!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Hrad Valdštejn zve na vánoční prohlídky i v lednu
Hrad Valdštejn zve na vánoční prohlídky i v lednu
"> "> "> "> "> ">
Zážitky

Hrad Valdštejn zve na vánoční prohlídky i v lednu

  • Vydáno6. ledna 2022
Navštivte hrad Valdštejn v Českém ráji – i v lednu 2022 zůstává po dva víkendy mimořádně otevřený a nabízí prohlídku krásně vyzdobených místností či kapličky sv. Jana Křtitele na prvním nádvoří. Hrad je otevřen o víkendech 8. až 9. ledna a 15. až 16. ledna, vždy od 13:00 do 15:30 hodin.

Vánoční program na Valdštejně sice skončil, vánoční výzdoba hradu však ještě zůstala. Krásně nazdobený areál se návštěvníkům líbil, a proto hrad prodloužil možnost si ho prohlédnout i v první polovině ledna. Konkrétně bude hrad přístupný o víkendech 8.–9. ledna a 15.-16. ledna 2022 vždy od 13:00 do 15:30 hodin.

Návštěvníci mohou vidět vyzdobenou kapličku sv. Jana Křtitele na prvním nádvoří, salónek s expozicí Aehrenthalské Vánoce, kapli sv. Jana Nepomuckého s krásným betlémem a malou výstavu o vánočních zvycích ve středověku a v Pojizeří. Udělejte si na začátku nového roku příjemnou procházku a přijďte na Valdštejn. V případě hezkého počasí lze vidět i nádherné panorama zasněžených Krkonoš.

Valdštejn je nejstarším hradem v Českém ráji a patří mezi nejnavštěvovanější památky v Libereckém kraji. Kromě něj má v kraji otevřeno ještě zámek Sychrov a letos poprvé také zámek Zákupy.

Hrad Valdštejn – nejstarší hrad Českého ráje

Hrad Valdštejn – nejstarší hrad Českého ráje

Valdštejn je nejstarší hrad Českého ráje. Pro svoji malebnou polohu v pískovcových skalách se stal také druhou nejstarší zpřístupněnou památkou v Čechách. Dnes je oblíbeným výletním místem v Českém ráji a také třetí nejnavštěvovanější památkou Libereckého kraje.

Další aktuality