývalé nájezdové věži otevřena rozhledna. Pohled z výšky 1109 m n. m. zahrnuje celou Šumavou a Pošumaví od Zadova na západ a jihovýchod.
rozhledna churáňovBývalý lyžařský skokanský můstek, na němž je umístěna vyhlídková plošina ve výšce 32 metrů, byl postaven v roce 1978. Pro veřejnost byl můstek zpřístupněn v roce 1993, v provozu však rozhledna nevydržela dlouho a po pár letech byla kvůli havarijnímu stavu uzavřena. Naposledy se tu v roce 1996 konal závod o Pohár Šumavy. Na začátku nového tisíciletí však již byla jedinečná a oblíbená rozhledna pro návštěvníky zcela uzavřena a po důkladné rekonstrukci se otevřella v létě 2015.

Na vyhlídkové plošině můžete využít vyhlídkový dalekohled, na jihozápadní straně věže naleznete horolezeckou stěnu. Pro cestu k rozhledně je v provozu i lanová dráha Zadov-Kobyla. U dolní stanice v provozu občerstvení a dětské hřiště. Unikátní rozhledna je otevřena denně od 9:00 do 18:00 hodin, vstupné stojí 60 Kč.
Rozhledna na skokanském můstku Churáňov na Zadově

Rozhledna na skokanském můstku Churáňov na Zadově

Rozhledna na Churáňově u Zadova se nachází na úpatí svahu asi 1 km jižně od Churáňova. Nejedná se však o klasickou rozhlednu, ale o netradiční vyhlídkovou plošinu na samém vrcholu dřevěné nájezdové rampy skokanského můstku, ve výšce 32 metrů nad zemí.