Úvod > Aktuality > Rozhledna na Děčínském Sněžníku se otevírá – kamenná dáma rozdá své srdce
Rozhledna na Děčínském Sněžníku se otevírá - kamenná dáma rozdá své srdce
">
Příroda

Rozhledna na Děčínském Sněžníku se otevírá – kamenná dáma rozdá své srdce

  • Vydáno6. října 2016
Rozhledna na Děčínském Sněžníku prošla během posledních let nákladnou rekonstrukcí, ta se zdárně blíží ke svému konci. U této příležitosti pořádá Město Jílové a Jednotka sboru dobrovolných hasičů Jílové – Modrá slavnostní akci. Ta se bude v sobotu 8. října konat přímo na rozhledně a v jejím blízkém okolí.
Děčínský SněžíkV sobotu 8. října, kdy se na Děčínském Sněžníku rozhledna znovu otevře, bude živo už od samotného rána. V devět hodin začne soutěž s názvem „O srdce kamenné dámy“. Náročné klání je sice určeno profesionálním i dobrovolným hasičům, ale fandit může přijít každý. Hasiči se totiž ve stanoveném časovém limitu musí poprat s výstupem na 173 schodů rozhledny a nebudou to mít nijak snadné.

Každý hasič, který se postaví na start, musí obléct kompletní zásahový oblek, včetně dýchacího přístroje, navíc bude vybaven dvěma požárními hadicemi. Kromě své vlastní váhy, tak bude muset do schodů vynést ještě přibližně dvacetikilovou zátěž. Po ukončení soutěže si výstup na rozhlednu mohou vyzkoušet i odvážlivci z řad široké veřejnosti.

Děčínský SněžníkOd 14. hodin už bude zábava patřit zcela všem. Pro děti je připraven orientační běh s různými disciplínami a soutěžemi, jako je například airsoftová střelnice, lanová dráha a mnoho dalšího. Pro každé dítě, které trasu zdolá, bude nachystána malá odměna. A pro všechny, kteří 8. října na Sněžník dorazí, bude odměnou volný vstup na rozhlednu. Kromě sportovních aktivit nebude chybět ani zábava ve formě živé hudby a stánkový prodej občerstvení.

Rozhledna na Děčínském Sněžníku patří k nejstarším svého druhu u nás, kromě toho stojí na nejvyšší stolové hoře v České republice. V roce 2014 oslavila 150 let své existence. Poslední velkou opravou prošla na počátku 90. let minulého století, letos byla z důvodu rekonstrukce uzavřena v květnu. Kdo by si chtěl udělat krásný výlet, neměl by minout nedaleké Tiské stěny, které vynikají krásou skalních útvarů.
Rozhledna Děčínský Sněžník

Rozhledna Děčínský Sněžník

Rozhledna na Děčínském Sněžníku prošla rekonstrukcí, nově je od roku 2016 opět otevřena. Přístup na náhorní plošinu i Drážďanskou vyhlídku je bez omezení a provoz občerstvení je i nadále zajištěn.

Tiské stěny – ráj pro turisty a horolezce

Tiské stěny – ráj pro turisty a horolezce

Skalní město Tiské stěny (613 m n. m.) leží na jižním okraji krušnohorského zlomu. V západním výběžku Chráněné krajinné oblasti Labské pískovce vytvářejí spolu s Rájeckými stěnami, Ostrovskýmí stěnami a Vysokým Sněžníkem atraktivní turistickou a horolezeckou oblast.