Úvod > Aktuality > Kulinářské setkání ve Velkých Popovicích: Přijeďte v sobotu na Klobáskofest!
Kulinářské setkání ve Velkých Popovicích: Přijeďte v sobotu na Klobáskofest!
"> "> První ceský Klobáskofest se uskutecní ve Velkých Popovicích "> Klobáskofest se koná v sobotu od 10 do 17 hodin "> Ochutnávat se budou klobásky a regionální speciality
Gurmánská turistika

Kulinářské setkání ve Velkých Popovicích: Přijeďte v sobotu na Klobáskofest!

  • Vydáno13. září 2021
Zpříjemněte si babí léto sobotním výletem za zábavou, poznáním, delikátními chutěmi a lákavými vůněmi. V malebném pivovaru Velké Popovice nedaleko Prahy se 18. září 2021 koná tradiční Klobáskofest. Zváni jsou všichni milovníci dobrého piva, jídla a tradičních řemesel. Klobáskofest v areálu pivovarského parku nabídne ochutnávku regionálních klobáskových specialit s tradiční soutěží O nejlepší klobásku, k mání bude spoustu dalších dobrot, čerstvé pivo Velkopopovický Kozel přímo od zdroje. Připraveny jsou také ukázky práce bednářů pivovaru a kovářů.

V sobotu 18. září 2021 můžete v Pivovarském parku zažít celodenní ochutnávku klobáskových specialitKlobáskofest, se soutěží o nejlepší klobásku.

Čeká na vás strom Klobáskovník, přehlídka regionálních řemesel s ukázkou výroby, hudební program a tradičně prohlídky do pivovaru s Kozlím obchůdkem.

pivovaru Velké Popovice si můžete projít prohlídkovou trasu a nahlédnout tak pod pokličku velkopopovických sládků při výrobě Velkopopovického Kozla. Exkurze do pivovaru je spojena s ochutnávkou piva na původní varně z roku 1928. Prohlídková trasa s příznačným názvem „Po stopách Kozla“ vás provede unikátním tunelem vedoucím z ležáckých sklepů přímo na stáčírnu.

Klobáskofest bude zároveň poslední letošní příležitostí vychutnat si jízdu vláčkem Kozel expres – speciálním motorákem z řady 810 v retro nátěru z 80. let, který vyjíždí v 10:16 hodin z pražského Hlavního nádraží a odveze vás přímo do pivovaru. Jednosměrné jízdné činí 100 Kč. Během dne bude vláček pendlovat mezi zastávkami Strančice – Velké Popovice

Naučná stezka Krajinou barona Ringhoffera

Naučná stezka Krajinou barona Ringhoffera

Naučná stezka Krajinou barona Ringhoffera připomíná významného průmyslníka 19. století, který měl dominantní vliv na kulturu krajiny Velkopopovicka a Kamenicka. Stezka vede z Mirošovic do Kamenice a měří dvacet kilometrů.

Kozlí výprava do pivovaru Velké Popovice – kompletní prohlídka s ochutnávkou a posezením

Kozlí výprava do pivovaru Velké Popovice – kompletní prohlídka s ochutnávkou a posezením

Vypravte se s kamarády na Kozlí výpravu do Velkých Popovic! Seznámíte se s historií pivovaru, poznáte, jak se vaří pivo, a ochutnáte nefiltrovaného Kozla přímo v ležáckých sklepech.

Kozlova škola čepování

Kozlova škola čepování

Skupinám od 10 osob nabízí pivovar tříhodinový zážitkový program Kozlova škola čepování piva nebo pětihodinový program Kozlí výprava do pivovaru.

Ladův kraj – pohádkový region

Ladův kraj – pohádkový region

V Ladově kraji vznikla celá řada dobře značených naučných stezek a cyklistických tras, které tvoří 150km síť. Každý návštěvník si může zvolit různě náročnou trasu nebo zvolit některý z doporučených okruhů (Hrusický, Voděradské Bučiny, Velkopopovicko a Kamenicko).

Pivovar Velké Popovice – prohlídky s ochutnávkou

Pivovar Velké Popovice – prohlídky s ochutnávkou

Seznamte se na vlastní oči s Pivovarem Velké Popovice. Nahlédněte pod pokličku velkopopovických sládků při výrobě piva Velkopopovický Kozel. Zúčastněte se exkurze do pivovaru spojené s ochutnávkou piva na původní varně z roku 1928.

Další aktuality