!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > První novinky českých skiareálů pro zimní sezónu 2020/21
První novinky českých skiareálů pro zimní sezónu 2020/21
"> "> "> ">
Zimní sporty

První novinky českých skiareálů pro zimní sezónu 2020/21

Vydáno 7. října 2020
Začátek října obvykle využívají lyžařská střediska k vyhlášení novinek, které si připravila pro lyžaře na novou sezónu. Letos, kdy se vše podřizuje zvláštnímu režimu souvisejícímu s pandemií koronaviru, nebudou nové projekty takového rozsahu jako v minulých letech, přesto se zimní návštěvníci našich hor mohou těšit na zajímavé projekty některých horských středisek.
LyžařNapříklad na Kralickém Sněžníku pokračuje podle plánu výstavba nové lanové dráhy. Jedná se o sedačkovou lanovku Stříbrnice – Štvanice ve Ski areálu Kraličák u Starého města pod Sněžníkem. Zde bude nahrazena stávající 2sedačková lanovka novou lanovou dráhou z Itálie, D-Line Doppelmayr Garaventa, která bude vůbec první svého druhu v Česku. Vyhřívané, ergonomicky tvarované sedačky nabídkou lyžařům nový rozměr komfortu, který doplní wifi připojení v každé sedačce. Přepraví až 2500 pasažérů za hodinu, na což navazuje i rozšíření sjezdovek – letošní zimu mohou lyžaři využít 10,5 km sjezdovek bez přejezdů – ze Sušiny až do Stříbrnic. A navíc nástupní a výstupní stanice budou architektonicky propojené s budovami zázemí pod lanovkou. První drážní zkoušky lanové dráhy jsou naplánovány na 16. listopadu 2020 a spuštění pro lyžaře na konci roku 2020.

skiareál Dolní MoravaPráce probíhají také v horském resortu Dolní Morava, kde se letos mohou návštěvníci těšit na nové osvětlení vybraných částí sjezdovek. Lyžaři tak budou mít možnost večerního lyžování a na své si přijdou i milovníci jízdy na saních, sáňkařská dráha bude rovněž osvětlena. Středisko posílilo i technologie zasněžování a mimo to došlo k rozšíření spojovací tratě mezi oběma částmi areálu. Vznikly tak čtyři sjezdovky dlouhé 2,5 až 3 km.
 
Skiareál Lipno letos sází na znovu otevření sjezdovky a lanovky Lipenská. Minulý rok kvůli nepřízni počasí na slavnostní otevření nové trati bohužel nedošlo, letošní zima to snad jihočeským lyžařům vynahradí. Novinkou na Lipně budou také větší a modernější prostory půjčovny Intersport rent.
 
Ski areál MonínecLyžařský areál Monínec začíná pomalu zasněžovat. Může si to dovolit i v plusových teplotách, neboť jako jediné středisko zimních sportů vlastní systém umělého zasněžování Snowfactory, který dokáže vyrobit sníh i při teplotách nad nulou. Sjezdovky na Monínci se začnou pokrývat umělým sněhem už od 12. října. Tak mohou lyžařům garantovat lyžování už v polovině listopadu – letošní start sezóny je totiž naplánován na 15. 11. 2020, kdy proběhne večerní lyžování.
 

Winter Classic ve Špindlerově Mlýně

winter classicOd 10. do 12. prosince se uskuteční série zápasů pod širým nebem, pořadatelská agentura Eniva připravuje Winter Classic v netradičním horském prostředí, ve Špindlerově Mlýně. K vidění bude duel juniorských týmů, jeden zápas Chance ligy, jedno utkání Tipsport extraligy, souboj českých a slovenských hokejových legend a síly navzájem změří i reprezentační výběry Česka a Slovenska v para hokeji. A chybět nebude ani utkání českých a slovenských hokejových legend.

