Úvod > Aktuality > Stará Sladovna v Chodové Plané na sobotu připravila masopustní hody i cejchování piva

Stará Sladovna v Chodové Plané na sobotu připravila masopustní hody i cejchování piva

Vydáno 3. března 2020 Gurmánská turistika
Máte-li chuť zúčastnit se pravé chodské zabijačky, pak rozhodně nepromarněte šanci a 7. března 2020 se vydejte do Chodové Plané. Pochutnávání na zabijačkových dobrotách zpestří průvod masek za doprovodu dechovky. Vepřové hody si užijete v restauraci Stará Sladovna.

Tradiční chodská zabijačka a cejchování piva

Zabijačka ChodovarPravá chodská zabijačka a chodovarské cejchování proběhne 7. března 2020 v pivovaru Chodovar v Chodové Plané. Vepřové hody v pivovaru se neobejdou bez zabijačkových specialit a masopustního průvodu Chodovou Planou. Maškarám do kroku a přihlížejícím k poslechu zahraje dechová hudba Daliborka.

Zahájení prodeje zabijačkových specialit proběhne v sobotu v 10:00 hodin, kdy se otevřou dveře restaurace Stará Sladovna.

cejchování pivaFanoušci tradičního pivovarnictví by neměli chybět při rituálu cejchování piva, které proběhne od 12:00 do 13:00 hodin. Jedná se o starý obyčej, kdy zruční kováři rozžhaveným kusem železa ohřívali studené pivo. Dělo se tak samozřejmě v zimě, když si chtěli pivo trochu ohřát. Šli na to tak, že si ve výhni ohřáli kovovou tyč a pivo si pak vyhřáli. Zážitek z pití ocejchovaného piva je mimořádně silný - pijete přes skoro vařící pěnu ledové pivo. Hlavně u černého piva má toto počínání další efekt, a to, že slad zkaramelizuje a pivo získá výrazné aroma. Takže se neošívejte a chutnejte pivo s horkou pěnou!
 

Masopustní průvod, zabijačkové pivo a speciální prohlídka zdarma

Zabijačka jelitoÚderem 13. hodiny započne odpolední program - veselý průvod masek Chodovou Planou s dechovou kapelou Daliborka. Maškary vyjdou od ZŠ Chodová Planá, před restaurací Stará Sladovna se budou vyrábět zabijačkové produkty. Ve 14:00 začnou ve Sladovně zabijačkové hody a pít se bude k této příležitosti speciálně vyrobené "zabijačkové pivo 13°" . K ochutnání bude na čepu i k nákupu s sebou. V rámci odpoledního programu jsou přichystány soutěže o sladké ceny a koblihy pro děti. Vše se bude dít před restaurací Stará Sladovna

pivovar chodovarVydat se můžete také na prohlídku místního pivovaru Chodovar, ta začne v 15.00 hodin. Prohlídka i celý program v rámci Zabijačky je zdarma. Od 19:00 hodin večer bude pokračovat zábava s živou hudbou na Staré Sladovně.

A náš tip na závěr: když budete pozorní, můžete spatřit v akci unikátní Chodský pivostroj!
První pivní lázně v Plzni - užijte si  pivní parní lázeň

První pivní lázně v Plzni - užijte si pivní parní lázeň

V Plzni můžete nejen pivo píti, ale také navštíviti první pivní lázně. Minipivovar Purkmistr je vybudoval ve sklepích hotelu vzniklého z bývalého selského stavení. Po Chodové Plané jde o druhé pivní lázně na západě Čech.

Pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Pivní pohoda, pivní lázně, pivní akce v pivovaru Chodová Planá

Opravdovou raritou pro milovníky piva a odpočinku jsou pivní lázně v pivovaru Chodová Planá. Originální lázeňská terapie využívá kombinací blahodárných účinků teplé minerální vody, tmavého koupelového piva, sušených bylinek a klasické i speciální masáže.

Pivní pohoda na vás dýchne v pivovaru Chodová Planá

Pivní pohoda na vás dýchne v pivovaru Chodová Planá

V České republice byste napočítali přibližně padesát menších pivovarů. Patří mezi ně i rodinný pivovar Chodovar v Chodové Plané. Když původní budovy zničil roku 1861 požár, nechal majitel panství hrabě Bercher vystavět nad původními skalními sklepy pivovar nový, jehož podoba se zachovala až do dnešních dnů.

Další aktuality

30.5.
2020
Plzeňský Prazdroj se znovu otevřel turistům

Plzeňský Prazdroj se znovu otevřel turistům

Plzeňsko a Český les | Zážitky
27.5.
2020
#světovéČesko a Plzeňský kraj

#světovéČesko a Plzeňský kraj

Plzeňsko a Český les | Příroda