Úvod > Aktuality > Rozcestník akcí, výstav a nápadů na celé jarní prázdniny

Rozcestník akcí, výstav a nápadů na celé jarní prázdniny

Vydáno 20. ledna 2020 Zážitky
Už víte, kam vyrazit s rodinou či partou přátel na jarní prázdniny? Pro první děti začnou hned první týden v únoru a pro ty poslední skončí až v polovině března. Právě pro rodiny s dětmi jsme na portálu Kudy z nudy připravili obsáhlý soupis akcí, výstav a míst, kam se v následujících týdnech vypravit.

Od 3. do 9. února: zimní bitva, lyže a maškary

První týden jarních prázdnin si volno užijí děti z okresů Mladá Boleslav, Příbram, Tábor, Prachatice, Strakonice, Ústí nad Labem, Chomutov, Most, Jičín, Rychnov nad Kněžnou, Olomouc, Šumperk, Opava a Jeseník. S mlsaly se můžete vypravit třeba od 7. do 9. února do Plzně na Festival čokolády (a zároveň se zastavit třeba v Muzeu strašidel, Muzeu loutek, v zoologické zahradě nebo v oblíbeném Techmania Science Centru3D planetáriem). Jak se slaví masopust na vesnici uvidíte v sobotu 8. února v Hamrech u Hlinska – víte, že místní staročeské maškary jsou dokonce oceněné značkou UNESCO? V Army Parku Ořechov se v sobotu 8. února strhne tradiční zimní bitva, tentokrát inspirovaná boji na řece Narva u stejnojmenného města roku 1944, do Jizerských hor pak můžete ve stejný den přijet fandit účastníkům letošní Jizerské 50, případně se sami projet na běžkách. Děti můžete přihlásit do Mini Jizerské (startuje v pátek 7. února v 9 hodin ráno), večer se pak odehraje slavnostní zahájení třídenní akce spojené s vystoupením historických lyžníků a ohňostrojem.
 

Od 10. do 16. února: masopust a Valentýn

Tenhle týden patří dětem z okresů Benešov, Beroun, Rokycany, České Budějovice, Český Krumlov, Klatovy, Trutnov, Pardubice, Chrudim, Svitavy, Ústí nad Orlicí, Ostrava-město a Prostějov. Kdo má cestu do Prahy, ten si ve středu 12. února užije Sladký život na Andělu plný dobrot. V plném proudu bude masopustní veselí, v sobotu 15. února se koná celá řada oslav, například masopust na Dlaskově statku, Masopust v Dřevěném městečku ve Valašském muzeu v příroděRožnově pod Radhoštěm, masopust v Kadani anebo masopustní veselí v Olomouci, v neděli 16. února pak vypukne Masopust ve Ctěnicích. Báječnou podívanou nabídnou také další sobotní akce, třeba recesistický lyžařský závod v Novém Boru anebo akce Lyžníci 2020; uvidíte klání ve sjezdu, skoku a dojezdu na dobových ski a v dobovém oblečení, to vše ve Ski areálu Kedr ve Smržovce.

A ještě doplníme tip pro mladé a zamilované: netradiční valentýnský dárek získá každý zamilovaný pár, který v sobotu 15. února přijde do ostravské zoologické zahrady: vstupné totiž budete platit za jedinou osobu, navíc se můžete těšit na mimořádnou prohlídku s průvodcem zaměřenou na partnerské soužití zvířat. Začíná v 11 hodin a sraz je za branou u vstupu do zoo!
 

Od 17. do 23. února: ples princezen, lyže a foukání skla

Na jarní prázdniny se vypraví děti z okresů Praha 1 až 5, Blansko, Brno-město, Brno-venkov, Břeclav, Hodonín, Vyškov, Znojmo, Domažlice, Tachov, Louny a Karviná. V Brně chystá program na jarní prázdniny Moravské zemské muzeum, v Praze se v pátek 21. února koná ples malých princů a princezen a hlavně v sobotu 22. února začíná slavná Matějská pouť! Dobrá zpráva: potrvá až do poloviny dubna, takže o zábavu máte v následujících týdnech postaráno. Kromě toho také pokračuje masopust: v sobotu 22. února můžete vidět maškary v Milevsku a masopustní průvod ve Vortové, začnou také masopustní oslavy v Českém Krumlově, v neděli 23. února pak láká na masopustní obchůzku město Dačice. Na Dni otevřených dveří ve sklárnách Květná si v sobotu 22. února děti vyzkouší foukání skla a v neděli 23. února ve Ski areálu Razula na sjezdovce Horal ve Velkých Karlovicích budou děti od dvou let závodit O pohár strašidýlka Razuláka, a to na lyžích i snowboardu.
 

