Úvod > Aktuality > Zámek Loučeň zve na Velikonoce u Thurn-Taxisů
Zámek Loučeň zve na Velikonoce u Thurn-Taxisů
"> "> "> "> "> ">
Památky

Zámek Loučeň zve na Velikonoce u Thurn-Taxisů

  • Vydáno2. dubna 2022
Kněžna Marie strávila zimu na italském zámku Duino a vrací se oslavit svátky jara na Loučeň. Jako milovnice dětí a pohádek připravuje pro svá vnoučata i všechny děti z okolí velikonoční oslavy – první jarní slavnosti v této sezóně. Přijďte si i vy užít velikonoční prohlídky, které probíhají každý den od 2. dubna do 24. dubna 2022.
velikonoce zámek loučeňJiž tradičně je zámek Loučeň otevřen celoročně, ale tím opravdovým zahájením nové sezóny jsou až Velikonoce. Velikonočním prohlídkám se letos budou na zámku věnovat celý měsíc. Některý z členů knížecí rodiny vás osobně provede slavnostně vyzdobeným zámkem a seznámí vás s tím, jak slavila jarní svátky knížecí rodina i lidé v podzámčí. Dozvíte se, jaké překvapení kněžna Marie Thurn Taxisová chystala svým vnoučatům.

U knížete Alexandra zase musíme zmínit jeho zálibu v ženách – o Velikonocích tedy neopomněl zajít s pomlázkou nejen za každou ženou a dívkou na zámku, ale zavítal i do zámeckého okolí. A malí princové a princezny spolu s dětmi z vesnice hltali velikonoční pohádkové příběhy o otvírání pokladů, a pak v probouzejícím se Svatojiřském lese hledali skřítky Šejtny, vodníky, víly, hejkala a další mýtické postavy.

velikonoce loučeňVelikonoční prohlídky probíhají každý den od 2. dubna do 24. dubna 2022. Ve všední dny se konají  vždy ve 12:00, 14:00 a 16:00 hodin. O víkendech a velikonočních prázdninách pak každou hodinu od 11:00 do 16:00 hod. Dětské velikonoční prohlídky se konají vždy o víkendech a velikonočních prázdninách ve 12:00 a 14:00 hodin. Zámecký areál s anglickým parkem, unikátním labyrintáriem se dvanácti labyrinty a bludišti a dětským lanovým parkem je ozevřen denně od 10:00 do 17:00 hodin, v sobotu dokonce až do 20:00 hodin.
Piknik v zámeckém parku na Loučeni

Piknik v zámeckém parku na Loučeni

Máte smysl pro romantiku? Pak pocit prázdného žaludku nezaháněje jen tak obyčejným způsobem. Objednejte si piknikový koš v zámeckém parku na Loučeni!

Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Zámecký hotel Maxmilián – romantika zámecké noci na zámku Loučeň

Noc na zámku je snem mnoha romantických duší. Splňte si ho na Zámku Loučeň. Zaručený způsob, jak potěšit svého partnera: romantika zámecké noci v zámeckém hotelu Maxmilián, zámeckém apartmánu nebo Domečku knížete Alexandra.

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – zámek, kde to žije

Zámek Loučeň – romantický zámek s rozlehlým parkem, labyrintáriem a celou řadou dalších zajímavostí. Expozice české větve rodiny Thurn-Taxis a života na zámku na přelomu 19. a 20. století. Dozvíte se tak nikoli suchá fakta, ale příběh života na zámku zhruba před sto lety.

Další aktuality

25.9.
2022
Objevujte královská města Čech

Objevujte královská města Čech

Středočeský kraj | Památky
22.9.
2022
Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Stromem roku 2022 je Uranová hruška z Drásova

Středočeský kraj | Příroda
21.9.
2022
Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Za vínem se vydejte tento víkend na Karlštejn

Středočeský kraj | Gurmánská turistika