Úvod > Aktuality > Relax centrum Kolštejn pokřtí nové pivo
Relax centrum Kolštejn pokrtí nové pivo
"> Relax centrum Kolštejn pokrtí nové pivo "> Ctvrtý druh piva s názvem Vogtey pochází z dílny kolštejnského sládka "> Zároven zde bude pokrtena obnovená Stezku pod Ptací planinou
Gurmánská turistika

Relax centrum Kolštejn pokřtí nové pivo

  • Vydáno4. července 2014
V sobotu se Branná ponoří do víru zábavy! Od roku 2009 patří každá první červencová sobota v Branné připomínce zahájení činnosti místního Relax centra Kolštejn. Vyhledávaný turistický cíl letos oslaví 5. výročí nabitým programem na náměstí v centru obce.

Pivo v KolštejněV sobotu 5. července Relax centrum Kolštejn nejenže oslaví páté narozeniny, ale místní minipivovar Kolštejn pokřtí již čtvrtý druh piva s názvem Vogtey z dílny kolštejnského sládka. Dalším důvodem,
proč si připít místním zlatavým mokem, bude slavnostní otevření nové Stezky pod Ptačí planinou.

Pro všechny návštěvníky Branné je připraven jarmark regionálních produktů a také doprovodný kulturní program pro děti i dospělé. Branenský jarmark nebude jen o stánkovém prodeji, ale také
o nových aktivitách v malé horské obci, která láká turisty svou fotogeničností a duchem místa.

Bude zde pokřtěna obnovená Stezku pod Ptačí planinou, která získá pět nových turistických informačních tabulí. Na nich se dozvíte netradiční fakta o historii pivovarnictví, o lokálním místopise, fauně, flóře, o Mariánském prameni a tradici zdejší Mariánské poutě.

Hlavní program oslav v Branné vypukne v sobotu o půl druhé odpoledne a skončí v pět hodin. Ovšem i potom bude zábava pokračovat reprodukovanou hudbou v restauraci Kolštejn, přičemž ve 22:55 hodin rozzáří nebe nad Brannou velký ohňostroj.

Minipivovar Kolštejn v Branné

Minipivovar Kolštejn v Branné

Minipivovar Kolštejn se nachází v centru obce Branná – na nejmalebnějším náměstíčku v Jeseníkách. Obec je situována v centru turisticky hojně navštěvované oblasti Jeseníků. Minipivovar je součástí komplexu Relax centra Kolštejn – naleznete jej v zázemí Restaurace Kolštejn.

Turistická trasa pod Ptačí planinou v Branné

Turistická trasa pod Ptačí planinou v Branné

Původně německý parkový okruh okolo skalních stěn a lesů pod obcí Branná se dočkal oživení. Místní podnikatelé ve spolupráci s odborem značkařů Klubu českých turistů obnovují turistickou trasu pod Ptačí planinou v Branné.

Kolštejn wellness centrum v Branné

Kolštejn wellness centrum v Branné

Součástí hotelu je výborná restaurace s místní kuchyní a vlastním minipivovarem. Krásná okolní příroda láká k turistice či cyklistice, v zimě k lyžování. Máme jedinečné wellness široko daleko a nabízíme i kvalitní masáže.