Úvod > Aktuality > První ročník CykloFestivalu hostí o víkendu Litoměřice
První rocník CykloFestivalu nabídne bohatý program
"> První rocník CykloFestivalu nabídne bohatý program "> Cyklofestival se koná po dobu celého víkendu 20. - 22. 6. 2014 na Výstavišti v Litomericích "> CykloFestival na Výstavišti Zahrada Cech v Litomericích
Letní sporty

První ročník CykloFestivalu hostí o víkendu Litoměřice

  • Vydáno18. června 2014
První ročník CykloFestivalu, který proběhne na litoměřickém výstavišti Zahrada Čech, se koná v termínu 20. až 22. června. Festival je určen pro všechny milovníky cyklistiky, zejména pak pro rekreační cyklisty a rodiny s dětmi. Čeká vás představení cyklistických novinek v oblasti kol a doplňků. Samozřejmostí budou i cyklovýlety okolím Litoměřic. Známé hudební kapely a intepreti nám budou zpříjemňovat oba dva večery. Po celý víkend budou současně probíhat programy pro rodiny s dětmi a ukázky historických kol s možností vyzkoušení jízdy.

Hlavní částí Festivalu bude Cyklistický Filmový Festival, na kterém bude připraveno 18 filmů
s cyklistickou tématikou
. Hlavním tahákem je film české produkce SIGNATURES. Součástí Festivalu bude mj. přednáška dlouholetého kameramana České televize, jezdce a sběratele vysokých kol Antonína Mittelbacha o historii cyklistiky v Čechách.

Dále je pak připraveno mnoho dalších lákadel v podobě testování kol, veletrhu cyklistických novinek, cykloregionů a v neposlední řadě také možnosti výhodných nákupů. Pořadatelé pro návštěvníky připravili v rámci CykloFestivalu tipy na atraktivní cyklotrasy různých délek a obtížností po okolní krajině Českého Středohoří, jejichž seznam bude součástí festivalového katalogu. Nebo bude možnost využití cyklobusů, které budou vyjíždět od výstaviště do vzdálenějších vyhlášených míst Ústeckého kraje.

Ve spolupráci s Geocaching.cz bude pro rodiny s dětmi na kolech připraven kratší okruh po zajímavostech Litoměřicka. A pak i závod v CykloGeoCachingu na 40 km. V areálu výstaviště bude dopravní hřiště a závod pro předškolní děti. Antonín Mittelbach přiveze svou sbírku vysokých kol a bude mít i jeden model na zkoušku pro návštěvníky.

Večery budou patřit koncertům známých a méně známých kapel. Hlavní hvězdou bude Xindl X nebo Portless. Dále pak Adam Mišík, Tereza Černochová a Roxette Tribute Band. Pro zpříjemnění zábavy bude v jedné z hal výstaviště připravena pivnice, kde se budou prezentovat malé pivovary.

Aby si návštěvníci mohli Festival nerušeně užít, bude v areálu zřízena úschovna kol a zavazadel. V areálu výstaviště bude připraveno i místo pro stanové městečko. Výrobce stanů Vango zde bude
mít i několik stanů k zapůjčení zdarma.

Litoměřický hrad – svatostánek českého vinařství

Litoměřický hrad – svatostánek českého vinařství

Bývalý královský středověký hrad patří mezi nejstarší stavby Litoměřic. Byl postaven ve druhé polovině 13. století, ale přestavby se dočkal za panování Karla IV. Později byl přebudován na pivovar. Rekonstruovaný objekt však nyní patří vínu – k vidění je zde moderní expozice českého vinařství.