Úvod > Aktuality > Restaurace Allegro obhájila michelinskou hvězdičku
Restaurace Allegro obhájila michelinskou hvězdičku
">
Gurmánská turistika

Restaurace Allegro obhájila michelinskou hvězdičku

  • Vydáno25. března 2011
Pražská restaurace Allegro v hotelu Four Seasons již potřetí obhájila michelinskou hvězdičku v gastronomickém průvodci Michelin. Další čtyři restaurace získaly opět ocenění Bib Gourmand, které znamená, že nabízejí "dobré jídlo za přijatelné ceny". Lépe než Praha dopadla letos Budapešť, která se může nově chlubit hned dvěma michelinskými restauracemi.
Průvodce Michelin Main Cities of Europe 2011 zahrnuje ve svém 30. vydání výběr hotelů a restaurací ve čtyřicítce měst z dvaceti evropských zemí. Z českých restaurací se v něm objevily Aromi, SaSaZu, Le Terroir a Divinis. V prestižním francouzském průvodci byly s oceněním Bib Gourmand také loni.

Průvodce, který se na trhu poprvé objevil v roce 1982, nabízí výběr hotelů a restaurací v mnoha cenových kategoriích: letos je to 1557 hotelů a 1771 restaurací, z toho bylo do výběru zahrnuto poprvé 110 hotelů a 199 restaurací. V průvodci je 15 tříhvězdičkových, 58 dvouhvězdičkových a 284 jednohvězdičkových restaurací.

Průvodce Michelin Main Cities of Europe 2011 vychází v angličtině a zaměřuje se na obchodní klientelu a turisty navštěvující významná evropská města. Dostupný je v tištěné podobě a na webové stránce Viamichelin.com, kterou ročně navštíví více než 400 milionů lidí.