Úvod > Aktuality > Adventní slavnosti prožijte na zámku Nelahozeves
Adventní slavnosti prožijte na zámku Nelahozeves
"> "> "> Neco teplého prijde vhod na akci Advent na zámku Nelahozeves "> Advent na zámku Nelahozeves "> Advent si užijete na zámku Nelahozeves
Kultura

Adventní slavnosti prožijte na zámku Nelahozeves

  • Vydáno18. listopadu 2019
O víkendu 22. a 24. listopadu 2019 na zámku Nelahozeves proběhne další ročník tradičních Adventních slavností. Na nejmenší návštěvníky čekají řemeslné dílničky, na kterých si budou moci vyzkoušet svoji zručnost, a celá řada zábavných divadelních představení. Nebude chybět ani mezi návštěvníky velmi oblíbený živý betlém – před zámkem budou stát jesličky s živými zvířátky.

Advent na zámku Nelahozeves

Také letos se můžete těšit na příjemnou předvánoční atmosféru a zajímavý program. Neodmyslitelnou součástí adventních slavností jsou stánky s řemeslnými výrobky, kde si budete moci vybrat výrobky z tradiční keramiky, skla, vánoční ozdoby a dekorace i další originální výrobky.

Poprvé v historii tohoto festivalu začnou slavnosti již v pátek 22. listopadu ve 13:00 a pokračovat budou již tradičně v sobotu a neděli, kdy bude zámecká brána otevřena od 10:00 do 17:00. V sobotu v 16:30 proběhne na zámeckém nádvoří slavnostní rozsvícení vánočního stromu. Příjemnou předvánoční atmosféru navodí bohatý program plný aktivit a zábavy, který jsme na tento listopadový víkend přichystali pro návštěvníky všech věkových kategorií.

V rámci vánočních trhů se představí celá řada řemeslníků, kteří návštěvníkům připomenou tradiční řemesla. Na nejmenší návštěvníky čekají řemeslné dílničky, na kterých si budou moci vyzkoušet svoji zručnost, a celá řada zábavných divadelních představení. V Andělské poštovně budou moci děti napsat přání Ježíškovi, potkají zde neposedného čertíka a další již dávno zapomenuté adventní postavy. Milovníky vánoční hudby potěší troubené či zpívané koledy a vystoupení skotských dudáků.
 

Prohlédněte si i zámecké expozice

Nenechte si ujít také prohlídku zámecké expozice, s názvem „Pohled do šlechtického interiéru rodiny Lobkowiczů“.Občerstvení bude převážně zajištěno zámeckým cateringem. Těšit se můžete jak na lobkowiczké pivo, tak i na prodej a ochutnávky vín z Lobkowiczkého zámeckého vinařství v Roudnici nad Labem.

Přijďte o víkendu na zámek Nelahozeves nabudit se na předvánoční atmosféru, nakoupit si pod stromeček, ochutnat různé speciality.
Zámek Nelahozeves

Zámek Nelahozeves

Zámek Nelahozeves je jednou z nejkrásnějších renesančních staveb v Čechách. Leží ve stejnojmenné obci asi 35 km severně od Prahy na levém břehu řeky Vltavy. Pod zámkem se nachází rodný dům hudebního skladatele Antonína Dvořáka.

Dvořákova cesta – tudy z rodné Nelahozevsi chodíval Antonín Dvořák k příbuzným do Kralup

Dvořákova cesta – tudy z rodné Nelahozevsi chodíval Antonín Dvořák k příbuzným do Kralup

V Nelahozevsi u Prahy se narodil Antonín Dvořák. Návštěvníky, kteří se sem přijedou podívat na jeho rodný dům a renesanční zámek, zaujme také zdejší „Dvořákova stezka“ zaměřená na geologii, paleontologii, ekologii, historii a ochranu přírody.

Další aktuality