Úvod > Aktuality > Putování k živému betlému na mladoboleslavský hrad proběhne v sobotu
V sobotu dne 20. 12. 2014 porádá Muzeum Mladoboleslavska 10. rocník „Putování k živému betlému"
"> V sobotu dne 20. 12. 2014 porádá Muzeum Mladoboleslavska 10. rocník „Putování k živému betlému "> Pruvod tríkrálový aneb “Putování k živému betlému "> Putování k živému betlému na hrad mladoboleslavský
Kultura

Putování k živému betlému na mladoboleslavský hrad proběhne v sobotu

  • Vydáno19. prosince 2018
V sobotu dne 22. 12. 2018 pořádá Muzeum Mladoboleslavska již 14. ročník „Putování k živému betlému". Návštěvníci této tradiční akce vytvoří důstojný doprovod třem mudrcům z východu a společně s nimi se půjdou poklonit právě narozenému Ježíškovi.
Mladá BoleslavPrůvod tříkrálový vyjde z Českobratrského náměstí v 15:00 a bude ho provázet hudba kapely Řemdih. Zanedlouho poté ho na mladoboleslavském hradě uvítá Svatá rodina. Kašpar, Melichar a Baltazar odevzdají Ježíškovi své dary – myrhu, kadidlo a truhličku se zlatem. Za zvuků koled v podání dětí ze Základní školy v Dalovicích pak návštěvníci budou moci ochutnat tradiční vánoční nápoje a dobroty. Až mladoboleslavští skauti rozdají betlémské světlo, brány hradního sklepení se uzavřou (v 17:00).

Průvod Mladá BoleslavPo celou dobu trvání akce bude volný vstup do všech expozic muzea včetně vánoční výstavy "Andělské Vánoce". Muzeum Mladoboleslavska připravilo na vánoční dobu výstavu, která chce návštěvníkům andělské téma přiblížit z různých stran – jako boží posly, jako strážce, jako průvodce a ochránce. Sice nevíme jak ve skutečnosti andělé vypadají, ale tradičně jsou zobrazováni v podobě okřídlených bytostí. A tak je výstavní sál muzea naplněn nejrůznějšími anděly především v podobě uměleckých děl, ať plastik, obrazů či knižních vyobrazení.

Pokud už nemáte chuť na komerční nákupy a předvánoční shon, neváhejte, přijďte na mladoboleslavský hrad a nechte se unášet tou pravou vánoční atmosférou.
Muzeum Mladoboleslavska se sídlem na hradě v Mladé Boleslavi

Muzeum Mladoboleslavska se sídlem na hradě v Mladé Boleslavi

V historickém centru Mladé Boleslavi se nachází hrad, který stojí na místě rozsáhlého hradiště, které bylo v 11. až 12. století správním i obchodním centrem celého Pojizeří. Gotický hrad tu nechal po roce 1320 postavit významný český šlechtický rod, páni z Michalovic, jako své rodové sídlo.

Další aktuality