!

Upozornění: Vzhledem k aktuálním vládním opatřením jsou akce a provoz turistických cílů výrazně omezeny. Doporučujeme před vlastní návštěvou ověření u organizátora.

Úvod > Aktuality > Adventní slavnosti prožijte na zámku Nelahozeves
Adventní slavnosti prožijte na zámku Nelahozeves
"> "> "> Neco teplého prijde vhod na akci Advent na zámku Nelahozeves "> Advent na zámku Nelahozeves "> Advent si užijete na zámku Nelahozeves
Kultura

Adventní slavnosti prožijte na zámku Nelahozeves

Vydáno 18. listopadu 2019
O víkendu 22. a 24. listopadu 2019 na zámku Nelahozeves proběhne další ročník tradičních Adventních slavností. Na nejmenší návštěvníky čekají řemeslné dílničky, na kterých si budou moci vyzkoušet svoji zručnost, a celá řada zábavných divadelních představení. Nebude chybět ani mezi návštěvníky velmi oblíbený živý betlém - před zámkem budou stát jesličky s živými zvířátky.

Advent na zámku Nelahozeves

Také letos se můžete těšit na příjemnou předvánoční atmosféru a zajímavý program. Neodmyslitelnou součástí adventních slavností jsou stánky s řemeslnými výrobky, kde si budete moci vybrat výrobky z tradiční keramiky, skla, vánoční ozdoby a dekorace i další originální výrobky.

Poprvé v historii tohoto festivalu začnou slavnosti již v pátek 22. listopadu ve 13:00 a pokračovat budou již tradičně v sobotu a neděli, kdy bude zámecká brána otevřena od 10:00 do 17:00. V sobotu v 16:30 proběhne na zámeckém nádvoří slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Příjemnou předvánoční atmosféru navodí bohatý program plný aktivit a zábavy, který jsme na tento listopadový víkend přichystali pro návštěvníky všech věkových kategorií.

V rámci vánočních trhů se představí celá řada řemeslníků, kteří návštěvníkům připomenou tradiční řemesla. Na nejmenší návštěvníky čekají řemeslné dílničky, na kterých si budou moci vyzkoušet svoji zručnost, a celá řada zábavných divadelních představení. V Andělské poštovně budou moci děti napsat přání Ježíškovi, potkají zde neposedného čertíka a další již dávno zapomenuté adventní postavy. Milovníky vánoční hudby potěší troubené či zpívané koledy a vystoupení skotských dudáků.
 

Prohlédněte si i zámecké expozice

Nenechte si ujít také prohlídku zámecké expozice, s názvem „Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů“.Občerstvení bude převážně zajištěno zámeckým cateringem. Těšit se můžete jak na lobkowiczké pivo, tak i na prodej a ochutnávky vín z Lobkowiczkého zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem.

Přijďte o víkendu na zámek Nelahozeves nabudit se na předvánoční atmosféru, nakoupit si pod stromeček, ochutnat různé speciality.
Adventní slavnosti na zámku Nelahozeves - online

13.12.
Adventní slavnosti na zámku Nelahozeves - online

V bláznivém roce 2020 není nic tak, jak jsme zvyklí. Kvůli koronavirovým opatřením jsme museli zrušit tradiční adventní trhy, ale protože co by to bylo za Vánoce bez adventu, připravili jsme pro vás jeho oslavu virtuálně!

Zámek Nelahozeves

Zámek Nelahozeves

Renesanční zámek Nelahozeves, rodné místo hudebního skladatele Antonína Dvořáka, se těší oblíbenosti a hojné návštěvnosti. Mezi jeho největší lákadla patří expozice představující životní styl vlivné šlechtické rodiny v Čechách v 19. století.

Dvořákova stezka - tudy z rodné Nelahozevsi chodíval Antonín Dvořák k příbuzným do Kralup

Dvořákova stezka - tudy z rodné Nelahozevsi chodíval Antonín Dvořák k příbuzným do Kralup

V Nelahozevsi u Prahy se narodil Antonín Dvořák. Návštěvníky, kteří se sem přijedou podívat na jeho rodný dům a renesanční zámek, zaujme také zdejší „Dvořákova stezka“ zaměřená na geologii, paleontologii, ekologii, historii a ochranu přírody.