Úvod > Aktuality > Říjen v Českém muzeu stříbra nabídne zajímavé výstavy za snížené vstupné
Hrádek Kutná Hora
"> Hrádek Kutná Hora "> Prohlídka stredovekého dolu "> Tyluv dum
Kultura

Říjen v Českém muzeu stříbra nabídne zajímavé výstavy za snížené vstupné

  • Vydáno24. září 2013
Po celý měsíc říjen si můžete prohlédnout v Českém muzeu stříbra stálé expozice na Hrádku, v Kamenném a Tylově domě spolu se sezónními výstavami. Dne 28. října bude probíhat oblíbená akce Den Středočeského kraje, kdy bude vstup do objektů muzea možný pouze za 1 Kč.
HrádekNa Hrádku bude od 16. října probíhat výstava s názvem 400 let Bible kralické, k letošnímu významnému výročí od posledního kralického vydání Bible (revidované vydání z roku 1613). Výstava představí nejen tuto výjimečnou knihu, ale přiblíží i vztah Kutné Hory k příslušníkům Jednoty bratrské. Dále je na Hrádku k vidění stálá expozice Město stříbra – geologický vývoj kutnohorského regionu a s historie Kutné Hory a Cesta stříbra (sklepní prostory Hrádku, parcely kolem Hrádku – velký těžní stroj – trejv, autentické středověké důlní dílo, havířská osada s hutí, Verk– mincovna).

V Tylově domě vás se svou pestrou činností seznámí o.s. Denemark a zároveň si můžete prohlédnout fotografie fauny a flóry Miloše Truhláře. V Kamenném domě si nenechte ujít prohlídku za snížené vstupné (30 Kč a 15 Kč) nové expozice Spolkový život a osobnosti Kutné Hory v 19. století. V mázhausu Kamenného domu vás musezum dále zve na celoroční výstavu Pivovary na Kutnohorsku, která představuje nejen zaniklé pivovary, ale i ty současné jako je například pivovar Kácov. Prohlídku můžete příjemně ukončit ochutnávkou Kácovského ležáku.

České muzeum stříbra také srdečně zve na již tradiční Den Středočeského kraje 28. října, v rámci dne budou za symbolické vstupné 1Kč otevřeny všechny objekty Hrádek, Kamenný a Tylův dům včetně probíhajících výstav. Připraveny jsou zábavné interaktivní programy pro děti i dospělé: Po stopách Bible, program který provází výstavu 400 let Bible kralické, Mladý archeolog, Šperkařská dílna. Chybět nebude ani stylové občerstvení.
Lapidárium – nová expozice Českého muzea stříbra v Kutné Hoře

Lapidárium – nová expozice Českého muzea stříbra v Kutné Hoře

Zavítejte do Kamenného domu v Kutné Hoře, kde od letní sezony 2010 nová stálá expozice Českého muzea stříbra. Uvidíte unikátní soubory kamenných plastik – skvosty gotických památek Kutné Hory.

Tylův dům – rodný dům Josefa Kajetána Tyla

Tylův dům – rodný dům Josefa Kajetána Tyla

Původně Dům u zlatého hřebene v Kutné Hoře je rodným domem Josefa Kajetána Tyla, kde najdete expozici věnovanou životu a dílu této významné osobnosti českého národního obrození.

České muzeum stříbra v Kutné Hoře – jedinečná možnost poznat středověký důl

České muzeum stříbra v Kutné Hoře – jedinečná možnost poznat středověký důl

Vydejte se na výlet do Českého muzea stříbra a středověkého stříbrného dolu! Během prohlídky se v expozicích seznámíte s historií královského horního města, dozvíte se, jak se kutnohorské stříbro dobývalo a zpracovávalo a získáte informace o významných architektonických skvostech Kutné Hory.

Kamenný dům v Kutné Hoře – Spolkový život a osobnosti Kutné Hory v 19. století

Kamenný dům v Kutné Hoře – Spolkový život a osobnosti Kutné Hory v 19. století

V Kamenném domě naleznete novou expozici Spolkový život a osobnosti Kutné Hory v 19. století. Jak již název napovídá, je zaměřena právě na místní spolky a osobnosti, které udávaly kulturní a společenský rytmus města.