Na české straně by měli na led vyjet třeba Jiří Šlégr, Martin Ručínský, Ondřej Pavelec a Martin Straka, v sestavě slovenské ekipy se objevují jména jako Ľubomír Višňovský, Žigmund Pálffy, Peter Bondra nebo Richard Lintner. Jaromír Jágr plánuje nastoupit jako hráč s Rytíři Kladno. Ceny denních vstupenek začínají na 990 Kč.
 

Skipasy letos mírně podraží

SkiCeny skipasů se letos zvýší v průměru o 3 procenta, ostatní služby by měly zůstat stejné jako v minulých letech. Některá střediska zavedla pohyblivé ceny skipasů, které se odvíjí od toho, kdy si lyžaři skipas pořídí. Obecně platí pravidlo, že čím dřív je lístek zakoupen, tím nižší je jeho cena a naopak.

Takový systém využívá například Skiareál Špindlerův Mlýn, Ski areál Monínec a od letoška i Horský resort Dolní Morava.
Winter Classic ve Špindlerově Mlýně

10.12.
12.12.
Winter Classic ve Špindlerově Mlýně

Hokejový víkend ve Špindlerově Mlýně přinese bohatou nadílku soubojů na ledě: duel juniorských týmů, zápas Chance ligy, utkání Tipsport ELH, souboj českých a slovenských hokejových legend i reprezentačních výběrů v para hokeji.

Areál Monínec - zahájení lyžařské sezony 2020/2021

15.11.
Areál Monínec - zahájení lyžařské sezony 2020/2021

Areál Monínec bude i letos jedním z prvních lyžařských středisek, které spustí zimní sezónu. Lyžaři si zde budou moci poprvé zajezdit již v neděli 15. listopadu. Čtvrtou zimu po sobě se bude využívat technologie zasněžování Snowfactory.

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Skiareál Dolní Morava – 8 sjezdovek všech stupňů obtížnosti

Lyžařský areál Dolní Morava leží v údolí obce Dolní Morava nedaleko od vrcholu Králického Sněžníku (1 424 m n. m.). Zdejší sjezdové tratě patří k tomu nejlepšímu, co může lyžař v České republice najít. Obsluhovány jsou 2 lanovkami a 3 vleky.

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno - nejpohodlnější rodinné lyžování v Čechách

Skiareál Lipno je moderní, pětihvězdičkové lyžařské středisko zaměřené především na rodiny s dětmi, začátečníky a školní lyžařské kurzy. Skiareál nabízí bezpečné a kvalitně zasněžené sjezdovky o celkové délce 11,6 km. Pohodlnou přepravu zajišťují tři čtyřsedačkové lanovky.

Skiareál Špindlerův Mlýn - sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn - sjezdovky i běžky v Krkonoších

Skiareál Špindlerův Mlýn provozuje 5 lanových drah a 11 lyžařských vleků ve Špindlerově Mlýně a na Horních Mísečkách, celkem 25 km sjezdových tratí, z kterých je 95% technicky zasněžováno. K dispozici jsou 3 snowparky a U rampa, 2 dětské parky a 85 km běžeckých tratí.

Areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Areál Monínec - celoroční sportovní ráj a skvělé lyžování nedaleko Prahy

Středisko uprostřed Čech v oblasti zvané Česká Sibiř je vybaveno nejmodernější technologií. Z Prahy je vzdálen pouhých 80 kilometrů a nabízí návštěvníkům dvě červeno modré sjezdovky s celkovou délkou 1 800 metrů i snowtubing. V létě se nabízí mnoho aktivit: lanový park, golf, koupaliště a další.

Ski areál Králičák v Hynčicích

Ski areál Králičák v Hynčicích

Horské středisko Hynčice pod Sušinou se nachází v masivu Králického Sněžníku. Najdete zde 10 sjezdovek pro všechny výkonnostní kategorie lyžařů a snowbordistů v celkové délce 7,6 km. Ski Areál Kraličák vznikl propojením Skiareálu Hynčice pod Sušinou a Stříbrnice.