Úvod > Aktuality > Prožijte galerijní noc v Českých Budějovicích
Prožijte galerijní noc v Českých Budějovicích
">
Kultura

Prožijte galerijní noc v Českých Budějovicích

  • Vydáno1. června 2016
Už jste byli někdy v noci v galerii? Že ne? S Alšovou jihočeskou galerií se v pátek 3. června můžete přesvědčit, že umění nikdy nespí. Na první páteční červnovou noc totiž připravilo společně devět českobudějovických galerií akci s názvem Galerijní noc.
České Budějovice v nociGalerijní noc chce v Českých Budějovicích nabídnout malým i velkým návštěvníkům galerií, muzeí a památek netradiční zážitky v netradičním čase. Galerie jsou obvykle vnímány jako vážné vědecké instituce, a přitom tomu tak nemusí být. V pátek 3. června se můžete do galerií v jihočeské metropoli vydat na komentované prohlídky, workshopy a další zajímavé doprovodné akce.

Projektu se zúčastní vedle hlavního koordinátora, Alšovy Jihočeské galerie, také Galerie současného umění a architektury, Dům umění, Wortnerův dům, galerie Měsíc ve dne, galerie Mariánská, Galerie D9, komorní kalerie U Schelů a Ostinato.

K doprovodným akcím patří například atraktivní tvorba světelných šperků v galerii Měsíc ve dne, komantované prohlídky v Galerii D9 v 17:30 a AJG v 18:00 hodin. V galerii Mariánská se od 22:30 hodin bude konat Filmová (půl) noc se strhujícím životním příběhem mexické malířky Fridy Kahlo (v podání Salmy Hayek).
Wortnerův dům – pobočka Alšovy jihočeské galerie

Wortnerův dům – pobočka Alšovy jihočeské galerie

Krásně opravený goticko – renesanční Wortnerův dům najdete v ulici U Černé věže v Českých Budějovicích. Měšťanská stavba z poloviny 16. století má charakteristické cimbuří a nárožní věžičky na atice. V interiéru v prvním patře se zachoval dřevěný záklopový strop.

Prohlídka radnice s průvodcem v Českých Budějovicích

Prohlídka radnice s průvodcem v Českých Budějovicích

Barokní radnice se nachází na náměstí Přemysla Otakara II. a je součástí městské památkové rezervace. Původní renesanční stavba byla vybudována v polovině 16. století. V první polovině 18. století byla podle návrhu Antonína E. Matrinelliho barokně přestavěna.

Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká

Alšova jihočeská galerie na zámku Hluboká

Alšova jihočeská galerie je uměleckohistorické muzeum Jihočeského kraje, které patří do pětice největších institucí svého druhu v České republice. V galerii, která je umístěna u zámku Hluboká, se představuje nabídka stálé expozice českého sochařství 20. století.