Úvod > Aktuality > Mezinárodní festival alpinismu se bude konat v Praze na Smíchově
Mezinárodní festival alpinismu se bude konat v Praze na Smíchově
"> "> ">
Letní sporty

Mezinárodní festival alpinismu se bude konat v Praze na Smíchově

  • Vydáno20. listopadu 2019
Již šestnáctý ročník horolezeckého festivalu bude tak jako každý rok i letos dějištěm desítek přednášek, výstav a promítání filmů s outdoorovou tematikou. Národní dům na Smíchově návštěvníky přivítá 21. až 24. listopadu 2019.
skialpinistaJeden z posledních listopadových víkendů čeká na fandy alpinismu a lezení další porce adrenalinu, mimořádných zážitků, napínavých příběhů, ale také poučení a motivace. Již po šestnácté v řadě se bude konat Mezinárodní festival alpinismu Praha, tentokrát od 21. do 24. listopadu v Národním domě na Smíchově.

Festival zahájí 21. 11. v 15:30 Fórum alpinismu Praha, na kterém proběhnou odborné přednášky na téma bezpečnost v horách. Ty budou přístupné jak odborníkům, tak široké veřejnosti.
 

Přednášky v průběhu Festivalu

AlpinistaOd pátku 22.11.2019 od 15.30 hod. do neděle 24.11.2018 do 18.00 hod. se v Národním domě na Smíchově uskuteční 17 přednášek předních světových horolezců a legend alpinismu. K vrcholům budou patřit přednášky a prezentace reprezentantů Horské služby ČR, veletrh outdoorových firem a turistických regionů z Rakouska, Itálie a Slovinska, výstavy fotografií i křty a autogramiády mnoha dobrodružných knih s lezeckou tematikou.

Na závěr každého festivalového dne je připravena tombola plná hodnotných cen. Vstupné na festival stojí 320 korun.
Národní dům na Vinohradech

Národní dům na Vinohradech

Novorenesanční Národní dům na Vinohradech vybudovaný v roce 1894, patří společně s Divadlem na Vinohradech a kostelem svaté Ludmily k dominantám náměstí Míru.