Úvod > Aktuality > Rozhledna Čestmíra Sušky se dnes v botanické zahradě v Troji otevře návštěvníkům
Rozhledna Cestmíra Sušky se dnes otevre návštevníkum
"> Rozhledna Cestmíra Sušky se dnes otevre návštevníkum "> Pohled na metropoli ze Suškovy rozhledny
Příroda

Rozhledna Čestmíra Sušky se dnes v botanické zahradě v Troji otevře návštěvníkům

  • Vydáno27. září 2014
Rozhledna, kterou trojská botanická zahrada slavnostně pokřtila již 9. září, se o tomto víkendu konečně otevře také návštěvníkům. V sobotu 27. září se tak všem, kdo do zahrady přijdou, naskytne úchvatný pohled nejen na metropoli, ale také do korun okolních stromů.

Pohled na metropoli ze Suškovy rozhlednySedmnáct skulptur Lukáše Raise a Čestmíra Sušky, které již od června zkrášlují venkovní expozice botanické zahrady v Troji, na začátku září doplnila poslední, osmnáctá. Zahrada pak čekala na kolaudační souhlas, aby mohla do sochy, která funguje jako rozhledna, vpustit první návštěvníky. Ti tak mohou poprvé vystoupat po točitém schodišti do výšky zhruba deseti metrů v sobotu 27. září.

Rozhledna bude přístupná dle otevíracích hodin zahrady až do konce října. Pak se z bezpečnostních důvodů uzavře a opět odemkne prvního dubna příštího roku.

Spolu s otevřením rozhledny došlo zároveň k rozhodlnutí, že se celá výstava Suška_Rais, která nyní probíhá, prodlouží až do jara 2015. Příchozí si tam budou moci prohlédnout sochy zasazené do pestrého koberce podzimních barev nebo zasypané sněhem. Rozhledna však v botanické zahradě zůstává natrvalo.

Literární stezky Prahou

Literární stezky Prahou

Literární stezky vás provedou Prahou tak, jak ji neznáte. Na podzim 2011 bylo za souhlasu památkářů a magistrátu napsáno několik krátkých úryvků z děl českých spisovatelů na známá frekventovaná místa. Sto metrů dlouhé texty byly umístěny vzhledem ke vztahu autora nebo díla k místu.

Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Prohlídky po Vinici sv. Kláry s expozicí výroby vína

Krásné vinice si v Tróji všimne každý. Navozuje příjemnou atmosféru a pocit klidu, když listy vinné révy lehounce ševelí ve větru. Snad právě větru vyprávějí o výrobě vína; ale vy máte možnost poslechnout si příjemného průvodce a na závěr prohlídky ochutnat samotný produkt.

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Skleník Fata Morgana – výlet exotickou přírodou v Praze

Užijte si procházku přes exotické hory, lesy a polopouště v jakoukoliv roční dobu, která potěší každého zvídavého návštěvníka. Pozoruhodná expoziční plocha činí svým originálním řešením z Fata Morgany evropský unikát.

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Botanická zahrada hlavního města Prahy v Troji

Areál botanické zahrady se rozkládá v Trojské kotlině na rozloze cca 70 ha. Její nejznámější částí je skleník Fata Morgana, ale k zahradě patří také venkovní expozice včetně vinice. Skleník Fata Morgana je celoročně otevřen úterý až neděle, pondělí je zavíracím dnem.