Úvod > Aktuality > Stará Sladovna v Chodové Plané na sobotu připravila masopustní hody i cejchování piva
Gurmánská turistika

Stará Sladovna v Chodové Plané na sobotu připravila masopustní hody i cejchování piva

  • Vydáno3. března 2020
Máte-li chuť zúčastnit se pravé chodské zabijačky, pak rozhodně nepromarněte šanci a 7. března 2020 se vydejte do Chodové Plané. Pochutnávání na zabijačkových dobrotách zpestří průvod masek za doprovodu dechovky. Vepřové hody si užijete v restauraci Stará Sladovna.

Tradiční chodská zabijačka a cejchování piva

Zabijačka ChodovarPravá chodská zabijačka a chodovarské cejchování proběhne 7. března 2020 v pivovaru Chodovar v Chodové Plané. Vepřové hody v pivovaru se neobejdou bez zabijačkových specialit a masopustního průvodu Chodovou Planou. Maškarám do kroku a přihlížejícím k poslechu zahraje dechová hudba Daliborka.

Zahájení prodeje zabijačkových specialit proběhne v sobotu v 10:00 hodin, kdy se otevřou dveře restaurace Stará Sladovna.

cejchování pivaFanoušci tradičního pivovarnictví by neměli chybět při rituálu cejchování piva, které proběhne od 12:00 do 13:00 hodin. Jedná se o starý obyčej, kdy zruční kováři rozžhaveným kusem železa ohřívali studené pivo. Dělo se tak samozřejmě v zimě, když si chtěli pivo trochu ohřát. Šli na to tak, že si ve výhni ohřáli kovovou tyč a pivo si pak vyhřáli. Zážitek z pití ocejchovaného piva je mimořádně silný – pijete přes skoro vařící pěnu ledové pivo. Hlavně u černého piva má toto počínání další efekt, a to, že slad zkaramelizuje a pivo získá výrazné aroma. Takže se neošívejte a chutnejte pivo s horkou pěnou!
 

Masopustní průvod, zabijačkové pivo a speciální prohlídka zdarma

Zabijačka jelitoÚderem 13. hodiny započne odpolední program – veselý průvod masek Chodovou Planou s dechovou kapelou Daliborka. Maškary vyjdou od ZŠ Chodová Planá, před restaurací Stará Sladovna se budou vyrábět zabijačkové produkty. Ve 14:00 začnou ve Sladovně zabijačkové hody a pít se bude k této příležitosti speciálně vyrobené "zabijačkové pivo 13°" . K ochutnání bude na čepu i k nákupu s sebou. V rámci odpoledního programu jsou přichystány soutěže o sladké ceny a koblihy pro děti. Vše se bude dít před restaurací Stará Sladovna

pivovar chodovarVydat se můžete také na prohlídku místního pivovaru Chodovar, ta začne v 15.00 hodin. Prohlídka i celý program v rámci Zabijačky je zdarma. Od 19:00 hodin večer bude pokračovat zábava s živou hudbou na Staré Sladovně.

A náš tip na závěr: když budete pozorní, můžete spatřit v akci unikátní Chodský pivostroj!
První pivní lázně v Plzni – užijte si  pivní parní lázeň

První pivní lázně v Plzni – užijte si pivní parní lázeň

V Plzni můžete nejen pivo píti, ale také navštíviti první pivní lázně. Minipivovar Purkmistr je vybudoval ve sklepích hotelu vzniklého z bývalého selského stavení. Po Chodové Plané jde o druhé pivní lázně na západě Čech.

Chodovar – pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Chodovar – pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Opravdovou raritou pro milovníky piva a odpočinku jsou pivní lázně v pivovaru Chodová Planá. Originální lázeňská terapie využívá kombinací blahodárných účinků teplé minerální vody, tmavého koupelového piva, sušených bylinek a klasické i speciální masáže.

Pěší výletd do pivovaru Chodová Planá a okolí

Pěší výletd do pivovaru Chodová Planá a okolí

V České republice byste napočítali přibližně padesát menších pivovarů. Patří mezi ně i rodinný pivovar Chodovar v Chodové Plané. Když původní budovy zničil roku 1861 požár, nechal majitel panství hrabě Bercher vystavět nad původními skalními sklepy pivovar nový, jehož podoba se zachovala až do dnešních dnů.

Další aktuality

Zimní prohlídky Kašperku vás zavedou za zvyky šumavských Vánoc

Nejvýše položený královský hrad v Česku, šumavský Kašperk, připravil na přelom roku od 28. 12. 2022 do 1. 1. 2023 zimní prohlídky hradu s vyprávěním nejen o historii Kašperku, ale také o šumavských Vánocích a starých zvycích zimního období v tomto kraji. Chybět samozřejmě nebude občerstvení – svařené víno, čerstvě upražená káva z místní pražírny, čaj, medovina, poctivá horská čokoláda či teplé placky.
Plzeňský kraj | Památky

Největší mechanický skříňový betlém u nás si prohlédnete v Kašperských horách

Ve výstavní místnosti na radnici v Kašperských Horách si můžete prohlédnout největší skříňový betlém v České republice. Betlém pochází z roku 1859 a vytvořili jej Vladivoj Hrach a Jiří Brož. Každý rok do betléma přibydou nové postavičky!
Plzeňský kraj | Životní styl

Plzeňský kraj: nejznámější ležák na světě, pivovar Plzeňský Prazdroj a Konstantinovy Lázně

Kdo miluje pivo a hledá autentické zážitky, pro toho je Plzeňský kraj ráj na zemi. Zkrátka ale nepřijdou ani milovníci krásné přírody, historických památek, kultury a tradiční gastronomie. Tady vám bude dobře za každého počasí a v každé roční době.
Plzeňský kraj | Zážitky

České značky: Bohemia Sekt a tajemství výroby nejoblíbenějších sektů

Česko je rájem šumivých vín! Sektem si tradičně připíjíme při rodinných i pracovních oslavách a samozřejmě nesmí chybět ani o Vánocích a na Silvestra. Domácí dlouhodobě nejoblíbenější značkou sektů je Bohemia Sekt sídlící ve Starém Plzenci. Sekty vyrábí už víc než 80 let a každý milovník šumivých bublinek by se sem měl vypravit na exkurzi. A věřte, že projít si výrobu sektů společně s věrnými dlouholetými pracovníky je opravdu zážitek!
Plzeňský kraj | Gurmánská turistika