Úvod > Aktuality > Půjčte si a buďte in
Kde a jak si užít segway? Máme pro vás tipy z celé republiky
Letní sporty

Půjčte si a buďte in

  • Vydáno18. července 2011
Technický pokrok v oblastech volnočasových aktivit má za následek rostoucí kvalitu vybavení a zvyšující se bezpečnost jeho uživatelů. Ale každá legrace něco stojí a to může především vyznavačům technicky náročných disciplín komplikovat život. Protože ne všichni si můžou dovolit koupit si svůj vlastní letoun, svou plachetnici, buggy nebo třeba své lyže, jsou tu půjčovny. Ty se postarají o pravidelnou údržbu i servis a nabídnou vám v potřebné kvalitě veškeré vybavení, které pro vás může být mnohdy cenově nedostupné.
Půjčovnu lodí, raftů, katamaranů a dalších sportovních potřeb nabízí agentura Sommer Paradies v Turnově. Kromě kvalitních služeb, které by už dnes měly být samozřejmostí, mají také nízké ceny. Tím se staví do role vhodného partnera pro rodiny s malými dětmi, školy, skupiny nebo zájmové organizace. Zapůjčený materiál vám dovezou do místa, odkud se chcete vydat na své vodní putování, a z cíle vaší cesty si ho také odvezou. S agenturou se můžete vydat na raftech po řece Jizeře z Malé Skály do Dolánek u Turnova. Nejen na zimu je zaměřena půjčovna travních lyží v Rokytnici nad Jizerou, kde můžete lyžovat i v létě.Také Skiareál Pařez pro vás připravil letní variantu vašeho oblíbeného sportu – lyžování. Kromě travních lyží vám tu půjčí potřebné vybavení, jako jsou hole, helmy, boty nebo chrániče. Navíc do kopce vás tu vyveze lyžařský vlek.
 
Například čtyřkolky si můžete půjčit na Vysočině v rekreačním středisku Zubří. Okusíte tak novou atrakci – čtyřkolky o obsahu 260 ccm s automatickou převodovkou pro snadnější ovládání. Vydat se můžete na výlet do okolní krajiny České Kanady nebo do nedalekých měst. Zážitkem z jízdy vám bude také jízda s vozítkem SEGWAY, což je transportér osob, který sám udržuje rovnováhu tak, aby se dostal všude tam, kam chcete vy.K jeho řízení není zapotřebí žádných zvláštních dovedností a používat ho může v podstatě kdokoli. Je kompaktní, výkonný a dobíjet ho lze z jakékoli elektrické zásuvky. Naproti tomu potápění je spíše aktivitou ladných pohybů uprostřed ticha. Pokud vás tedy láká návštěva podvodního světa, můžete to zkusit například v potápěčském centru SEA ADVENTURES, které má vlastní potápěčskou základnu na Slapech-Ždáni. Otevřeno mají od jara do podzimu každý den a kromě potápění tu jsou k dispozici 2 tenisové kurty, tréninková tenisová stěna, volejbalový kurt, minigolf, půjčovna loděk a šlapadel nebo občerstvení a ubytování v chatkách.
 
Romantiku karavan kočovných nomádů můžete zažít při cestování s obytným vozem, kdy se vám nabízí jedinečná možnost zorganizovat si dovolenou podle svého. S minimem omezení, jako je pořizovací cena karavanu, ubytování, stravování, hygiena nebo doprava, se z vaší dovolené stane bezstarostná jízda s obytným vozem Transporter Westfalia. Tento autokaravan, který vám ráda půjčí ostravská společnost 360dovolená, je ideálním dopravním prostředkem pro rychlé, bezpečné, nenápadné a komfortní cestování. A proč právě obytný vůz? Protože s ním můžete uskutečnit poznávací zájezdy, výlety nebo expedice po celé České republice s rodinou nebo známými. Vybavení obytného vozu uspokojí svým komfortem a praktickými technickými řešeními i toho nejnáročnějšího cestovatele. Budete-li si tedy plánovat svou dovolenou, zvažte také variantu „Nomád“. 
Jasenka – rekreační středisko Zubří

Jasenka – rekreační středisko Zubří

Areál rekreačního střediska Jasenka se nachází na území chráněné krajinné oblasti Žďárské vrchy v samotném srdci Vysočiny, na kraji obce Zubří. Rekreační středisko je obklopeno smrkovými lesy a loukami a nabízí tak perfektní příležitost k uspořádání letního tábora, školy v přírodě nebo firemní akce.

360 Dovolená – cestování a relax s obytným vozem

360 Dovolená – cestování a relax s obytným vozem

Vaše relaxační dovolená přesně střižená dle vaší režie.... Půjčovna karavanů a obytných vozů různých velikostí bude splňovat všechny vaše požadavky. Komfort, prostornost, cenová dostupnost!

Půjčovna lyžařského vybavení na Šumavě

Půjčovna lyžařského vybavení na Šumavě

Vyjeli jste na zimní dovolenou na Šumavu, ale nemáte žádné lyžařské vybavení? Není nic jednoduššího než navštívit naší půjčovnu ve Vimperku.

