Úvod > Aktuality > Adventní slavnosti prožijte na zámku Nelahozeves

Adventní slavnosti prožijte na zámku Nelahozeves

Vydáno 19. listopadu 2018 Kultura
O víkendu 24. a 25. listopadu 2018 na zámku Nelahozeves proběhne další ročník tradičních Adventních slavností. Nejmladší se mohou opět těšit na kejklíře, divadélko a oblíbené řemeslné dílny – zdobení perníčků, výrobu vánočních ozdob a svíček, malování na dřevo i keramiku, pletení z pedigu, navlékání korálků, vyfukování skleněných kuliček, a další. Před zámkem budou jesličky s živými zvířátky.

Advent na zámku Nelahozeves

Také letos se můžete těšit na příjemnou předvánoční atmosféru a zajímavý program. Neodmyslitelnou součástí adventních slavností jsou stánky s řemeslnými výrobky, kde si budete moci vybrat výrobky z tradiční keramiky, skla, vánoční ozdoby a dekorace i další originální výrobky. Připraven je i doprovodný program v podobě pohádek, vánočního vystoupení, zpívání koled a kejklířská vystoupení.  V zámeckém sklepení si budete moci zatančit a popět s oblíbenou cimbálkou. Dále se můžete těšit na jízdy na koních, jesličky se zvířátky. Ochutnáte Lobkowiczká vína a jiné delikatesy.

Vzhledem ke zvyšujícímu se počtu návštěvníků budou stánky a program rozšířeny opět i před samotný zámek Nelahozeves. Nenechte si ujít také prohlídku zámecké expozice, s názvem „Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů“.

Občerstvení bude převážně zajištěno zámeckým cateringem. Těšit se můžete jak na lobkowiczké pivo, tak i na prodej a ochutnávky vín z Lobkowiczkého zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem.

Přijďte o víkendu na zámek Nelahozeves nabudit se na předvánoční atmosféru, nakoupit si pod stromeček, ochutnat různé speciality.
Adventní slavnosti na zámku Nelahozeves

Adventní slavnosti na zámku Nelahozeves

Zámek Nelahozeves vás zve na tradiční adventní slavnosti.

Dvořákova stezka - tudy z rodné Nelahozevsi chodíval Antonín Dvořák k příbuzným do Kralup

Dvořákova stezka - tudy z rodné Nelahozevsi chodíval Antonín Dvořák k příbuzným do Kralup

V Nelahozevsi u Prahy se narodil Antonín Dvořák. Návštěvníky, kteří se sem přijedou podívat na jeho rodný dům a renesanční zámek, zaujme také zdejší „Dvořákova stezka“ zaměřená na geologii, paleontologii, ekologii, historii a ochranu přírody.

Zámek Nelahozeves

Zámek Nelahozeves

Renesanční zámek Nelahozeves, rodné místo hudebního skladatele Antonína Dvořáka, se těší oblíbenosti a hojné návštěvnosti. Mezi jeho největší lákadla patří expozice představující životní styl vlivné šlechtické rodiny v Čechách v 19. století.