Úvod > Aktuality > Rok Draka začíná – co nás čeká a nemine v roce 2012?

Rok Draka začíná – co nás čeká a nemine v roce 2012?

  • Vydáno23. ledna 2012
Čínský kalendář, sledující den po dni ubíhání času již 4710 let, představí 22. ledna 2012 ve 23 hodin rok Vodního draka. Čeká nás konec lenošení a poklidných dní bez výraznější změn. Po klidném, až líném roce Zajíce, čekejte velkolepý nástup vlády mocného a vznešeného Draka. Drak se přátelí s avantgardou a vůbec se vším, co rozproudí krev v žilách s náležitou vehemencí. Hlavní je – nesedět s rukama složenýma v klíně. Přejeme vám úspěšný rok Draka a přinášíme 3 tipy na akce, které nemůžete vynechat!

Drak je aktivní znamení – meditace musí jít načas stranou. V roce 2012 si užijte nejkrásnější maratónskou trať na světě na Volkswagen Maratonském víkendu. Pokud rádi objevujete nové věci a zážitky, běháte podél řeky a srdcem středověké metropole, pak je Volkswagen Maraton Praha pro vás to pravé.

 

Prostředí obývané Drakem představuje otevřený prostor. Drak miluje místa, kde se setkává země s nebem, zábavu a vše nové. Není nutné proplétat se hustým lesem, anebo se omezovat na prostředí chalupy či chaty. Relaxujte s hvězdami na Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary.

 

Drak je v podstatě gurmán, takže kuchařovi se meze fantazie nekladou. U stolu je připraven na různé eventuality bujaré zábavy – vždyť jako Drak se cítí každý. Znojemské historické vinobraní 2012 nabídne nejen velkolepou podívanou, ale i slavnosti burčáku, vína  a dobrého jídla.

 

Co nás čeká v roce Draka?

  • Drak je symbolem let: 1940, 1952, 1964, 1976, 1988, 2000, 2012, 2024.
  • Rok Draka začíná od 23.1.2012 a trvá do 9.2.2013
  • V dračím roce se narodili například Karel IV., učitel národů Jan Amos Komenský nebo zakladatel psychoanalýzy Sigmund Freud.
  • Vesmírný prvkem roku je voda a barva – černá. To znamená, že talismanem roku 2012 je Černý vodní Drak.
  • Naše smysly se probudí, dostanete odvahu riskovat, slovům jako opatrnost či obezřetnost se budete doslova vysmívat. Energicky se pustíte do velkolepých projektů, uzavírání manželství a rození dětí.
  • Novým možnostem práce a obchodování se bude dařit a peníze lze vydělávat snadněji než jindy.
  • Pozor však na přílišné rozhazování, Drak s vámi hraje nerovnou hru – všechno nebo nic. V jeho moci jsme příliš velkorysí, proto musíme vůlí a rozumem mírnit své touhy po úchvatných činech a skutcích, a vše raději dvakrát měřit a zvážit.

Další aktuality

10 tipů na lyžařská střediska, kde už se lyžuje

Nynější na sníh bohaté počasí přeje lyžařům! V pátek 1. nebo o víkendu 2. a 3. prosince 2023 se na mnoha místech rozjedou poprvé vleky a začne tak nová lyžařská sezóna. Kam všude je možné vyrazit s lyžemi či snowboardem na kopec vám přinášíme v přehledu ski areálů, které vám mnohdy navíc nabídnou levnější předsezónní permanentku. Užijte si první lyžování bez front a za příjemnou cenu!
Zimní sporty

Prlov, Dobev a Chbany aneb český divnopis a jazykolamy

Nad tím, jak vznikaly názvy měst, vesnic, náměstí a ulic, nám občas zůstává rozum stát. Pojďte se s Kudy z nudy projít po místech, která se možná nejmenují po hrdinech bez bázně a hany, ale na jejichž názvech si skoro zlomíte jazyk.
Zážitky

50 tipů na prosincové výstavy z celého Česka

Nenechejte si ujít aktuální výstavy, které rozhodně stojí za vidění! Je nevlídno, prší, sněží? Nevadí, vypravte se na zajímavý výlet. Máme pro vás spoustu tipů na akce, které můžete navštívit beze strachu z promoknutí. Nejen v naší metropoli nyní probíhají výstavy, které rozhodně stojí za to! Každým okamžikem probíhají po celé České republice desítky výstav. Nechte se inspirovat portálem Kudy z nudy a neseďte doma!
Kultura

Ježíškova pošta: tipy, odkud poslat dopisy určené přímo Ježíškovi

K tradičním vánočním zvykům patří po generace psát dopis Ježíškovi. Aby psaní došlo tam, kam má, existuje k tomu nejen pro děti speciální instituce tzv. Ježíškova pošta. Dospěláci sem mohou zanést vánoční pohlednice určené k rozeslání známým a příbuzným, které na poště opatří speciálním vánočním razítkem. Kde Ježíškovu poštu najdete, vám poradí portál Kudy z nudy.
Zážitky

Projeďte se po některé z běžkařských magistrál

Patříte k milovníkům běhu na lyžích? Pak se vám určitě bude hodit náš přehled běžkařských magistrál v Česku. Vedou obvykle po hlavním hřebenu hor, jsou skvěle upraveny a jízda po nich je tak krásným zážitkem. Vydejte se v bílé stopě napříč českými a moravskými horami!
Zimní sporty

České vynálezy, které změnily svět

Vzpomenete si na některý ze slavných českých vynálezů? I když je Česko v porovnání s ostatními zeměmi světa poměrně malá země, dokázali naši vědci, inženýři a badatelé objevit principy a vynálezy, které přinesly užitek celému světu. Namátkou jmenujme například kontaktní čočky, hromosvod nebo lodní šroub… A jaké další vynálezy pocházejí z „českých dílen“? To vám prozradíme v našich dnešních tipech!
Památky

Muzea v přírodě zahajují o víkendu adventní a vánoční pořady

Už o tomto víkendu začínají ve dvou muzeích spadajících pod Národní muzeum v přírodě adventní a vánoční pořady. V sobotu 2. 12. 2023 mohou návštěvníci Hanáckého muzea v přírodě prožít atmosféru hanáckých Vánoc jako za starých časů. A Muzeum v přírodě Vysočina připravuje od soboty 2. prosince do neděle 10. prosince výstavu Vánoce na Veselém Kopci spojenou s doprovodným programem.
Památky

10 tipů na sauny v civilizaci i přírodě aneb ve stínu i na výsluní

Hledáte ideální místo na pořádnou relaxaci a odpočinek? Vyzkoušejte saunu! Pokud nemáte vlastní prostor v domě nebo na zahradě, a tím pádem i maximální soukromí, vyberte si některý z našich tipů. Vedle osvědčených míst, hřejících se na výsluní zájmu všech fanoušků saunování, jsme propátrali také sauny „ve stínu“ – malé, s fantastickými výhledy anebo s neobyčejným příběhem.
Lázně a wellness