Úvod > Aktuality > První republika pod peřinou: ubytování ve stylu dvacátých let

První republika pod peřinou: ubytování ve stylu dvacátých let

Vydáno 10. června 2018 Ubytování
Oblíbili jste si elegantní styl první republiky? Na portálu Kudy z nudy jsme vás už pozvali do prvorepublikových kaváren, do stylově upravených zámeckých interiérů, pravidelně vám nabízíme výstavy a další akce, připomínající letošní velké výročí. Pár tipů máme i pro ty, kteří zatouží po neobvyklém ubytování.
Před časem se otevřela Winternitzova vila na pražském Smíchově, dílo slavného architekta Adolfa Loose z let 1931 až 1932. Méně známá sestra Müllerovy vily, které se kvůli světlé barvě přezdívalo Béžová princezna, bývala domovem právnické rodiny Winternitzů. Před revolucí sloužila jako mateřská školka, nyní se proměnila v galerii. Jednu z mála, a dokonce možná jedinou, kde můžete přenocovat!
 

Zážitková noc v galerii u Winternitzů

Jak se dá sehnat bydlení na skvělé adrese ve Winternitzově vile? Snadno: po ukončení prohlídek vám personál předá klíče a vy se až do deseti ráno druhého dne stanete jejím dočasným majitelem. V hlavní hale si můžete dát večeři, prožít romantickou noc v dobově zařízené ložnici a posnídat na jedné z teras. Ubytování ve Winternitzově vile je sice jen pro dva, ale o to větší je to vzácnost.
 

První republika na Vysočině

Styl dvacátých a třicátých let vládne i v Letohrádku sv. Vojtěcha u Počátek na Vysočině. Unikátní hotel nabízí ubytování v jedenácti luxusně vybavených apartmánech a pokojích, inspirovaných známými tvářemi první republiky. Vybrat si můžete například pokoj s krásným červeným nábytkem Věry Ferbasové, prostorný pokoj laděný do pánského prvorepublikového stylu Hugo Haase, půvabný interiér s bílým malovaným nábytkem Hany Vítové, noblesní pokoj Nataši Gollové, stylový pokoj Oldřicha Nového s možností vlastního vstupu do wellness a balkonem či luxusní apartmány Svatopluka Beneše a Adiny Mandlové. Navíc vás čeká restaurace, jejíž nabídka vychází z dobových kuchařek, wellness se saunou, bylinnou parní lázní a venkovní vířivkou.
 

Luhačovické návraty

Kouzlo první republiky nabízí hned několik zařízení v lázních Luhačovice. Na nejhezčím místě lázní přímo u kolonády stojí památkově chráněný Jurkovičův dům, lázeňský hotel ve stylu lidové secese, jedno z překrásných děl architekta Dušana Jurkoviče. Interiéry vyzařují kouzlo dávných časů a tradice tu dýchá doslova ze všech koutů.

Stylové pokoje, kde budete mít pocit, že je architekt právě předal investorovi, nabízí také vila pod Lipami a romantická vila Chaloupka, která vznikla v roce 1902 přestavbou kuchyňského domu z roku 1851. Dnešní podobu Chaloupka získala při rekonstrukci v letech 1995–1997, ovšem zvenčí i zevnitř dodnes vše vypadá tak, jak to navrhl Dušan Jurkovič.

Pokud byste rádi první republiku v modernějším ražení, vychutnejte si atmosféru Boutique hotelu Radun. Ten sídlí v rekonstruované, památkově chráněné funkcionalistické vile Bohuslava Fuchse ze 30. let minulého století. Dokonce se můžete vypravit na prohlídku vedenou samotným majitelem, který vás nechá nahlédnout nejenom do historie hotelu, ale především do znovuvzkříšení jeho poničené krásy.
 

První republika zámecká a kavárenská

Restaurace a pension Babiččina zahrada v Průhonicích

Restaurace a pension Babiččina zahrada v Průhonicích

Babiččina zahrada je restaurace v kouzelném prostředí a fantastickou českou prvorepublikovou kuchyní. Nabízí také ubytování ve stylovém pensionu a pořádání firemních i soukromých akcí.

Letohrádek svatý Vojtěch – prvorepublikový hotýlek

Letohrádek svatý Vojtěch – prvorepublikový hotýlek

Letohrádek svatý Vojtěch nabízí ubytování jako za starých časů. Ideální místo pro náročné hosty přesně jako za první republiky - včetně komorníků a služebných. Apartmány jsou pojmenovány po slavných prvorepublikových hercích a herečkách.