Od 24. února do 1. března: detektivka a pouť

V tomto týdnu se vyprázdní školy v okresech Praha 6 až 10, Cheb, Karlovy Vary, Sokolov, Nymburk, Jindřichův Hradec, Litoměřice, Děčín, Přerov a Frýdek-Místek. Už v pátek 21. února začne na Chvalském zámku akce nazvaná Detektivní týden; až do neděle 1. března sem děti mohou přijít luštit zámeckou záhadu. Zapečetěnou obálku s detektivním případem i indiciemi dostanete v recepci, s luštěním mohou samozřejmě pomáhat starší kamarádi i dospělí. V úterý 25. února projde masopustní průvod Českými Budějovicemi a s masopustem se budou loučit také v Hlinsku, v sobotu 29. února pak zaplaví masopustní veselí Slezskoostravský hrad v Ostravě. V neděli 1. března se ve Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích bude opět závodit O pohár strašidýlka Razuláka a nezapomeňte, že v Praze už bude v plném proudu Matějská pouť.
 

Od 2. do 8. března: stará řemesla, ruční práce a bitva

Předposlední termín jarních prázdnin potěší děti v okresech Kroměříž, Uherské Hradiště, Vsetín, Zlín, Praha-východ, Praha-západ, Mělník, Rakovník, Plzeň-město, Plzeň-sever, Plzeň-jih, Hradec Králové, Teplice a Nový Jičín. Mají vaše děti rády ruční práce? Vypravte se o víkendu 7. a 8. března do Otrokovic na akci Kreativ plnou výtvarných dílniček, tvořivých workshopů, obchůdků s materiálem i pomůckami a hlavně nápadů. Skvělým tipem na výlet je také festival Tajemství zaniklých řemesel, který se chystá také o víkendu na zámku v Brandýse nad Labem; k vidění budou desítky starých a často zapomenutých řemesel, ochutnáte historická jídla, vařená v polní i v černé zámecké kuchyni a hlavně se budete dobře bavit. V sobotu 7. března se na Lipně budou slavit narozeniny lišáka Foxe a ve středních Čechách se znovu strhne bitva u Jankova: atraktivní podívaná připomene 375. výročí nejkrvavějšího střetnutí třicetileté války, kdy proti sobě 6. března 1645 stanula švédská vojska s císařskou armádou.
 

Od 9. do 15. března: lyže, maškary a strašidla

Jarních prázdnin se konečně dočkají školáci a studenti z okresů Česká Lípa, Jablonec nad Nisou, Liberec, Semily, Havlíčkův Brod, Jihlava, Pelhřimov, Třebíč, Žďár nad Sázavou, Kladno, Kolín, Kutná Hora, Písek, Náchod a Bruntál. Naposled se vrátíme do Ski areálu Razula ve Velkých Karlovicích, kde se v sobotu 14. března koná Maškarní lyžovačka, zatímco Malou Úpou se budou prohánět Krakonošovi Lyžníci a na Chvalském zámku se chystá další ročník strašidelné noci, tentokrát se strašidly z mokřin a kapradí.
 

Pár dalších tipů

Nevybrali jste si? Zkuste některý z následujících tipů; výhodou je, že probíhají několik týdnů (anebo neomezeně) a výlet si tak můžete lépe naplánovat předem:
Skibusy Jizerské hory 2019/2020

Skibusy Jizerské hory 2019/2020

Do bílé stopy a skiareálů v Jizerkách se můžete z nejrůznějších míst pohodlně dostat skibusem. Skibusu fungují i mezi jednotlivými lyžařskými středisky. Dopravu k Jizerské magistrále ocení především běžkaři. Skibusy tu jezdí až do konce března 2020.

Zimní prohlídky Punkevních jeskyní

Zimní prohlídky Punkevních jeskyní

Punkevní jeskyně zůstávají přes zimu otevřeny. Nahlédnete do rozlehlých dómů s bohatou krápníkovou výzdobou, na dno propasti Macocha a svezete se na lodičkách - prohlídková trasa je stejná jako v hlavní sezoně.

