Úvod > Aktuality > Rok Draka začíná – co nás čeká a nemine v roce 2012?
Rok Draka začíná - co nás čeká a nemine v roce 2012?
">

Rok Draka začíná – co nás čeká a nemine v roce 2012?

  • Vydáno23. ledna 2012
Čínský kalendář, sledující den po dni ubíhání času již 4710 let, představí 22. ledna 2012 ve 23 hodin rok Vodního draka. Čeká nás konec lenošení a poklidných dní bez výraznější změn. Po klidném, až líném roce Zajíce, čekejte velkolepý nástup vlády mocného a vznešeného Draka. Drak se přátelí s avantgardou a vůbec se vším, co rozproudí krev v žilách s náležitou vehemencí. Hlavní je – nesedět s rukama složenýma v klíně. Přejeme vám úspěšný rok Draka a přinášíme 3 tipy na akce, které nemůžete vynechat!

Drak je aktivní znamení – meditace musí jít načas stranou. V roce 2012 si užijte nejkrásnější maratónskou trať na světě na Volkswagen Maratonském víkendu. Pokud rádi objevujete nové věci a zážitky, běháte podél řeky a srdcem středověké metropole, pak je Volkswagen Maraton Praha pro vás to pravé.

 

Prostředí obývané Drakem představuje otevřený prostor. Drak miluje místa, kde se setkává země s nebem, zábavu a vše nové. Není nutné proplétat se hustým lesem, anebo se omezovat na prostředí chalupy či chaty. Relaxujte s hvězdami na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary.

 

Drak je v podstatě gurmán, takže kuchařovi se meze fantazie nekladou. U stolu je připraven na různé eventuality bujaré zábavy – vždyť jako Drak se cítí každý. Znojemské historické vinobraní 2012 nabídne nejen velkolepou podívanou, ale i slavnosti burčáku, vína  a dobrého jídla.

 

Co nás čeká v roce Draka?

  • Drak je symbolem let: 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024.
  • Rok Draka začíná od 23.1.2012 a trvá do 9.2.2013
  • V dračím roce se narodili například Karel IV., učitel národů Jan Amos Komenský nebo zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud.
  • Vesmírný prvkem roku je voda a barva – černá. To znamená, že talismanem roku 2012 je Černý vodní Drak.
  • Naše smysly se probudí, dostanete odvahu riskovat, slovům jako opatrnost či obezřetnost se budete doslova vysmívat. Energicky se pustíte do velkolepých projektů, uzavírání manželství a rození dětí.
  • Novým možnostem práce a obchodování se bude dařit a peníze lze vydělávat snadněji než jindy.
  • Pozor však na přílišné rozhazování, Drak s vámi hraje nerovnou hru – všechno nebo nic. V jeho moci jsme příliš velkorysí, proto musíme vůlí a rozumem mírnit své touhy po úchvatných činech a skutcích, a vše raději dvakrát měřit a zvážit.