Úvod > Aktuality > Romantika v sedle
Letní sporty

Romantika v sedle

  • Vydáno10. května 2009
Pokud to náhodou nevíte, potom kůň (Equus caballus) je zdomácnělé zvíře, které se po dlouhá tisíciletí lidské historie používalo především pro přepravu. Dnes se jezdí na koních také, ale spíše rekreačně nebo závodně. Vznikají značené trasy pro koně, které spojují ranče. Na rančích se můžete ubytovat, najíst, napít, absolvovat kurz ježdění, a pokud nemáte koně vlastního, tady si ho můžete půjčit.
jízda na koniAsi nejrozšířenějším způsobem je jízda na koni v tzv. westernovém stylu. Tu vám nabídnou například na Appaloosa Horse Ranči u Jeseníku. Takto strávenou dovolenou v sedle nabízí mnoho rančů po celé ČR. Pokud se tedy rozhodnete strávit svůj volný čas nevšedně-aktivním způsobem, máme tu pro vás skvělou nabídku výletů na koni přírodou Teplických a Adršpašských skal. Kromě několikahodinových vyjížděk nabízí Ranch Gallop i celodenní vyjížďky ve stylu severoamerických indiánů. S obdobnou nabídkou přichází také v Trní u Klatov. Strávit tu můžete rodinnou dovolenou, víkend nebo pouhý jeden den, to záleží na vás. Čeká tu na vás vandrování na koni nebo celodenní vyjížďky po lesních cestách v krásné přírodě. Pro děti jsou organizovány tábory na koních, a aby jim rodiče nemuseli závidět, můžou se přihlásit na týdenní tábor pro dospělé či na víkendový pobyt.
  
parduboce koněNabídku jízdy na koni s vysokou přidanou hodnotou mají například v Hřebčíně Francův dvůr v Klokočově. Tady kromě vyjížděk na koni po svazích Oderských vrchů nebo povodím řek Moravice a Odry si můžete vyjet také v kočáře. Podvečerní procházky nebo posezení u ohně při západu slunce tu patří k nezapomenutelným zážitkům. Klasické výuky jízdy na koni s potřebným zázemím se vám dostane například v Jezdeckém klubu Mělník. Koně tu jsou ustájeni v prostorných boxech, tréninkový program je možný také v krytých halách, k dispozici jsou i překážky. Jak se budete stále více zdokonalovat v jízdě na koni, máte už jenom krůček k tomu, chtít si projet Velkou pardubickou. Že by vás to nenapadlo ani v tom nejodvážnějším snu? No a vidíte, je to možné. Navíc si budete moct skočit třeba i Taxis. Projížďku Velké pardubické včetně Taxisova příkopu s odborným výkladem si můžete zajistit u Dostihového spolku Pardubice.
 
koně kladrubyTřešinkou na dortu jezdectví je pak Zámek a hřebčín Kladruby nad Labem. Návštěva nejstaršího hřebčína světa, založeného roku 1552 a proslaveného chovem starokladrubských běloušů, určených pro ceremoniální účely panovnických dvorů, předčí vaše očekávání. Pro širokou jezdeckou veřejnost se tu nabízí jedinečná možnost nejenom exkurze, ale také jízdy v kočáře. Dne 6.7.2019 byl hřebčín spolu s krajinou hřebčína a pastvinami v Kladrubech zařazen na Seznam světového kulturního a přírodního dědictví UNESCO. Stádo vraníků pak můžete navštívit ve Slatiňanech u Chrudimi.
Národní hřebčín Kladruby nad Labem

Národní hřebčín Kladruby nad Labem

Národní hřebčín pod patronací UNESCO zve všechny návštěvníky do nově zrekonstruovaného areálu v Kladrubech nad Labem. Můžete se těšit na prohlídky stájí, zámku, kočárovny a postrojovny, muzea kladrubského chovu koní a také na rozhlednu.

Hřebčín Slatiňany – seznamte se s chovem starokladrubských vraníků

Hřebčín Slatiňany – seznamte se s chovem starokladrubských vraníků

V hřebčíně Slatiňany se přes 60 let chová starokladrubský kůň v černé barvě, čili starokladrubský vraník. Starokladrubský kůň se řadí mezi barokní plemena koní, má španělsko-neapolský původ a vznikl pro ceremoniální účely panovnických dvorů.

Ranč Gallop – dovolená v sedle

Ranč Gallop – dovolená v sedle

Užijte si kouzlo romantiky na koních ve westernovém stylu. Jedním z našich hobby je život severoamerických indiánů. Můžete si vybrat z více možností, jak strávit dovolenou v sedle – výběr jezdeckých programů, podle schopností a zkušeností jezdce.

Jezdecký klub Mělník

Jezdecký klub Mělník

Tréninky s koňmi dle vašich přání, a to i dlouhodobě.

Hřebčín Francův dvůr v Klokočově

Hřebčín Francův dvůr v Klokočově

Malebná příroda v okolí hřebčína Francův dvůr v Klokočově, který se nachází v oblasti Vítkovská, v krásném prostředí Oderských vrchů v povodí řek Moravice a Odry, nabízí mnoho příležitostí pro aktivní využití volného času.

