Úvod > Aktuality > Hrad Valdštejn připravil bonusovou noční prohlídku a těší se na Hradozámeckou noc

Hrad Valdštejn připravil bonusovou noční prohlídku a těší se na Hradozámeckou noc

Vydáno 28. srpna 2019 Zážitky
Navštivte hrad Valdštejn a zkuste se – alespoň ve fantazii – pomocí kouzelného prstenu na chvíli přenést zpět do minulosti. Pro mimořádný zájem veřejnosti připravil hrad Valdštejn ještě jednu noční prohlídku, a to ve středu 28. 8. 2019. A protože se již dříve stmívá, první prohlídka začne v 19:30. Pokud prohlídku nestihnete, nemusíte zoufat. Hned v sobotu 31. 8. 2019 se koná oblíbená Hradozámecká noc, která začíná od 20 hodin a trvá do 22 hodin.

Připravený program letošní prázdninové sezóny byl na hradě Valdštejně opravdu bohatý. Mimořádný úspěch u veřejnosti zaznamenaly noční kostýmované prohlídky. Návštěvníky v podvečerním čase provází osobnosti, které na hradě v průběhu jeho historie žily a zanechaly zde svoje příběhy. Letos prohlídka připomene výročí obsazení hradu husity. Připravený program doplňuje na dvou místech hudba a neopakovatelnou atmosféru dotváří kouzlo osvětleného hradu.

Hrad ValdštejnNa tyto prohlídky byla nutná rezervace a již týden před termínem prohlídky byla kapacita naplněna. Proto se správa hradu rozhodla, že uspořádá pro zájemce ještě jednu noční prohlídku, a to ve středu 28. 8. 2019. A protože se již dříve stmívá, první prohlídka začne v 19:30. Rezervace nutná a nezapomeňte si s sebou vzít baterku.

Kdo by Valdštejn rád navštívil, ale středu nestihne, nemusí si zoufat. O pár dní později, v sobotu 31. 8. 2019 se hrad připojuje k populárnímu programu Hradozámecká noc 2019. Návštěvníci se mohou těšit na noc plnou překvapení se scénickými prohlídkami, historickými tanci a ohňovou show.

Hrad Valdštejn - nejstarší hrad Českého ráje

Hrad Valdštejn - nejstarší hrad Českého ráje

Valdštejn je nejstarší hrad Českého ráje. Pro svoji malebnou polohu v pískovcových skalách se stal také druhou nejstarší zpřístupněnou památkou v Čechách. Dnes je oblíbeným výletním místem v Českém ráji a také třetí nejnavštěvovanější památkou Libereckého kraje.