Úvod > Aktuality > Hrad Landštejn obsadí Páni z Hradce
Hrad Landštejn obsadí Páni z Hradce
"> "> "> "> "> ">
Památky

Hrad Landštejn obsadí Páni z Hradce

  • Vydáno20. srpna 2021
O víkendu 21. a 22. srpna 2021 obsadí hrad Landštejn Páni z Hradce, kteří předvedou umění středověkých mistrů řemeslníků a komentované oblékání rytíře do zbroje. Při prohlídce hradního areálu můžete obdivovat ukázky rané hradní architektury, která patří v českých zemích k nejpozoruhodnějším.
landštejnMenší i větší návštěvníci si na hradě Landštejn prohlédnou o víkendu 21. a 22. srpna 2021 mistrný um středověkých řemeslníků.

Jak si rytíř navlékal zbroj, jak se jaké části zbroje vlastně jmenují a k čemu sloužily se dozví přihlížející během unikátní akce – komentovaného oblékání rytíře do zbroje. Historický víkend bude probíhat v sobotu i v neděli, vždy od 9:00 do 16:30 hodin.

Oblékání rytíře do zbrojeHrad Landštejn byl vybudován na počátku 13. století zřejmě moravskými Přemyslovci jako opěrný bod území na trojmezí Čech, Moravy a Rakouska. Svým pojetím dvou věží propojených palácem, představuje ojedinělý komplex svého druhu v Čechách a je jedním ze tří dochovaných románských hradů v ČR a jednou z nejvýznamnějších románských památek ve střední Evropě. Stojí v kraji hustých lesů, na vyvýšenině nad obcí Pomezí pod Landštejnem, 9 km od Nové Bystřice.

Během věků patřil hrad mnoha významným majitelům: nejvyššímu pražskému purkrabímu Karla IV. Vilémovi z Landštejna, v roce 1381 byl hrad součástí majetku Václava IV. Ten jej později převedl na Konráda Krajíře z Krajku. Krajířové rozšířili v 16. století prostory hradu a vylepšili opevnění. V roce 1846 získal Landštejn jako dědictví po hraběti Herbersteinovi baron Ferdinand Sternbach. Jeho potomci jej poté drželi až do roku 1945.
Hrad Landštejn – unikátní hrad z doby románské

Hrad Landštejn – unikátní hrad z doby románské

Při prohlídce areálu dnešní zříceniny hradu Landštejn můžete obdivovat ukázky rané hradní architektury, která patří v českých zemích k nejpozoruhodnějším. Vystoupat lze také na vyhlídkovou věž, odkud se vám naskytne nádherný výhled na široké okolí.

Přírodní park Česká Kanada

Přírodní park Česká Kanada

Českou Kanadou je nazývána příhraniční oblast mezi městy Slavonice, Nová Bystřice a Kunžak. Její rozloha činí cca 250 km². Přírodní park Česká Kanada zde byl vyhlášen roku 1994.