Úvod > Aktuality > Retroprohlídky na zámku Loučeň: Pivo za 1,70 Kč, mávátka i Tuzex
Retroprohlídky na zámku Loučeň: Pivo za 1,70 Kč, mávátka i Tuzex
">
Památky

Retroprohlídky na zámku Loučeň: Pivo za 1,70 Kč, mávátka i Tuzex

  • Vydáno15. listopadu 2018
Prohlídky školicího střediska, pivo za 1,70 Kč, mávátka, Tuzex a další vychytávky připomínající doby minulé – to vše vás čeká na zámku Loučeň, pokud se sem vypravíte ve dnech státního svátku 17. listopadu a následně i v neděli 18. listopadu 2018.
uklízečka kudlákováNa státní svátek v sobotu 17. listopadu a následně i v neděli 18. listopadu se zámek Loučeň ocitne opět v dobách minulých, tentokrát se v čase vrátí pouze o necelých třicet let. Prohlídky laděné tematicky do 80. let minulého století návštěvníky zavedou do školicího střediska se soudruhem Vonáskem a soudružkou Kudlákovou. Při prohlídkách budou ke zhlédnutí rekvizity socialistické éry, které mají mnozí návštěvníci v živé paměti, jako jsou céčka, mončičáci nebo logik. Na děti i dospělé čekají soudruzi ze Svazarmu se svojí střelnicí a nácvikem hodu granáty na cíl.

Součástí retro zážitku bude i gastronomická nabídka zámecké restaurace Vtipná kaše, kde najdete oblíbená jídla restaurací druhé a třetí cenové skupiny.

A to nejlepší na konec. Pokud chcete ochutnat pivo za 1,70 Kč, stačí se obléci jako pionýři, či si s sebou vzít odznak nebo dobové oblečení z 80. let! Víkendové prohlídky se konají od 10:00 do 17:00 hod.
Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Další aktuality