Úvod > Aktuality > Průmyslové muzeum v Mladějově letos nabídne rozšířené expozice
Průmyslové muzeum v Mladějově letos nabídne rozšířené expozice
"> "> ">
Kultura

Průmyslové muzeum v Mladějově letos nabídne rozšířené expozice

  • Vydáno27. ledna 2016
Technický skanzen v Mladějově chystá na letošní sezonu rozšíření expozic. Nyní probíhají závěrečné práce na expozici silničních vozidel. Zároveň se buduje i menší stálá výstava hornictví, vztahující se k historii bývalého šamotového závodu. Obě expozice by muzeum rádo otevřelo již k zahájení sezóny.
Muzeum MladějovExpozice silničních vozidel bude v mladějovském muzeu rozšířena o nové přírůstky historických traktorů a motocyklů československé výroby. Celkem zatím muzeum vystavuje 297 exponátů včetně například zemědělské a stavební techniky.
 
Pro expozici hornictví, která se vztahuje k historii bývalého místního šamotového závodu, bude vyhrazena jedna menší místnost. Uvidíte tam horniny Hřebečského vrchu, které se těžily a nacházely pod zemí, důlní kahany, lampy či staré důlní mapy. Expozici oživí také postava horníka v dobovém obleku.
 
Změny čekají i historickou úzkokolejku, která zatím jezdí z Mladějova do zastávky Josefka. Letos by se měl opravovat další její úsek.
Mladějovská úzkokolejka a průmyslové muzeum Mladějov

Mladějovská úzkokolejka a průmyslové muzeum Mladějov

Průmyslové muzeum v Mladějově na Moravě se postupně mění z bývalého šamotového závodu zpracujícího žáruvzdorný jíl na unikátní technický skanzen.

Další aktuality