Úvod > Aktuality > Romantika v sedle
Letní sporty

Romantika v sedle

  • Vydáno10. května 2009
Pokud to náhodou nevíte, potom kůň (Equus caballus) je zdomácnělé zvíře, které se po dlouhá tisíciletí lidské historie používalo především pro přepravu. Dnes se jezdí na koních také, ale spíše rekreačně nebo závodně. Vznikají značené trasy pro koně, které spojují ranče. Na rančích se můžete ubytovat, najíst, napít, absolvovat kurz ježdění, a pokud nemáte koně vlastního, tady si ho můžete půjčit.
Asi nejrozšířenějším způsobem je jízda na koni v tzv. westernovém stylu. Takto strávenou dovolenou v sedle nabízí mnoho rančů po celé ČR. Pokud se tedy rozhodnete strávit svůj volný čas nevšedně-aktivním způsobem, máme tu pro vás skvělou nabídku výletů na koni přírodou Teplických a Adršpašských skal. Kromě několikahodinových vyjížděk nabízí Ranch Gallop i celodenní vyjížďky ve stylu severoamerických indiánů. S obdobnou nabídkou přichází také v Trní u Klatov. Strávit tu můžete rodinnou dovolenou, víkend nebo pouhý jeden den, to záleží na vás. Čeká tu na vás vandrování na koni nebo celodenní vyjížďky po lesních cestách v krásné přírodě. Pro děti jsou organizovány tábory na koních, a aby jim rodiče nemuseli závidět, můžou se přihlásit na týdenní tábor pro dospělé či na víkendový pobyt. Dětské tábory s výukou jízdy na koních nabízí také Farma Dražka nedaleko Sedlčan. Děti jsou tu ubytovány v chatkách nebo staveních, ale i tak se jedná o tábor spíše rodinného typu. Výuka probíhá v jízdárně i v terénu. Pro táborníky je k dispozici venkovní bazén nebo stolní tenis.
  
Nabídku jízdy na koni s vysokou přidanou hodnotou mají například v Hřebčíně Francův dvůr v Klokočově. Tady kromě vyjížděk na koni po svazích Oderských vrchůnebo povodím řek Moravice a Odry si můžete vyjet také v kočáře. Podvečerní procházky nebo posezení u ohně při západu slunce tu patří k nezapomenutelným zážitkům. Klasické výuky jízdy na koni s potřebným zázemím se vám dostane například v Jezdeckém klubu Mělník. Koně tu jsou ustájeni v prostorných boxech, tréninkový program je možný také v krytých halách, k dispozici jsou i překážky. Jak se budete stále více zdokonalovat v jízdě na koni, máte už jenom krůček k tomu, chtít si projet Velkou pardubickou. Že by vás to nenapadlo ani v tom nejodvážnějším snu? No a vidíte, je to možné. Navíc si budete moct skočit třeba i Taxis. Projížďku Velké pardubické včetně Taxisova příkopu s odborným výkladem si můžete zajistit u Dostihového spolku Pardubice.
 
Třešinkou na dortu jezdectví je pak Zámek a hřebčín Kladruby nad Labem. Návštěva nejstaršího hřebčína světa, založeného roku 1552 a proslaveného chovem starokladrubských běloušů, určených pro ceremoniální účely panovnických dvorů, předčí vaše očekávání. Pro širokou jezdeckou veřejnost se tu nabízí jedinečná možnost nejenom exkurze, ale také výuky jízdy na koních či v kočáře.
 
Kontakty:
 
Národní hřebčín Kladruby nad Labem – stáje a zámek v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín Kladruby nad Labem – stáje a zámek v Kladrubech nad Labem

Národní hřebčín pod patronací UNESCO zve všechny návštěvníky do nově zrekonstruovaného areálu v Kladrubech nad Labem. Můžete se těšit na prohlídky stájí, zámku, kočárovny a postrojovny, muzea kladrubského chovu koní, do lesovny se simulátorem jízdy v kočáře a také na rozhlednu.

Hřebčín Francův dvůr v Klokočově

Hřebčín Francův dvůr v Klokočově

Malebná příroda v okolí hřebčína Francův dvůr v Klokočově, který se nachází v oblasti Vítkovská, v krásném prostředí Oderských vrchů v povodí řek Moravice a Odry, nabízí mnoho příležitostí pro aktivní využití volného času.

Prázdniny nebo dovolená v sedle v podhůří Šumavy

Prázdniny nebo dovolená v sedle v podhůří Šumavy

Jízda na třinácti koních uprostřed krásné krajiny v předhůří Šumavy v Trní u Klatov.

Jezdecký klub Mělník

Jezdecký klub Mělník

Tréninky s koňmi dle vašich přání, a to i dlouhodobě.