Půjčovna travních lyží v Rokytnici nad Jizerou

Půjčovna travních lyží v Rokytnici nad Jizerou

U nás můžete lyžovat i v létě! Skiareál Pařez nezapomíná ani na vyznavače prken a prkének. Pokud vám víc než lyžování vyhovuje snowboarding, přijďte k nám vyzkoušet jeho letní variantu!

Další aktuality

Neobjevené skvosty: 10 tipů z regionu Kraj Vysočina

Vytipovali jsme pro vás deset neobjevených skvostů kraje Vysočina. Prozkoumejte krásné technické památky, hradní zříceniny a kláštery, a také zámek, jemuž se přezdívá moravské Hradčany. Prozradíme vám, že ho najdete v Brtnici, malebném městě mezi Jihlavou a Třebíčí. Naplánujte si výlet na spoustu zajímavých a neobjevených míst, například do Stálé expozice Míly Doležalové, chrámu Nanebevzetí Panny Marie ve Žďáru nad Sázavou. na zámek Červená Řečice nebo do rodného domu Josefa Hoffmanna, který najdete také v Brtnici.
Kraj Vysočina | Památky

Užijte si výlet do Dolní Rožínky – znáte zdejší památky, které jsou volně dostupné?

Dolní Rožínka je ideálním místem na výlet s celou rodinou. A nemusíte nutně navštívit zábavné atrakce, které se mohou snadno prodražit. Kudy z nudy vám místo toho nabízí k výletu volně dostupná místa, která lze navštívit bez koruny v kapse a navíc i po celý rok.
Kraj Vysočina | Zážitky

Česko mezi řádky: Jaroslav Hašek a Osudy dobrého vojáka Švejka za světové války

14. března 1921 začali Jaroslav Hašek (1883–1923) a jeho kamarád Franta Sauer (1882–1947) po žižkovských hospodách prodávat první sešit Osudů dobrého vojáka Švejka za světové války. Dva roky poté Hašek v necelých čtyřiceti letech zemřel, aniž by svůj slavný román dokončil. Kdo tehdy mohl tušit, že se dílo dočká překladů do téměř šedesáti jazyků, milionů prodaných výtisků a i po sto letech bude bavit, provokovat a nabízet nové souvislosti a interpretace?
Kraj Vysočina | Zážitky

Na vrchu Křemešník opět teče zázračná voda

Zázračná studánka (někdy nazývaná také Zlatá) vyvěrá periodicky na vrchu Křemešník u kaple sv. Jana, nedaleko Pelhřimova. Nyní má opět dostatek vody a pramen tak do studánky teče. Zdejší voda obsahuje stopy stříbra a nikdy se v lahvích nekazí. Podle legend dokázala léčit i mor a vyvážela se nejen do zemí českých, ale vyplouvali s ní i rakousko-uherští námořníci z Terstu na širé moře.
Kraj Vysočina | Příroda

50 tipů, kam na výlet v okolí Jihlavy

Kam na výlet v Jihlavě a okolí? Lomy, skály, přírodní zajímavosti, lesy a k tomu jako bonus úžasné památky, zříceniny hradů a zámecké expozice. Pokud máte tohle všechno rádi, vydejte se určitě na Vysočinu a do okolí Jihlavy. Hledáte inspiraci pro svůj příští výlet na Vysočině? Nehledejte nic jiného a vyberte si z našich tipů!
Kraj Vysočina | Zážitky

Selfie místa Třebíčska: Objevte nejkrásnější místa moravské Vysočiny

Turistická destinace Třebíčsko připravila pro milovníky focení tucet nejkrásnějších míst moravské části Českomoravské vrchoviny v Třebíči a okolí. Jedná se o turistickou oblast s velkým počtem menších obcí rozmístěných mezi rybníky, potoky, louky, lesy a remízky. Zdejší malebná krajina ukrývá řadu úžasných zajímavostí. Tady si to zamilujete kdykoliv v roce!
Kraj Vysočina | Zážitky

V Třebíči oslaví židovský svátek Purim

Oslava nejveselejšího židovského svátku proběhne předposlední březnovou sobotu 23. 3. 2024 v Zadní synagoze a Domě Seligmanna Bauera v Třebíči. Těšte se na dílničky, průvod masek i tematické prohlídky.
Kraj Vysočina | Zážitky

V Bystřici nad Pernštejnem objevíte svět miniatur i alej pohádek

Těsně u Bystřice nad Pernštejnem na Vysočině naleznete úplně jiný svět – minisvět. Bystřický park miniatur vznikl kolem zdejšího potůčku jako kopie údolí Svratky se zhruba dvacítkou betonových modelů hradů, klášterů a jiných památek v měřítku 1:50. V sousedství miniatur pak děti nadchne i Pohádková alej s desítkou pohádkových postav. Obě atrakce jsou přístupné celoročně a zdarma.
Kraj Vysočina | Zážitky