Úvod > Aktuality > Rodiny s dětmi si užijí nové lesní trasy na Rychlebských stezkách
Rodiny s detmi si užijí nové lesní trasy na Rychlebských stezkách
"> Rodiny s detmi si užijí nové lesní trasy na Rychlebských stezkách "> Dva nové úseky tras dosahují celkové délky 7 kilometru "> Celková délka Rychlebských stezek dnes dosahuje již témer 70 kilometru
Letní sporty

Rodiny s dětmi si užijí nové lesní trasy na Rychlebských stezkách

  • Vydáno27. srpna 2014
Lesy ČR pro cyklisty otevřely nové lesní trasy v rámci známých Rychlebských stezek na Jesenicku v Olomouckém kraji. Jedná se o nenáročné kratší trasy, a tak na kola mohou vyrazit i rodiny s dětmi. Dva nové úseky tras dosahují celkové délky 7 kilometrů.

Cyklo dítěVyznavači nerušené jízdy na horských kolech v lesním terénu mohou vyzkoušet nové trasy v okolí Černé Vody a Vidnavy. Jedná se o trasy v lokalitě na Špici směrem k Velkému rybníku, o délce 3,88 kilometru a 3,14 kilometru dlouhý úsek na hřišti přímo v obci Vidnava. Nové trasy o šířce 1 metr, jejichž povrch je tvořen zhutněným drceným kamenivem, jsou vhodné pro rodiny s dětmi. V jednom z úseků je vytvořen 270 metrů dlouhý okruh speciálně pro děti.

Jednosměrné stezky v maximální možné míře využívají konfiguraci terénu, nenarušují okolní krajinu ani životní prostředí. Svým charakterem lidem umožňují si jízdu na horském kole a pobyt v lese skutečně užít. Na trasách se nachází několik dřevěných lávek a informačních tabulí. Celková délka Rychlebských stezek dnes dosahuje již téměř 70 kilometrů.

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Jezdíte na horském kole a baví vás jízda po úzkých pěšinách? Pak právě pro vás jsou Rychlebské stezky a Lipovské stezky – traily pro horská kola, jejihž smyslem není dojet co nejdál a urazit co největší počet kilometrů, ale užít si jedinečnou krajinu Rychlebských hor a okolí Horní Lipové.

Rychlebské hory – neporušená příroda v tichu a samotě

Rychlebské hory – neporušená příroda v tichu a samotě

Rychlebské hory se nacházejí severně od města Jeseník. Pohoří je na západu odděleno od Králického Sněžníku Kladským sedlem, z jihu Hrubým Jeseníkem. Hlavní hřeben leží na Česko-Polské hranici, odkud Rychlebské hory pokračují do Polska.