Úvod > Aktuality > Prostory Centra Bohuslava Martinů zaplní betlémy
Prostory Centra Bohuslava Martinů zaplní betlémy
">
Zážitky

Prostory Centra Bohuslava Martinů zaplní betlémy

Tradiční výstava betlémů v Centru Bohuslava Martinů v Poličce představí od 24. listopadu do 13. ledna zajímavé betlémy z muzejních sbírek i od soukromých sběratelů. Těšit se můžete na tvorbu profesionálních výtvarníků, lidových řezbářů i kouzelné práce žáků ze ZUŠ z Bystrého a Litomyšle. Vynikat budou velké a početné betlémy, zejména keramický z dílny manželů Sekových ze Svitav, dřevěný vyřezávaný z Budislavi nebo dřevěný z přírodního lipového dřeva.
Působivý bude jistě skleněný betlém Jana Černého, paličkovaný, slaměný, dřevěný soustružený a další betlémy z Poličky a širšího okolí. Zajímavostí bude papírový železniční betlém z muzea v České Třebové a celá řada dalších papírových betlémů, které zobrazují různá východočeská města a jejich obyvatele.

Výstavu doplní aranžovaná scéna z venkovského prostředí, kde se zastavil čas a mi tak můžeme společně přihlížet předvánočním přípravám paní domu nebo nahlédnout pod ruce šikovného řezbáře, který právě vyřezává betlém.

Slavnostní zahájení výstavy betlémů a patchworku se koná souběžně v sobotu 24. listopadu 2012 ve 14.00 hod. ve výstavních sálech Centra Bohuslava Martinů. Úvodní slovo výtvarnice, etnografky a milovnice českých tradic paní Kamily Skopové vás jistě vánočně naladí, kulturní program si pro vás připraví žáci ZUŠ Bystré a další smysly jistě potěší tradiční vánoční občerstvení.
Centrum Bohuslava Martinů v Poličce – moderní svět poznání, zábavy a hudby

Centrum Bohuslava Martinů v Poličce – moderní svět poznání, zábavy a hudby

Nové interaktivní expozice pro všechny generace. Pojďte se s námi bavit a vyzkoušet sebe sama v Poličce. Poznejte život a dílo poličského rodáka v nové moderní expozici, některé osobní předměty a dokumenty rodiny Martinů jsou uveřejněny vůbec poprvé, navštivte i jeho školní třídu.

Interaktivní programy pro školy v centru Bohuslava Martinů

Interaktivní programy pro školy v centru Bohuslava Martinů

V Poličce připravili pro děti hned několik školních programů, jež se dají vhodně zahrnout do školního vzdělávacího programu pro základní a mateřské školy, ale i gymnázia.

Rodná světnička Bohuslava Martinů v Poličce

Rodná světnička Bohuslava Martinů v Poličce

Se jménem Bohuslava Martinů je neodmyslitelně spjaté unikátní, romantické, i když pro život trochu nepraktické místo – malá světnička ve věži kostela sv. Jakuba v Poličce. Zde se 8. prosince 1890 budoucí slavný hudební skladatel narodil.