Úvod > Aktuality > První prázdninový víkend bude v Zoo Praha věnován Severní Americe

První prázdninový víkend bude v Zoo Praha věnován Severní Americe

Vydáno 6. července 2018 Příroda
Prázdniny začínají v pražské zoo indiánským létem plným zajímavých vystoupení, ukázek a hlavně setkání se severoamerickými druhy zvířat. U expozice bizonů jsou na sobotní odpoledne naplánována indiánská vystoupení s ukázkami původních tanců a her.
BizonZajímá vás, jak žili indiáni různých kmenů a jak žijí dnes? Chtěli byste si zkusit zahrát tradiční indiánské hry? Pak se o víkendu vydejte do Zoo Praha na Indiánské léto. Můžete tu putovat po stopách bohaté kultury indiánů Severní Ameriky. U expozice bizonů jsou na sobotní odpoledne naplánována indiánská vystoupení s ukázkami původních tanců a her.

Po oba víkendové dny pak bude na stejném místě otevřena výtvarná dílna, v níž si děti i rodiče mohou vyrobit čelenky a další zajímavé předměty s indiánskou tematikou. Především se ale všichni budou moci blíže seznámit se severoamerickými zvířaty, jako jsou například bizoni, vydry severoamerické, lední medvědi, urzoni, svišti lesní nebo korálovky.

V sobotu i v neděli máte možnost se seznámit se severoamerickými zvířaty během komentovaných setkání. V 10:30 to budou bizoni, ve 12:00 korálovky (u expozice bizonů), na 13. hodinu jsou připravení losi, od 13:30 se na vás těší vydry, ve 14:00 lední medvědi a ve 14:30 urzoni a svišti lesní.
Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Vyhlídková cesta Zakázanka v pražské Zoo

Stezka nad pražskou Zoo vede od voliéry dravců po rozhlednu Obora. Cestou vás uchvátí netradiční výhledy na Prahu, zajímavá je také geologická expozice přibližující zajímavé prostředí, kterým stezka prochází.

Pravidelná lodní linka do zoologické zahrady a zpět

Pravidelná lodní linka do zoologické zahrady a zpět

Udělejte radost sobě i dětem a vychutnejte si volný den naplno. Na palubě lodi můžete rozebrat zážitky ze ZOO a zároveň se pokochat netradičním pohledem na Prahu. Cesta přes celé město ještě nikdy nebyla tak pohodlná a příjemná.

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoo Praha - pátá nejlepší zoo na světě

Zoologická zahrada hl. města Prahy se nachází v krásném, členitém terénu Trojské kotliny. Otevřeno má denně (včetně víkendů a svátků) od 9 hodin. Najdete zde 10 pavilonů, 150 expozic, 2 restaurace, 7 občerstvení, lanovou dráhu, vláček i další atrakce pro děti i dospělé.