Penzion Vila Jasmína Třeboň

Penzion Vila Jasmína Třeboň

Toužíte po odpočinku v příjemném prostředí? Najdete jej ve Vile Jasmíně v Třeboni! Odpočiňte si ve stylových apartmánech s vlastní kuchyní a sociálním zařízením. Je 5 minut od centra, má zahradu s hřištěm a mnoho služeb zdarma! Vilu Jasmínu si zamilují rodiny, jednotlivci, turisté i cyklisté!

Ubytování v Penzion U Hrádku ve Znojmě

Ubytování v Penzion U Hrádku ve Znojmě

Penzion U Hrádku nabízí přívětivé a přátelské prostředí moderního rodinného penzionu se službami kvalitního hotelu.

Vila Prachovka v Prachovských skalách

Vila Prachovka v Prachovských skalách

Příjemné a pohodlné ubytování v prvorepublikové vile s úžasnou dobovou atmosférou v samém srdci Prachovských skal. Vila Prachovka se nachází téměř mezi skalami přímo pod známou skalní vyhlídkou Šikmá věž.

Lázeňský dům a hotel Jestřábí v Luhačovicích

Lázeňský dům a hotel Jestřábí v Luhačovicích

Lázeňský Garni hotel Jestřábí je typickou ukázkou architektury Dušana Jurkoviče. Je jedním z hotelů, v kterém můžete strávit pobyt v lázních Luhačovice.

Lázeňský hotel Jurkovičův dům v Luhačovicích

Lázeňský hotel Jurkovičův dům v Luhačovicích

V samém srdci lázní Luhačovice se nachází národní památka a dominanta města - Jurkovičův dům. Původní mlýn v roce 1902 přestavěl známý architekt Dušan Jurkovič na lázeňský dům s ubytováním a balneoprovozem.

Poutní domy na Svatém Hostýně

Poutní domy na Svatém Hostýně

Pro ubytování poutníků a turistů na Svatém Hostýně jsou k dispozici tři poutní domy. Slouží jednak pro exercicie, které pořádá duchovní správa, farnosti a různá společenství a také pro individuální a rodinnou rekreaci, pro hromadné zájezdy, pro školy v přírodě a konají se zde i odborné semináře.

Vila Chaloupka v Luhačovicích

Vila Chaloupka v Luhačovicích

Reprezentativní lázeňská vila Chaloupka leží v centru lázní Luhačovice, v příjemném prostředí parku, v blízkosti kolonády a lázeňských zařízení.

Zámek Nové Město nad Metují - autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Zámek Nové Město nad Metují - autentické interiéry ve stylu secese i art deco

Součástí městské památkové rezervace v Novém Městě nad Metují je novoměstský zámek. Byl založen v roce 1501 Janem Černčickým z Kácova. Zámek je otevřen celoročně a nabízí i romantické ubytování.

Vila Valaška v Luhačovicích

Vila Valaška v Luhačovicích

Luxury Spa & Wellness Vila Valaška Luhačovice je určena pro nejnáročnější lázeňské hosty, zamilované páry a milovníky kvalitní gastronomie upřednostňující luxusní ubytování, individuální přístup a exkluzivní služby.

Ubytování v pražské Loosově vile Winternitz

Ubytování v pražské Loosově vile Winternitz

Chcete se stát na jednu noc majiteli vily od Adolfa Loose? Ve vile Winternitz na pražském Smíchově můžete tento pocit zažít. Kromě zajímavých prohlídek nabízí majitelé také možnost přenocování v unikátním Loosově objektu.

Winternitzova vila od Adolfa Loose na pražském Smíchově

Winternitzova vila od Adolfa Loose na pražském Smíchově

Winternitzova vila slavného funkcionalistického architekta Adolfa Loose na Smíchově se otevírá veřejnosti jako galerie. Stavitelem vily byl právník Josef Winternitz, který si život v půvabném domě dlouho neužil. Spolu s dalšími členy rodiny za 2. světové války zahynul v koncentračním táboře.

Bartoňova útulna v Pekle - restaurace a ubytování ve stylové chatě

Bartoňova útulna v Pekle - restaurace a ubytování ve stylové chatě

Bartoňova útulna se nachází v romantickém údolí Peklo nedaleko Nového Města nad Metují.