Úvod > Aktuality > Řemeslný jarmark v Mělníku nabídne velikonoční dekorace i originální šperky
Zkrátka neprijdou opet labužníci
Kultura

Řemeslný jarmark v Mělníku nabídne velikonoční dekorace i originální šperky

  • Vydáno22. března 2018
Regionální muzeum v Mělníku připravuje na sobotu 24. března další ročník Velikonočního řemeslnického jarmarku. Návštěvníky oblíbená akce přivítá kolem pěti desítek řemeslníků s rozmanitou nabídkou velikonočního a jarního zboží.
VelikonoceSvé originální výrobky představí na Velikonočním jarmarku šperkaři, dráteníci, perníkářka či autoři textilních produktů a hraček. Těšit se můžete na košíkářské zboží, dřevěné hračky, bylinkářský sortiment, jarní vazby, dekorace z decoupage a scrapbookingu, malované obrázky, kamínky a háčkované dárky.

Po roce navštíví muzeum se svým uměním mistryně lidové umělecké tvorby Olga Pětníková s ukázkou zdobení kraslic voskovým reliéfem. Po duši pohladí s láskou zdobené perníčky Emilie Jablonské, či unikátní dřevěné šperky řezbáře Josefa MrňákaJizerských hor.

Na děti i dospělé čekají interaktivní dílničky, kde si pod vedením zkušených lektorů vlastnoručně vyrobí dáreček nebo jarní dekoraci. V muzejní kavárně můžete ochutnat křehký trdelník, medovinu nebo voňavé koláče. Přijďte společně přivítat jaro do mělnického muzea, které bude otevřeno v čase od 9:00 do 17:00 hodin. Vstupné je 20 korun pro dospělé a 10 Kč pro děti.
Regionální muzeum Mělník – historické kočárky, vláčky a regionální historie

Regionální muzeum Mělník – historické kočárky, vláčky a regionální historie

Expozice mělnického muzea se snaží zachytit široké spektrum života v mělnickém regionu jak v minulosti, tak i v současnosti. Muzeum se specializuje na historii výroby kočárků v Čechách a dokumentaci českého vinařství. Mělnické muzeum pořádá řadu akcí a výstav po celý rok.

Další aktuality

Ukrajinská jabloň nebo česká hrušeň? Soutěž Evropský strom roku začíná

Soutěž o nejkrásnější a nejzajímavější strom starého kontinentu začala od 1. února 2023. Milovníci přírody mohou volit Evropský strom roku, v online hlasování budou po celý měsíc vybírat z 16 finalistů. České barvy reprezentuje Hrušeň hnilička z Drásova u Příbrami – vítězka posledního národního kola. Rusko, které organizátoři z Nadace Partnerství vloni z důvodu válečné agrese organizátoři vyřadili, letos vystřídala Ukrajina. Ta do mezinárodního klání vyslala jiný ovocný strom: Jabloň z města Krolevets.
Středočeský kraj | Příroda

Divocí koně, zubři a pratuři se rychle stali součástí ochrany přírody v Česku

Stádo prvních čtrnácti divokých koní přijelo do České republiky dne 28. ledna 2015. Zvířata, která patří v Evropě, včetně České republiky, k původním živočišným druhům, byla na kontinentu vyhubena člověkem. Po opětovném vysazení se koním u nás začalo dařit – nyní po osmi letech je na našem území dvanáct dalších rezervací. A nejen koňských! Spolu s koňmi spásají invazivní druhy vegetace velcí kopytníci – pratuři a zubři.
Středočeský kraj | Příroda

Tipy proti nudě... aneb nejlepší tipy na víkendové akce pro děti

Tipy na zajímavý výlet pro rodiny s dětmi po okolí Prahy, jižních Čechách, Moravě a v dalších regionech ČR. Inspiraci na Kudy z nudy najdete pro malé i velké, holky i kluky. Vyberte si místa, kde se s dětmi nebudete nudit, ať už během pohádkových představení, na čerstvém vzduchu nebo tvořivých dílen pro rodiny s dětmi. Vydejte se na zajímavé prohlídky či výstavy, do zoo, výlet za zábavou, historií či kulturou. Co vše můžete během volných dní podniknout se svými ratolestmi najdete na v kalendáři akcí na kudyznudy.cz.
Středočeský kraj | Zážitky

Hrad Český Šternberk láká na zimní prohlídky

Na prohlídku hradu či zámku nepotřebujete žádné speciální počasí, proto se na ni můžete vydat i v zimě. Jste-li již nedočkaví se na nějakou památku vypravit, využijte mimořádnou prohlídku o víkendu 28. a 29. ledna 2023 na hradě Český Šternberk. Prohlídka začíná vždy ve 12:00 a 14:00 hodin, a to v sobotu i v neděli. Prohlídku je třeba předem rezervovat či zakoupit on-line.
Středočeský kraj | Památky