Appaloosa Horse Ranch v drsně krásné Jesenické přírodě

Appaloosa Horse Ranch v drsně krásné Jesenické přírodě

Nabízíme jízdy na koních pro veřejnost. Vyjížďka vždy pod odborným dozorem. Westernové ježdění v Appaloosa Horse Ranch v Černé Vodě.

Prázdniny nebo dovolená v sedle v podhůří Šumavy

Prázdniny nebo dovolená v sedle v podhůří Šumavy

Jízda na třinácti koních uprostřed krásné krajiny v předhůří Šumavy v Trní u Klatov.

Dostihové závodiště v Pardubicích – projděte si trasu Velké pardubické

Dostihové závodiště v Pardubicích – projděte si trasu Velké pardubické

Návštěva dostihového závodiště v Pardubicích s mnoha zajímavými zážitky. Patříte-li k příznivcům tohoto sportu, jistě oceníte možnost projít si trasu Velké pardubické včetně Taxisova příkopu s odborným výkladem. Podívejte se zblízka jak se skáče Taxis!

Další aktuality

Prohlédněte si Plzeňské historické podzemí za svitu baterek

Zpestřete si předvánoční čas nevšedním zážitkem – objevováním tajemství labyrintu chodeb, sklepů a studní pod západočeskou metropolí netradičně, za svitu baterek. Speciální prohlídky Plzeňského historického podzemí, které vás zavedou i do běžně nepřístupné části podzemní chodby, se konají od čtvrtka 7. prosince do neděle 10. prosince 2023 – vždy od 17:00 a 18:00 hodin. Vstupenky na hodinovou prohlídku podzemí za svitu baterek jsou v prodeji online.
Plzeňský kraj | Památky

Ski areál Špičák zahajuje sezónu – lyžaři si užijí většinu sjezdovek

Prvním lyžováním a prakticky hned na všech upravených sjezdovkách zahájí 7. prosince 2023 největší areál Plzeňského kraje Ski&Bike Špičák novou zimní sezonu. Na sjezdovkách nyní leží v průměru 50 cm sněhu v kombinaci přírodního a technického. Až na malé výjimky v podobě horního úseku dvojky U zalomeného a černé Šance (nejprudší v ČR) se hned od úvodního dne bude lyžovat na všech tratích. Poprvé v zimní sezoně bude od také otevřena restaurace U Lanovky, dále lyžařská škola, servis i půjčovna vybavení.
Plzeňský kraj | Zimní sporty

10 tipů pro zimní rodinnou dovolenou na Šumavě

Přemýšlíte, kde si užít zimní dovolenou na Šumavě s celou rodinou? Pak se nechte inspirovat tipy portálu Kudy z nudy, které vás určitě nezklamou. Pozveme vás nejen na svahy šumavských hor a do ticha lesních samot, ale i za zvířátky, pro které je národní park domovem.
Plzeňský kraj | Zimní sporty

Plzeň Design Week 2023 aneb Umění na prodej

Na začátku prosince 2023 se bývalá vozovna městských dopravních podniků, dnes kreativní zóna DEPO2015, promění v centrum designu a módy. Letošní ročník Plzeň Design Weeku bude od 2. do 3. prosince věnován českému designu v různých podobách, a to i v těch nejběžnějších věcech. Letošním téma zní "Umění na prodej!"
Plzeňský kraj | Zážitky

Sušický ručně vyřezávaný betlém vás určitě nadchne

Stálou expozici muzea a mechanický sušický betlém, který představuje starobylá tradiční řemesla v půvabné šumavské krajině s významnými památkami a lidovou architekturou Sušicka, můžete navštívit ve vánočním čase a zpříjemnit si tak sváteční atmosféru. Betlém je přístupný v otevírací době muzea a pouští se v 9:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00, 15:00 a 15:30 hodin.
Plzeňský kraj | Kultura

Plzeň si připomene dobytí města stavovskými vojsky generála Mansfelda

Listopad nabízí zajímavá výročí z dějin města Plzně. Jedna z nejvýznamnějších událostí se odehrála 21. listopadu 1618, kdy byla Plzeň poprvé ve své historii dobyta. Stalo se tak nedlouho po pražské defenestraci, kdy se stavovská vojska pod vedením hraběte Arnošta Mansfelda rozhodla postavit se tehdy velmi dobře opevněné katolické Plzni. Rekonstrukce dobytí města se odehraje 25. listopadu 2023 na dochovaných hradbách v centru Plzně.
Plzeňský kraj | Zážitky

Klatovské katakomby zvou k návštěvě i v zimě

Kam vyrazit na výlet, až teploty klesnou pod mez lákající k výletům do přírody? Zkuste klatovské katakomby! Kromě netradičního zážitku vám prohlídka pomůže porozumět důležitosti jezuitského řádu v jižních Čechách. Pěkně zrekonstruovaná expozice v podzemí jezuitského kostela vás zavede k hrobce Koců z Dobrše, cisterně na vodu a ukáže vám i systém spouštění rakve do původně nepřístupných krypt.
Plzeňský kraj | Památky

Udělejte si procházku k Tříjezerní slati

Národní park Šumava láká k příjemnému výletu v každou roční dobu. Využijte poslední možnosti vychutnat si barvy podzimu, než přijde bílá zima. K procházce vás tentokrát pozveme do srdce národního parku, na Tříjezerní slať a k Vchynicko – Tetovskému kanálu.
Plzeňský kraj | Příroda