Úvod > Aktuality > Valentýnské menu v restauracích Czech Specials
Valentýnské menu v restauracích Czech Specials
">
Gurmánská turistika

Valentýnské menu v restauracích Czech Specials

  • Vydáno12. února 2022
I když je svátek svatého Valentýna svátkem, který v naší zemi nemá tradici, 14. únor vítají mnohé restaurace a kavárny, spolu s těmi s prodejci květin, jako den, kdy se může o něco více tržit. Vědí však ti, kteří si v restauraci zamilovaně hledí do očí, v očekávání skvostného valentýnského menu pro dva, proč se Valentýn vlastně slaví?

Podle jedné legendy byl sv. Valentin z Terni biskup, který zemřel mučednickou smrtí 14. února 269 na příkaz římského císaře Claudia II. poté, co přes zákaz oddával snoubence podle křesťanského ritu. Podle druhé legendy byl zase Valentýn prostým knězem v Římě a připisuje se mu mnoho zázraků, hlavně uzdravení.

Kam na Valentýna?
Restaurace se snaží tento den nalákat zamilované na slavnostní valentýnské menu. To by mělo obsahovat jídla lehká, jako je ryba nebo drůbež, aby pak milencům zbyla síla na vášnivou noc, která by po večeři měla následovat. Používají se také afrodiziaka, jako je pepř, bazalka, lanýže, artyčok nebo chřest.  V menu by také mělo být něco červeného nebo růžového, proto většinou najdete v dezertu jahody a maliny, nebo si připíjíte růžovým sektem.
 
Na oslavu všech zamilovaných připravili na zámku Liblice speciální welcome drink k Valentýnskému pobytu – Stawberry Champagne Coctail. Vyrobené z jedinečného Blanc de Blancs sektu Comtesse Antonie Chateau Liblice Limited, z jahodového pureé z čerstvých jahod a citronové šťávy.
 
V rámci svátku sv.Valentýna pro vás LH Hotelu Dvořák Tábor připravili romantický pobytový balíček s ubytováním v pokoji nejvyšší kategorie, luxusní 5* snídani s bohatým sortimentem, valentýnskou večeři podávanou ve stylové restauraci La Cave připravenou týmem kuchařů pod vedením šéfkuchaře Martina Pudila, privátní koupel v plátcích růží v hotelovém wellness centru a další služby. Valentýnský pobyt s romantickým valentýnským menu o šesti chodech nabízí i Zámek Zbiroh. Hotel Zlatá hvězda Litomyšl si pro vás přichystal valentýnské menu o pěti chodech, nechybí krevety ani sladká růžová tečka nakonec v podobě šlehaného mascarpone s malinami.
 
I v Brně si můžete zajít na Valentýna na výbornou večeři. V hotelu International vás v restauraci Gusto Plzeňka čeká menu o sedmi chodech zakončené jahodami se zeleným pepřem s belgickou čokoládou. Anebo prožijte víkend plný romantiky na břehu Máchova jezera v krásné přírodě a v péči hotelu Port.

Gusto Plzenka Restaurant v Brně

Gusto Plzenka Restaurant v Brně

Gusto Plzenka Restaurant vás uvítá v novém atraktivním designu, neobvyklém uspořádání, elegantním otevřeném prostoru a s netradičním pojetím české a moravské kuchyně.

Zámecká restaurace na zámku Liblice

Zámecká restaurace na zámku Liblice

Přímo v historických prostorách zámku Liblice se nachází zámecká restaurace s kapacitou 80 míst. Každého z návštěvníků jistě zaujme její pozdně barokní výzdoba s freskami, která přispívá, společně s vynikající nabídkou zámecké kuchyně, k mimořádnému kulinářskému zážitku.

Hotel Port

Hotel Port

Hotel Port leží přímo na břehu Máchova jezera v romantickém prostředí nedaleko hradu Bezděz. Hotel má vlastní parkoviště, pláž, venkovní i vnitřní bazén, vířivku, saunu, páru, bowling, restauraci s terasou a výhledem na jezero, sportovní a vodní půjčovnu.

Hotel Dvořák Tábor – cesta do středověku aneb dovolená v Táboře

Hotel Dvořák Tábor – cesta do středověku aneb dovolená v Táboře

Máte chuť poznávat se svými dětmi krásy jižních Čech a zábavnou formou je poučit o české historii? Hotel Dvořák Tábor nabízí program Dovolená pro celou rodinu aneb Cesta do středověku.

Hotel Zlatá Hvězda – harmonie v Litomyšli

Hotel Zlatá Hvězda – harmonie v Litomyšli

Litomyšl přitahuje od nepaměti jakoby magickou silou osobnosti, které mají co dát tomuto světu v hudbě, v umění, v politice. Hotel Zlatá Hvězda leží přímo v historickém centru města.

Chateau hotel Zbiroh – staňte se skutečnými šlechtici

Chateau hotel Zbiroh – staňte se skutečnými šlechtici

Chateau hotel Zbiroh nabízí svým hostům nezapomenutelné chvíle plné romantiky a historie. Komnaty navozují atmosféru jako samotný zámek, který je opředen historií napříč staletími.