Úvod > Aktuality > Obří akvárium v Hradci Králové má o jarních prázdninách otevřeno i v pondělí
Obří akvárium v Hradci Králové má o jarních prázdninách otevřeno i v pondělí
"> "> "> ">
Příroda

Obří akvárium v Hradci Králové má o jarních prázdninách otevřeno i v pondělí

  • Vydáno27. února 2020
Tropická příroda a květiny Střední a Jižní Ameriky, obří sladkovodní akvárium, v němž žije přes 40 druhů ryb a podvodní tunel umožňující pohled ze dna tůně k hladině – to jsou hlavní lákadla pro návštěvníky Envi domu v centru Hradce Králové. Otevřeno je i v zimním období denně mimo pondělí od 9 do 18 hodin, ale o jarních prázninách je otevřeno i v pondělí, a to od 11 do 16 hodin.
Obří akvárium Hradec KrálovéKromě ryb, které možná znáte ze svých akvárií, tu najdete opravdové rarity. Každý čtvrtek v době od 13:30 do 14:30 hod. prohlídky zpestřuje potápěč, který krmí ryby z ruky. Kromě toho můžete navštívit prodejnu suvenýrů a akvaristických potřeb, cukrárnu a kavárnu Café Piraňa nebo rodinné sportoviště s ricochetovým kurtem, saunou a posilovnou. Součástí prohlídky je pak i projekce „U rejnoka“, kde jsou na velkoplošné obrazovce promítány filmy o přírodních krásách z celého světa.

Celkový objem výstavní nádrže činí 130 000 l vody, což znamená hmotnost 130 tun a pro vaši představu se jedná o váhu asi 40 sloních samic. Akvárium je 5 m dlouhé, a 8 m široké. Výška hladiny ode dna je 4,8 m. Pohled ze dna tůně umožňuje tunel z akrylátového skla o tloušťce 6,5 cm speciálně dovezený až z dalekého Japonska.

Tropická rybaSkvělým tipem pro unavené rodiče jsou relaxační večery v podvodním tunelu, které si na přání můžete zpestřit třeba romantickou večeří při svíčkách, poslechem relaxační hudby nebo jen malým občerstvením. Relaxační večery jsou velice individuální podle požadavků každého návštěvníka a od nich se odvíjí i jejich cena. Základní cena za večer s malým občerstvením je individuální (ale dostupná). Zážitek si můžete domluvit kterýkoliv den mimo letní měsíce po 18:30, typická délka je okolo 3 hodin.

Přijeďte se uprostřed zimy ohřát do tropů! V průběhu jarních prázdnin od pondělí 3. února až do 9. března můžete Obří akvárium navštívit navíc i každé pondělí od 11:00 do 16:00 hodin! Vstupné je za 150 Kč, pro děti za 100 Kč.
Obří akvárium Hradec Králové – procházka deštným pralesem a po dně tropické řeky

Obří akvárium Hradec Králové – procházka deštným pralesem a po dně tropické řeky

Obří akvárium skýtá jedinečnou možnost zhlédnutí flóry a fauny Jižní a Střední Ameriky. Žije zde přes 40 druhů ryb v celkovém počtu okolo 500 kusů a tisíce mláďat. Kromě ryb, které můžete znát ze svých akvárií zde najdete opravdové rarity. Celkový objem výstavní nádrže činí 130 000 l vody.