!

Upozornění: Redakce prosí všechny zájemce o akce a aktivity, aby se před jejich návštěvou informovali u organizátora, zda a kdy probíhají vzhledem k opatřením přijatým vládou ČR k nákaze Covid-19. Omlouváme se, že informace o otevíracích dobách a termínech konání uvedených na webu Kudyznudy.cz nemusí být vždy aktuální.

Úvod > Aktuality > Papouščí zoo v Bošovicích v neděli zahajuje novou sezónu

Papouščí zoo v Bošovicích v neděli zahajuje novou sezónu

Vydáno 27. února 2020 Příroda
Ojedinělou expozici nabízí Bošovice na Vyškovsku. Najdete zde první papouščí zoologickou zahradu v České republice. Zoo po zimě otevírá už v neděli 1. března 2020. Otevřeno bude až do poloviny listopadu, každý den od 10:00 do 17:00 hodin.
Papouščí zoo tvoří nyní  80 prostorných voliér, další jsou ve výstavbě. k vidění je asi 200 dospělých opeřenců ve více než 50 druzích. Převážnou část tvoří jihoameričtí papoušci, jsou tu však také papoušci z Afriky či Austrálie. V zoologické zahradě uvidíte kolekci arating, amazonků, dále pak ary, amazoňany, kakaduy a africké druhy papoušků – papoušky šedé žaky, senegalské a další druhy.

Součástí bezbariérového areálu je park s množstvím zeleně, oddechová zóna pro návštěvníky včetně tzv. „pozorovatelny“, což je altán s posezením k nerušenému pozorování papoušků.

kakaduJednou z hlavních činností papouščí zoo je osvěta - ekologická výchova a ochranářství. Po prohlídce pavilonu s papoušky tak můžete navštívit Centrum ekologické výchovy, kde se dozvíte spousty informací, které s touto problematikou souvisí a dále se můžete podrobněji seznámit s chovem papoušků v zajetí, ale i s životem v jejich domovině a s jejich ochranou.

Do Papouščí zoologické zahrady můžete zavítat od 1. března 2020 každý den od 10 do 17 hodin. Vstupné stojí 120 korun, snioři a studenti zaplatí 100 Kč a děti do 15let 60 Kč.
Papouščí zoologická zahrada Bošovice

Papouščí zoologická zahrada Bošovice

Zařízení jediné svého druhu v České republice najdete v Bošovicích na Vyškovsku. Jedná se o první papouščí zoo. Na návštěvníky tu čeká více než sto voliér s exotickými ptáky, rozmístěných na pěti stech metrech čtverečních. Prohlédnete si i nejohroženější druhy papoušků.