Úvod > Aktuality > Zoo Jihlava poprvé překonala hranici 300 000 návštěvníků
Zoo Jihlava poprvé překonala hranici 300 000 návštěvníků
"> "> ">
Příroda

Zoo Jihlava poprvé překonala hranici 300 000 návštěvníků

  • Vydáno23. září 2016
Jihlavská zoologická zahrada překonala dosavadní rekord v roční návštěvnosti a poprvé ve své historii přesáhla hranici 300 000 návštěvníků za rok. Pro zahradu je dosažení tak vysokého počtu návštěvníků mimořádnou událostí.
Zoo Jihlava je dlouhodobě nejnavštěvovanějším turistickým cílem na Vysočině. Řadu návštěvníků   lákají nové expozice v zoo včetně velkého a moderního tropického pavilonu, výběhu vlků i nového občerstvení U vlka. Do konce měsíce září budou ještě probíhat letové ukázky dravců a sov, 1. října bude v zoo probíhat akce na Den zvířat, dále zoo chystá program na akci věnované vlkům, nebo Den sov a dravců a spoustu dalších akcí.
 
Návštěvnický rekord z roku 2014, kdy Zoo Jihlava navštívilo 285 558 lidí, byl v letošním roce překonán v prvních dnech měsíce září a ještě před koncem září byl překonán i počet 300 000 návštěvníků. Měsíce s nejvyšší návštěvností jsou tradičně červenec a srpen. Jihlavskou zoo v letošním roce navštívilo v červenci 74 357 návštěvníků a v srpnu 77 589 lidí, což jsou i nejvyšší měsíční návštěvnosti v dosavadní historii zoo.
Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoo Jihlava – připravte se na zážitek

Zoologická zahrada Jihlava je členěná do pěti kontinentů a ty můžete navštívit za jediný den. Rozlohou patří mezi menší, prohlídku zvládnete i s malými dětmi.