Úvod > Aktuality > Prožijte svou Noc na Karlštejně

Prožijte svou Noc na Karlštejně

Vydáno 29. srpna 2019 Zážitky
Nenechte si ujít a přijďte si prožít jedinečnou a neopakovatelnou večerní a noční atmosféru. Hrad Karlštejn bude 31. srpna 2019 otevřen pro všechny zájemce večer i v noci. Prohlídky hradu i kaple svatého Kříže budou probíhat od 19:00 do 23:00 hodin, netradiční prohlídky hradu doplní i bohatý program na nádvoří.
Hrad KarlštejnHradozámecká noc na Karlštejně se již stala tradicí. Hrad bude otevřen po celou noc od 19:00 do 23:00 hodin, připraven je zajímavý doprovodný program, včetně promítání Noci na Karlštejně.

V sobotu 31. 8. 2019 si můžete Karlštejn projít vlastním tempem - pozvánka platí do soukromých a reprezentačních prostor císaře Karla IV., a to bez doprovodu průvodce. V rámci oslav 20. výročí zpřístupnění kaple svatého Kříže po celkové rekonstrukci, zpřístupní hrad zcela mimořádně také tento nejkrásnější prostor na Karlštejně, a to při večerním osvětlení, jak jej mohl vidět pouze císař Karel IV. Do kaple vás doprovodí a celý symbolický nebeský Jeruzalém představí zdejší průvodci. Kaple bude přístupná pouze do 22:00 hodin.

Od 22:30 se můžete těšit na již tradiční promítání filmu Noc na Karlštejně na hradební zeď.
Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn - hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty, sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Další aktuality