Úvod > Aktuality > Prožijte svou Noc na Karlštejně
Prožijte svou Noc na Karlštejne
"> Prožijte svou Noc na Karlštejne "> Hrad Karlštejn bude 31. srpna otevren pro všechny zájemce vecer i v noci "> Do pulnoci bude otevrena také výstava kostýmu a rekvizit z filmového muzikálu Noc na Karlštejne
Zážitky

Prožijte svou Noc na Karlštejně

  • Vydáno29. srpna 2019
Nenechte si ujít a přijďte si prožít jedinečnou a neopakovatelnou večerní a noční atmosféru. Hrad Karlštejn bude 31. srpna 2019 otevřen pro všechny zájemce večer i v noci. Prohlídky hradu i kaple svatého Kříže budou probíhat od 19:00 do 23:00 hodin, netradiční prohlídky hradu doplní i bohatý program na nádvoří.
Hrad KarlštejnHradozámecká noc na Karlštejně se již stala tradicí. Hrad bude otevřen po celou noc od 19:00 do 23:00 hodin, připraven je zajímavý doprovodný program, včetně promítání Noci na Karlštejně.

V sobotu 31. 8. 2019 si můžete Karlštejn projít vlastním tempem – pozvánka platí do soukromých a reprezentačních prostor císaře Karla IV., a to bez doprovodu průvodce. V rámci oslav 20. výročí zpřístupnění kaple svatého Kříže po celkové rekonstrukci, zpřístupní hrad zcela mimořádně také tento nejkrásnější prostor na Karlštejně, a to při večerním osvětlení, jak jej mohl vidět pouze císař Karel IV. Do kaple vás doprovodí a celý symbolický nebeský Jeruzalém představí zdejší průvodci. Kaple bude přístupná pouze do 22:00 hodin.

Od 22:30 se můžete těšit na již tradiční promítání filmu Noc na Karlštejně na hradební zeď.
Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Karlštejn – hrad ochraňující korunovační klenoty

Hrad Karlštejn, gotický skvost na jihozápad od Prahy, nechal v roce 1348 vystavět Karel IV., aby zde uchoval vzácné korunovační klenoty. Na hradě Karlštejn můžete prozkoumat nejen české korunovační klenoty a sbírku svatých relikvií, ale také prožít svůj Den na Karlštejně.

Další aktuality