Jak krmit ptáky? - výstava v Botanické zahradě Praha

Jak krmit ptáky? - výstava v Botanické zahradě Praha

Na výstavě představíme základní typy krmítek s doporučením, čím ptáky správně krmit a kdy s krmením začít.

Matějská pouť 2020 v Praze

Matějská pouť 2020 v Praze

Matějská pouť se koná v areálu Výstaviště Praha, kde na vás čekají tradiční i nové zahraniční atrakce. Pobavíte se na centrifuze, ve strašidelném zámku, domě smíchu, u střelnic, na kolotočích, houpačkách, skákacích hradech, houpacích lodích nebo na lochnesce.

Jarní prázdniny a prohlídky na Letišti V. Havla Praha

Jarní prázdniny a prohlídky na Letišti V. Havla Praha

Letiště Praha připravilo na jarní prázdniny všech oblastí ČR exkurze na každý den. A to v době, kdy je v Praze největší dopravní letadlo na světe Airbus A380 společnosti Emirates. Pořádáme také speciální exkurze "pro rodiče s malými dětmi" (mladší než 3 roky), které jsou v trvání 1,5 hod.

Jarní prázdniny v DDM Astra

Jarní prázdniny v DDM Astra

Jarní prázdniny se blíží a Astra chystá všem dětem rozmanitou nabídku aktivit. Dopřejte těm svým nekterý z 6 dobrodružných a pohybových příměstkých táborů Astry.

Jarní prázdniny v muzeu regionu Valašsko 2020

Jarní prázdniny v muzeu regionu Valašsko 2020

Hledáte pro své děti atraktivní program na blížící se jarní prázdniny? Muzeum regionu Valašsko má pro vás zajímavou nabídku. V týdnu od 3. do 6. března pořádá na zámku a hvězdárně ve Vsetíně akci plnou her a zábavy s názvem Jarní prázdniny s muzeem.

Jarní prázdniny v Pradědově muzeu

Jarní prázdniny v Pradědově muzeu

Přijďte zažít jarní prázdniny do Pradědova dětského muzea. Otevřeno máme od 9 do 18 hodin. Speciální program je přichystán od 10 do 16 hodin.

Kluziště Vodova v Brně

Kluziště Vodova v Brně

Sportovní hala Vodova je sportovně kulturní a kongresové centrum v Brně. Od konce listopadu do konce února zde probíhá veřejné bruslení s nejdelšími bloky bruslení v Brně. Největší otevřená umělá lední plocha pod širým nebem na Moravě.

Největší pískoviště v Praze v Beachklubu Ládví - každé úterý a čtvrtek zdarma

Největší pískoviště v Praze v Beachklubu Ládví - každé úterý a čtvrtek zdarma

Spolu se začátkem zimní sezony otevíráme v Beachklubu Ládví největší kryté pískoviště pro děti. Maminky mají možnost přijít s dětmi každé úterý nebo čtvrtek od 9 do 11 hodin do nafukovací haly v Beachklubu Ládví, která je v zimních měsících vytápěna na 18 stupňů Celsia.

Tradiční masopust - Vyhánění zimy z plzeňské kotliny

Tradiční masopust - Vyhánění zimy z plzeňské kotliny

Na začátku března už mají zimy všichni dost - v neděli 1. března proto dostane z plzeňské kotliny vyhazov! Alespoň tak si to naplánovali organizátoři této každoroční oblíbené taškařice.

Zimní exkurze na letišti Václava Havla Praha

Zimní exkurze na letišti Václava Havla Praha

Pro zpestření zimy připravilo Letiště Praha pro své návštěvníky exkurze se zaměřením na zimní provoz. Pokud by v den exkurze mrzlo či padal sníh, budete mít možnost vidět v akci různé stroje pro zimní údržbu letiště a letadel, jako je třeba odmrazování letadel před startem.

Detektivní víkend na zámku aneb pátrej na vlastní pěst!

Detektivní víkend na zámku aneb pátrej na vlastní pěst!

Milé děti, v měsíci únoru vám přinášíme zcela novou záhadu k vypátrání. Po celý dlouhý týden od pátku 21. února až do neděle 1. března se můžete těšit na další detektivní zápletku.

Svět kostiček - Noemova archa v Muzeu regionu Valašsko ve Vsetíně

Svět kostiček - Noemova archa v Muzeu regionu Valašsko ve Vsetíně

Expozičně - herní výstava z české stavebnice SEVA zavítá se svým novým expozičním projektem do Muzea regionu Valašsko ve Vsetíně.